Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Przejście z RNSD na RNSE - probem z Fis i TMC

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
toropl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 13 lis 2016, 21:56
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Przejście z RNSD na RNSE - probem z Fis i TMC

Post autor: toropl » 13 maja 2021, 22:16

Witam, cześć czołem :)

Koledzy, jestem w trakcie przesiadki z RNS-D DX na RNSE. Auto to 2003 A6 (multifunkcja, bose, zmieniarka, telefon w podłokietniku). Zakupiłem adaptery Quadlock, radiowy z Diversity oraz Gps fakra.
Po podpięciu bez kombinacji żadnych, zadziałało od razu wszystko oprócz podświetlenia i komunikatów na fisie. Wiem, że trzeba podpiąć się pod CAN i chyba wywalić TMC. Oto co zrobiłem:
- wyciągnąłem licznik, z szarej wtyczki (odpowiednie piny can H (5) i L (6)) pociągnąłem bezpośrednio do Radia (wtyczka D piny odpowiednie can H (9) i L (10)) - tutaj mam pytanie, bo wyczytałem, że kable can muszą być skręcone - jak mam to rozumieć? Po prostu zamiast puścić je luźno obok siebie, mam je opleść jeden z drugim w okół siebie? :> Zrobiłem tak (splotłem je) i zadziałało podświetlenie, radio samo się wł./wył. z kluczykiem, przestawiając godzinę na liczniku ta zmienia się na radiu.
Problemem są jak dotąd komunikaty na Fis'ie. Nadmienię, że telefon z podłokietnika fizycznie wyrzuciłem - po prostu odłączyłem kable i wyjąłem. Przy oryginalnym RNS-D nie było problemu, na fisie wszystkie komunikaty były ok i wszystko chodziło. Po podłączeniu RNS-E na fisie jest tylko komunikat "please insert SIM card".
Podejrzewam, że może to być związane z tunerem TMC, z którym nie bardzo wiem o co chodzi - wiem, gdzie on jest ale nie wiem czy coś trzeba z nim ruszać - podobno wywalić? Jeśli tak, w jaki dokładnie sposób bo samo fizyczne wyciągnięcie to chyba nie o to chodzi. Dodatkowo czy kodowanie muszę zmieniać? Czy RNSE łączy się z VagCom czy tylko VCDS? Czy da się prościej te kable puścić niż z szarej wtyczki przy liczniku? próbowałem namierzyć, gdzie one dalej idą żeby się wygodniej wpiąć ale nie bardzo widzę.

Na razie wszystko mam rozgrzebane więc chciałbym to ogarnąć możliwie szybko póki wszystko jest w miarę na wierzchu :)
Z góry dzięki za pomoc :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga