Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem ze wskaźnikiem paliwa

Elektryka
tasior02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:28
Lokalizacja: Bogucin, Lublin

Problem ze wskaźnikiem paliwa

Post autor: tasior02 » 22 mar 2010, 19:54

Witam. Założyłem ten temat ponieważ mam problem ze wskaźnikiem paliwa. Otóż jeździłem po okolicy przez pewien czas na rezerwie i gdy już stwierdziłem że nadszedł czas na zatankowanie paliwa to po wlaniu 20 litrów ropy wskaźnik się już nie podniósł wręcz przeciwnie jeszcze troszkę opadł po przejechaniu paru kilometrów. Wskazówka po przekręceniu kluczyka minimalnie podnosi się pod czerwone kreski i staje w miejscu chociaż wiem ze paliwo jest. Cały czas świeci się rezerwa. Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 20:01 przez tasior02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fanatyk_aut
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 15 lis 2008, 16:26
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: fanatyk_aut » 23 mar 2010, 13:00

Witam Kolego wydaje mi sie ze zawiesił Ci sie pływak. to nic powaznego wg mnie !! Rada na przyszłość rezerwa to nie dobra sprawa i szkoda auta.
POZDROWIENIA ZE ŚWIETEGO MIASTA !!!!

W_o_j_T_e_K

Post autor: W_o_j_T_e_K » 23 mar 2010, 14:42

U mnie rezerwa zapala sie w momencie gdy wskazówka przekroczy minimalnie polowe baku i cos mi sie wydaje ze nie pokazuje prawdy bo spalanie wychodzi sugerujac sie rezerwa na poziomie 10L/100 :evil: . A dokładnie nie wiem ile mam paliwa bo autko mam nie długo więc tankuje jak sie pokaze rezerwa. A jak "odwiesić" pływak?? Zalanie do pełna wystarczy??

Awatar użytkownika
Splawik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 02 sie 2009, 09:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Splawik » 23 mar 2010, 20:06

W_o_j_T_e_K, Masz walnięty wskaźnik paliwa. Jak wyłączysz zapłon to wskazówka spada na zero czy trochę pokazuje?
Ps. u mnie tez tak jest <ok>

tasior02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:28
Lokalizacja: Bogucin, Lublin

Post autor: tasior02 » 23 mar 2010, 20:15

Kolego jak włączam zapłon to wskazówka lekko się unosi i jak wyłączam to opada. Z reszta dzisiaj wyjąłem pływak i przeczyściłem delikatnie styki. Podłączyłem kostkę i tak z ciekawości sprawdziłem go bez wkładania do zbiornika i gdy uniosłem pływak na maksa w gore wskazówka uniosła się jedynie delikatnie za 2/4 zbiornika, a gdy go opuściłem tak gdyby miało być pusto w zbiorniku to wskaźnik zatrzymał się przed czerwonymi kreskami rezerwy. Nic z tego nie rozumiem.

W_o_j_T_e_K

Post autor: W_o_j_T_e_K » 23 mar 2010, 23:40

Jak wyłączysz zapłon to wskazówka spada na zero czy trochę pokazuje?
zaraz po wyłączeniu zapłonu zatrzymuje się przed czerwonymi kreskami a po ok 8 sek. spada na 0. a gdy tylko prxekrece kluczyk od nowa gdy jest w pozycji 0 podnosi sie do czerwonych i po odpaleniu pokazuje ponad polowe baku w zaleznosci ile jest paliwa.

Awatar użytkownika
Splawik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 02 sie 2009, 09:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Splawik » 24 mar 2010, 06:55

W_o_j_T_e_K, Zatankuj do pełna, wskaźnik pewnie powędruje poza max, tak jak u mnie.

W_o_j_T_e_K

Post autor: W_o_j_T_e_K » 24 mar 2010, 11:49

Splawik orientujesz się jak to naprawić??czy zostaje wymiana całych zegarów??

Awatar użytkownika
Splawik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 02 sie 2009, 09:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Splawik » 24 mar 2010, 17:37

W_o_j_T_e_K pisze:orientujesz się jak to naprawić?
Ktoś coś kiedyś już pisał na forum i chyba wymiana całych zegarów, bo jako część zamienne nie występuje raczej sam wskaźnik.

Awatar użytkownika
23jordan23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 26 lut 2010, 08:51
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie

Post autor: 23jordan23 » 26 mar 2010, 11:00

tez tak mialem wymienilem plywak i jest git :)

Awatar użytkownika
mrock
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2008, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mrock » 26 mar 2010, 15:52

Zacznijcie od najprostszej i darmowej rzeczy - wymontowania pływaka i przeczyszczenia (przelutowania) styków. U mnie wskaźnik skakał po całej skali i po tej operacji działa jak nowy już od roku.

fantomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2011, 12:14
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fantomek » 11 wrz 2012, 16:28

Witam
Chciałbym podłączyć się do tematu.
Po zatankowaniu wskazówka się podniosła i od tej pory nie chce się ruszyć. Oczywiście po wyłączeniu zapłonu wskazówka opada i jest podświetlona. Nawet nie chce do tego podchodzić bo kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić.Czy ktoś jest wstanie to naprawić ( za rozsądne pieniądze ) jestem z okolic Warszawy. Czytając forum dowiedziałem się że wymiana zegarów może rozwiązać sprawe, nosze się z takim zamiarem ponieważ chce wymienić mały FIS na duży. Chetnie przeczytam wasze opinie.

tomi10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2012, 13:25
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: tomi10 » 01 gru 2012, 14:45

Witam mam podobny problem wskaznik pokazuje 1/3 zbiornika i zapala sie rezerwa wlałem za 50 zgasła i jest pół zbiornika dzis wyciagłem pływak wygląda na dobry ale po podłączeniu wtyczki i opuszczeniu pływaka na zero wskażnik nadal pokazuje pól i nie swieci rezerwa po przestawieniu pływaka max w góre pokazuje pełny nic z tego nie rozumie i zastanawiam sie czy to czujnik czy wskaznik moze ktos miał podobny problem i go rozwiązał :> z góry dziekuje
tomitomi10

technic
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 26 gru 2009, 17:04
Lokalizacja: Lubin

Post autor: technic » 08 sty 2013, 19:41

Przeliczenie zużycia paliwa odbywa się u nas na podstawie spalania paliwa, komputer oblicza jaką ilość paliwa aktualnie zużywamy i na tej podstawie wyświetla ile paliwa zostało w zbiorniku. Nie należy dopuszczać do zbliżania się do rezerwy, gdyż wtedy szybko wskaźnik spada do zera mimo iż paliwo jeszcze w zbiorniku jest. Skutecznym sposobem wówczas jest odpięcie wtyczki od pływaka znajdującej się pod tylną kanapą z prawej strony auta (za pasażerem). Ten problem był już wiele razy omawiany.
Regulamin: (....) Podszywanie się pod nienależne rangi jest zabronione.

Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: raiden25 » 23 lip 2015, 10:31

Panowie a jak sprawa wygląda w A6 C6 Allroad. Zakupiłem auto, wskaźnik wydawało się działał normalnie bo miałem połowę baku i wszystko spadało idealnie, spadło do "mocnej" rezerwy więc zatankowałem. Weszło 78 litrów. Po przejechaniu 400Km dalej mam full bak. Jednego dnia wskazówka opadła na 3/4 baku i już myślałem że się wszystko naprawiło jednak potem znowu stoi na FULL, wskazówki działają bo po włączeniu zapłonu jest robiony test wskazówek i wszystko śmiga. zaglądałem pod tylną kanapę ale ja tam wtyczek/złączek żadnych nie widzę - podeśle ktoś info i ewentualnie jakieś fotki gdzie tego szukać a moiej wersji auta ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga