Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Jaką stację multimedialną wybrać?

Wszystkie inne nawigacje GPS niż fabrycznie montowane.
chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

[A6 C5] Jaką stację multimedialną wybrać?

Post autor: chelsea78 » 16 lip 2015, 01:01

Witam, chciałbym założyć sobie jakąś stację multimedialną ale nie za bardzo wiem jaką. U siebie w aucie mam kosz pod 1din, myślałem nad Peiying'iem PY-9909 czyli tak z wysuwanym ekranem ale wyczytałem że ekran uwiera o tą ramkę która oryginalnie w zamyśle inżynierów miała zamknąć się i zasłonić radio. A jeśli bym zdemontował ową ramkę? Czy nadal ekran będzie uwierał o coś? Z tego co widziałem to owym Peiying ma regulację ekranu w pionie. Czy ktoś ma u siebie owego Peiying'a? A jeśli nie Peiying to co? Tak żeby nie uwierało o coś. A może zmienić konsolę na 2din? i wtedy założyć albo tego peiying'a albo coś już na 2din? Ogólnie bardziej podchodzi mi radio z wysuwanym ekranem ale właśnie nie chce zrobić niczego pochopnie, wydać 1000 zł a potem się okaże że za każdym razem jak będę chciał wysunąć ekran to będę musiał najpierw wysuwać radio. Ogólnie mogę mieć u siebie w sklepie z owym sprzętem w podobnych pieniądzach jak ten peiying jakiegoś kruger'a tyle że miałby dodatkowo obsługę płyt CD, DVD itp. Więc co wybrać? Wiem że jedno i drugie to chińszczyzna ale na jakiegoś Pioneer'a mnie nie stać a myślę że i taki peiying albo kruger za takie pieniądze będzie spełniał swoje zdania. A no i jeszcze jedno, najbardziej zależy mi na navi, jak się ma sprawa jeśli chodzi o navigację w takich sprzętach? A dokładniej jeśli chodzi o automapę? Nie ma jakiś przycięć? zwisów itp? A TV jak działa? Pod czas jazdy da się oglądać czy szatkownica? Trzeba od razu inwestować w lepszą antenę TV czy ta dołączana do zestawów jest OK? Jako że jestem najmłodszy w rodzinie czasami robię za szofera i fajnie byłoby na parkingu pod markietem na poczekaniu pooglądać jakieś TV :p

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 17 lip 2015, 08:29

Kolego........radia z wysuwanym ekranem często i gęsto padają, bo mechanizm wysuwania jest zazwyczaj na chińskim plastiku robiony. Mój kolega kupił Pioneera jakiegoś kilka lat temu i teraz już mu się nie chowa ten ekran. Jeśli ma być koniecznie wysuwany to tylko górna półka z producentów, co by jakość była na wysokim poziomie, bo inaczej otworzysz kilka razy zwłaszcza w zimę i w końcu odmówi współpracy.
Jeśli masz możliwość to spróbuj zmienić konsolkę środkową na 2 DIN i wtedy już wstawisz fajną pełnowymiarową stację 2 DIN np Pioneera lub SONY za rozsądne pieniądze.
A co do tych wysuwanych ekranów, to mają jakąś tam funkcję regulacji kąta pochylenia tego ekranu, tak, że wysuwa się i prostuje nie tylko do samego pionu, ale ma możliwość zatrzymania się już wcześniej z pewnym odchyleniem od pionu i wtedy nie powinno ci zahaczać o żadną ramkę.
Moim zdaniem to jak nie chcesz przerabiać na 2 DIN to może jednak lepiej kup coś fajnego na 1 DIN bez wysuwanego ekranu. Chyba że na dużym LCD Ci najbardziej zależy......to już musisz pokombinować.

kondi169
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 25 paź 2014, 22:26
Imię: Ryszard
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 AQD 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Dolnyślask

Post autor: kondi169 » 23 lip 2015, 23:14

i co wybrałes już coś konkretnego?

chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: chelsea78 » 27 lip 2015, 18:53

Tak, dzisiaj skończyłem składać wszystko. Jako że bardziej podoba mi się radio z wysuwanym ekranem takie właśnie wybrałem, zależało mi aby mieć w nim wszystko a najbardziej nawigację. Kolega Piotrek_85 pisał o Sony albo pioneerze ale niestety w chcieć mieć w radiu którejś z owych firm nawigację trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 2500 zł. Oczywiście mowa o urządzeniach nowych bo dla mnie nie wchodzi w grę sprzęt używany który mógłbym mieć za 1500 zł i się cieszyć że nowe kosztuje 2500. Wybrałem więc Peiying'a PY9909. Przeczytałem kilka opinii na temat tego radia, to ceneo, to na YT pod filmikami i praktycznie wszyscy którzy pisali polecali to radio. Miałem zagwozdkę co do konsoli, 1din, czy 2din i zaślepka. Na naszym forum wyczytałem że nawet po zdemontowaniu zasłonki radia (mowa o 1din) wyświetlacz i tak haczy przy otwieraniu. No więc zdecydowałem się na wymianę konsoli. Na allegro skompletowałem sobie zestaw kosz+klimatronik+popielniczka+ramka awaryjnych za 300 zł z przesyłkami i powiem szczerze wszystko w konkretnej jakości, szczególnie klimatronik za którego płaciłem 69 zł + wysyłka. Większość klimatroników pod 2din mają wytarte przyciski a ten jest naprawdę w super jakości i kondycji. Nawet ma na sobie jeszcze taką lekko gumowatą fakturę na przodzie która nadaje miękkości jak się go dotyka. No i oczywiście wszystko działa plug&play bez podmianki elektroniki. Przy kupnie radia kolega sprzedający powiedział mi że niepotrzebnie kupowałem konsolę bo ostatnio montował kolesiowi w c5 na szybko właśnie takie radio, wymontował tylko przesłonkę i nic nie haczyło więc ,,facepalm'' <wnerw> Jak już założyłem kosz i zacząłem składać s powrotem całość okazało się że przy 2din tunel też jest inny :[ ale przejrzałem zdjęcia na necie jednego i drugiego i postanowiłem że sobie przerobię swój. Wystarczy tylko usunąć i przyciąć elementy zaznaczone na TYM zdjęciu czyli z lewej i prawej strony ten rancik, mocowanie dekoru na dole i trzeba wyciąć takie kwadraciki na dole. Po tych zabiegach tunel wchodzi ładnie na swoje miejsce i nie ociera o kosz. Martwiłem się że może przy wersji 2din klimatronik potrzebuje trochę innego tunelu (bo przeróbek dokonałem gdy nie miałem jeszcze klimatroniku, przyszedł mi dzień później) ale okazało się że wszystko ładnie pięknie wchodzi jakby to było oryginalne. Popielniczka weszła fajnie i o nic nie ociera przy otwieraniu. Na koniec trzeba przerobić również dekor lewarka czyli przeciąć tak jak na TYM zdjęciu. Wiem że może takie rezania komuś mogą wydać się nie bardzo ale ja jednak robiłem to pod siebie więc mi to nie przeszkadza, zawsze to jakieś 150-200 zł w kieszeni jakie musiałbym jeszcze wydać na tunel i dekor lewarka a nie wydawało mi się to niezbędne a po przeróbkach okazało się zbędne. Do radia zakupiłem TAKĄ ramkę, w górną wnękę dałem radio a pod nim mam półeczkę. Mimo że nie potrzebnie zmieniałem konsolę to w sumie jestem z tego zadowolony bo ogólnie zrobiło się tam dosyć sporo kabli z tyłu. Nie dość że korzystam z adaptera do wtyczek audi to jeszcze dodatkowo doszły przewody anteny TV, GPS i wtyczki RCA. Przy konsoli 2 din wszystko ładnie dało sam upchnąć i nie musiałem wciskać radia na siłę. Do wszystkiego dołożyłem jeszcze kamerę cofania w ramce tablicy. Wszystko działa super.

[ Dodano: 2015-07-27, 18:53 ]
Tak to wszystko się prezentuje

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 28 lip 2015, 10:32

Ale ten Peying nie ma typowego dotykowego ekranu, tylko taki pokryty czymś w rodzaju folii, którą trzeba dociskać specjalnie dołączonym rysikiem żeby cokolwiek zadziałało. To dokładnie takie samo rozwiązanie jak w tanich nawigacjach. Palcem ciężko cokolwiek wcisnąć czy też włączyć w navi, a co dopiero na takim ruchomym ekranie. Oczywiście to co piszę to wynika z obserwacji po filmiku z YT, gdzie pokazują, jak to radio działa. Jeśli faktycznie ten ekran dotykowy jest taki jak napisałem to dla mnie lipa totalna, bo podczas jazdy nie wyobrazam sobie używania specjalnego rysika do obsługi panelu dotykowego.
Napisz kolego czy jest tak, jak zaobserwowałem, czy też się mylę i ten ekran dotykowy jest "normalny"

chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: chelsea78 » 28 lip 2015, 11:24

Wszystkie operacje jakie wykonałem na tym radiu do tej pory były za pomocą palca, nawet nie wiem gdzie jest rysik :p i nie zauważyłem żebym musiał jakoś nie wiadomo jak specjalnie mocno dotykać, jak dla mnie to działa to tak jak w zwykłych obecnych smartfonach. Nie wiem jak podczas jazdy bo nie jeżdżę, wysłałem odbłyśniki do regeneracji i czekam aż będę mógł poskładać lampy i wyjechać z garażu.

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 28 lip 2015, 14:22

AAAA no to okay :] czyli dotyk działa "normalnie" ??? Nie ma problemu, że przy użyciu palca coś nie zaskakuje z tym dotykowym ekranem ???? Jeśli tak, to radio całkiem na bajerze za rozsądne pieniądze. Ciekawe tylko jak z jakością i trwałością :p

chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: chelsea78 » 28 lip 2015, 23:11

Dzisiaj przyszły mi odbłyśniki, złożyłem lampy i jeździłem na przejażdżkę żeby sprawdzić to o co mnie pytałeś, oczywiście radio wymaga oderwania wzroku od drogi co jest trochę niebezpieczne ale nie zdarzyło mi się w trakcie tej przejażdżki żebym musiał ,,powtarzać'' radiu co gdzie dotknąłem, wszystko działa na pierwszy dotyk, ekran rzeczywiście jest miękki a nie tak jak digitizer w telefonach że jest twardy ale jakość działania dotyku jak najbardziej mnie zadowala. Nawigacja też na +, wcześniej miałem jakiegoś SmartGPS to co chwilę mi się wieszał i nie dało się z nim jeździć, tutaj w tym radiu jest spoko, nic się nie zawiesza, AutoMapa działa płynnie, muzyka gra, radio pauzuje muzykę gdy nawigacja nadaje komunikat, ogólnie jestem zadowolony z całej tej operacji <radocha>

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 29 lip 2015, 08:46

No to nic, tylko cieszyć się ze sprzętu Audio <lol> Oby działał jak najdłużej :)

lechita18
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 14 sie 2014, 08:09
Lokalizacja: Dębno

Post autor: lechita18 » 10 sie 2015, 11:43

Też szukam radia z wysuwanym ekrane, ale żeby zachować maskownice. Po przeczytaniu kilku tematów, niby pasuję idealnie KENWOOD KVT-522DVD.

chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: chelsea78 » 25 sie 2015, 19:52

I tak maskownicy nie zamkniesz więc nie wiem czy jest sens ją zostawiać

MORPEN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 15 lis 2012, 12:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MORPEN » 25 sie 2015, 20:54

Mialem w jeepie alpine iva 511rb i przez 2 lata zadnego problemu z ekranem nie bylo.dotyk tez bardzo czuly i smialo moge polecic to radyjko.
Myslalem o montazu go audi ale fabryczne wystarczajaco dobrze gra.
Edit (szalony)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2015, 19:38 przez MORPEN, łącznie zmieniany 1 raz.

wandzik83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 192
Rejestracja: 24 cze 2012, 08:00
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: wandzik83 » 02 wrz 2015, 12:22

a powiedzcie taką rzecz.ekran wysuwa sie w tym przypadku tak ze zasłania kratki nawiewu. czy to nie szkodzi wyświetlaczowi ze w upalne dni,szczegolnie w długiej trasie wieje bezposrednio zimna klima na wyswietlacz. a zimą mega gorąco?

MORPEN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 15 lis 2012, 12:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MORPEN » 02 wrz 2015, 13:36

Kratke środkową zawsze mozna zamknąć :-)

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 02 wrz 2015, 16:57

Temperatura jaka panuje wewnatrz radioodtwarzaczy to czesto grubo ponad 70&#8451;. Dlatego na tylnej obudowie czesto sa radiatory lub nawet wentylator wewnetrzny. Z zadnego nawiewu przezz kratke nie poleci wiecej niz 30&#8451;. Zastanawianie sie nad takimi absurdami, jak szkodliwy wplyw nawiewu na wyswietlacz to tylko strata czasu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja niefabryczna”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga