Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Kod BEM akumulatora

Elektryka
ODPOWIEDZ
xvg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2020, 15:42
Imię: Adrian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Kod BEM akumulatora

Post autor: xvg » 07 gru 2021, 14:48

Witam,

przymierzam się do wymiany akumulatora w moim A6C7 DDDA. Zbliża się 5 rocznica użytkowania, idzie zima, a sterownik wskazuje "akumulator uszkodzony". Z fabrycznie zamontowanego akumulatora Varta spisałem sobie kod OE (7P0915105D), i po tym kodzie ustaliłem, że jest to Varta Silver Dynamic AGM 605 901 095, który na allegro chodzi w granicach 900-1100 pln.

Jest jeden szkopuł - akumulator Varta zamontowany fabrycznie przez producenta posiada tzw. kod BEM, w formie naklejki na akumulatorze. Z kolei ten sam akumulator Varta z otwartej sprzedaży podobno takiego kodu nie posiada. Akumulator z kodem BEM wraz z kodowaniem w ASO to koszt 2350 brutto. Różnica jest więc znaczna.

ASO twierdzi, że akumulatora bez kodu BEM w ogóle nie da się użytkować w tym aucie, bo bez tego nie jest możliwe kodowanie, które z kolei jest konieczne do prawidłowej współpracy akumulatora z układem elektrycznym. Tymczasem z tego tekstu wynika, że jednak się da: https://autoexpert.pl/artykuly/mozna-tez-bez-kodu

Moje pytanie - czy ktokolwiek z Was zlecał kodowanie w tym aucie akumulatora bez kodu BEM, i czy obyło się bez nieprzyjemnych niespodzianek?

Dodano po 6 minutach 8 sekundach:
Ewentualnie - czy da się gdzieś poza ASO zakupić akumulator z kodem BEM do tego auta?

MCGregor76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 259
Rejestracja: 20 kwie 2019, 18:56
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kod BEM akumulatora

Post autor: MCGregor76 » 07 gru 2021, 17:08

Nie chce mi się wierzyć, że ta warta AGM nie posiada kodu. Ja w zeszłym roku tęż wymieniałem aku i wszystkie które oglądałem miały kod Ostatecznie kupiłem BOSCH AGM

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga