Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Opadający tył pneumatyka.

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Dominator0105
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2022, 21:02
Imię: Dominik
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Opadający tył pneumatyka.

Post autor: Dominator0105 » 11 cze 2022, 22:04

Witam,

mam problem z pneumatyką, który mnie już zaczyna przytłaczać otóż w aucie od kilku miesięcy najpierw zaczął opadać tył gdzieś tak po 2-3 h ale po odpaleniu kompresor ładnie pompował i było git (zero błędów na VCDS i desce). Natomiast od jakiegoś czasu w aucie zapaliły się 2 kontrolki na desce zielona i pomarańczowa. Po tym auto już nie chciało się podnieść próbowałem zrobić adaptację VCDS i dopiero za 7 razem się poddała i się ładnie podniosła zrobiłem kalibrację i wszystko ładnie. Po 2 dniach zobaczyłem pomarańczową kontrolkę ale zgasiłem samochód i odpaliłem i było git. Następnego dnia znowu zapaliły się dwie kontrolki i już po zgaszeniu i odpaleniu nie chciała się podnieść. Próbowałem znowu zrobić kalibrację ale nic z tego kompresor pompuje 20sek po czym się wyłącza i nie udaję się ukończyć adaptacji i auto zamiast się podnosić to się bardziej upuszcza podczas kalibracji. Odkręciłem pomarańczowy przewód z rozdzielacza i napompowałem zawieszenie zwykłym kompresorem warsztatowym i fajnie się podniosła po czym wyjąłem kostkę z rozdzielacza i auto normalnie stało 5 dni bez problemu.

Chłopaki doradźcie coś bo już pomału brakuje mi sił do tego samochodu. Powiem jeszcze, że kompresor był wymieniony tak samo jak miechy tył także nie wiem co jeszcze może być nie tak. Mam nadzieję, że ktoś mnie zrozumie to co napisałem. Najwyżej będę pompował auto co 5 dni kompresorem z garażu xD

Błąd jaki wyskakuje to tylko
02646 Wiarygodność regulacji poziomu zawieszenia
008 - Niezrozumiały sygnał - sporadyczny
Ramka zamrożona:
Stan błędu 00101000
Priorytet błędu 2
Częstość błędu 3
Wew. licznik błędów 237

carlos666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 414
Rejestracja: 29 cze 2010, 06:24
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Opadający tył pneumatyka.

Post autor: carlos666 » 13 cze 2022, 06:27

szkłem dupy nie podetrzesz, takie usterki naprawia się na aucie a nie w internecie. Puszczają miechy, rurki albo zawory przy miechu. To trzeba po kolei organoleptycznie sprawdzić. A jak będziesz zwlekał i czekał na cud ponownie uwalisz (a raczej rpzegrzejesz) kompresor i efekt będzie podobny do nieszczelnośći w układzie. Słychać że pompuje ale ciśnienia nie robi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga