Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zegar paliwa audi a6 c5 1.8t 99r

Elektryka
ODPOWIEDZ
Dipsio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2020, 13:48
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Wilkołaz

Zegar paliwa audi a6 c5 1.8t 99r

Post autor: Dipsio » 18 lis 2020, 14:21

Witam. Mam następujący problem ze wskazaniem paliwa a mianowicie po zakupie a6 c5 wskaźnik paliwa trzymał sie na pierwszej kresce nad rezerwą, po przejechaniu ponad 200km nawet nie opadł więc zalałem około 15l benzyny i zero odzewu (myślałem że pływak się zawiesił). Wymieniłem pompe paliwa razem z pływakiem bo pompa nie trzymała ciśnienia paliwa i był problem z rozruchem. Przy wymianie sprawdziłem stary pływak i nowy na (sucho) działał bez problemu w całym zakresie potencjometru. Po założeniu nowej pompy problem wygląda tak: zegar paliwa raz wskazuje pusty bak (rezerwa nie piszczy) ,w czasie jazdy wskazówka sie podnosi np na 1/2 skali i zapala sie rezerwa. Innym razem po odpaleniu wskaźnik idzie na jakieś 1/4 czy nawet na full skali i piszczy rezerwa, znowu innym razem podczas jazdy wskazówka leci na full, potem spada na 0 i znowu leci do góry. Po prostu z zegarem dzieją sie różne cuda. Wiem że poprzedni właściciel cos kombinował przy pompie ponieważ przy starej pompie był urwany króciec zasilający i odwalona została rzeźba polegająca na ucięciu oryginalnych węży przy pompie i przyklejeniu na opaskach gumowych wężyków. Był też lekko podpalony przekaźnik pompy paliwa (styki). Tutaj pojawia sie pytanie co może być tego winowajcą? Wtyczka do pompy paliwa według mnie jest okej, przy sprawdzaniu pływaków na sucho wszystko jest okej dopóki nie zamontuje sie pompy, wtedy wszystko się wali. Do zegarów jeszcze nie zaglądałem być może to zimny lut gdzieś na zegarze poziomu paliwa ale nie wiem czemu na sucho wszystko jest okej a po zamontowaniu piszczy rezerwa bez względu na to co pokazuje zegar paliwa. Dodam że przy zatankowaniu 10-20l benzynki wskazówka się podnosi ale rezerwa i tak czasem zapiszczy. Ktoś ma jakieś pomysły?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga