Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wibracje karoserii na zimnym silniku.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Saint92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 15 sie 2020, 19:10
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 TFSI 560KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wibracje karoserii na zimnym silniku.

Post autor: Saint92 » 09 sty 2021, 11:27

Dzień dobry.
Problemem są wibracje samochodu na zimnym silniku. Audi 2.0tdi csud Stronic. Mianowicie po odpaleniu auto na ssaniu nie drga(obroty 1000-1100). Po wbiciu drive i przejechaniu kilkuset metrów, zatrzymaniu, po chwili karoseria zaczyna wibrować(obroty jałowe około 900). Wibrację są tylko na obrotach jalowych na postoju, zarówno z wcisniętym pedałem hamulca jak i na autohold. W miarę nagrzewania się silnika drgania po zatrzymaniu są coraz mniejsze, aż przy pełnym nagrzaniu w ogóle nie występują. Wcześniej wibracje występowały, ponieważ była rozsypana dwumasa, wtedy też karoseria wibrowała zarowno na cieplym jak i zimnym silniku. Po wymianie był spokój przez około 4tys km. Teraz pytanie czy szukać przyczyny w dwumasie czy może poduszkach silnika, które po wstępnych ogledzinach wyglądają na całe. Olej w skrzyni jest wymieniany regularnie, ostatni raz 5k temu przy regeneracji sterownika skrzyni. Dodam, że czasami przy przyspieszaniu po ruszeniu z miejsca przed zmiana biegu słychać stuki dochodzące spod komory silnika (poduchy?tuleje banana?). Wtryski,egr, przepustnica sprawdzone. Jeden mechanik stwierdzil, że to może sprzęgła stronic jak sa nienagrzane to wprowadzają auto w wibracje, natomiast specjalista od skrzyń biegów w rozmowie telefonicznej wykluczyl udział sprzęgieł, jeżeli nic nie szarpie przy zmianie biegow itp. Może ktoś miał podobny przypadek, bądź gdzieś o tym czytał. Za każdą pomoc serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam

Kris’s
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:32
Imię: Kris
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Arklow

Re: Wibracje karoserii na zimnym silniku.

Post autor: Kris’s » 10 mar 2022, 22:35

Witam mam dokładnie taki sam problem w moim audi dwumassa tez wymieniałem i nie wiele pomogło , czy znalazłeś przyczynę u siebie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga