Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

ROZWIĄZANE MMI 3g z sim - google maps nie chce się uruchomić

Nawigacja fabryczna
arek_mielec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2017, 15:35
Lokalizacja: Mielec

ROZWIĄZANE MMI 3g z sim - google maps nie chce się uruchomić

Post autor: arek_mielec » 19 paź 2017, 15:44

Witam!

Zakupiłem niedawno A6, posiadam mmi z kartą sim, włożyłem kartę do slotu, system od razu zapytał czy chcę użyć danych, potwierdziłem i audi connect działa, mogę wyszukiwać wiadomości itp itd. Problem pojawia się jak chcę uruchomić mapy google, przy pierwszym uruchomieniu system poinformował mnie że mapy muszą zostać zaktualizowane i zapytał czy to zrobić, zezwoliłem mu i od tej pory niestety nic się nie dzieje.

Mapy google nie są podświetlone na biało tylko są szare, można je wybrać ale dostaje tylko komunikat odnośnie tego że mapy muszą zostać uruchomione ponownie, potwierdzam komunikat i czekam aż mapy się załadują, niestety pasek postępu "google" który podświetla się na biało dochodzi tylko do "goog" a "le" pozostaje szare i mogę sobie tak czekać i czekać, internet z karty działa a mapy się nie uruchamiają.

Spotkał się ktoś z takim problemem i wie na co warto było by zwrócić uwagę?

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość, jest to moje pierwsze audi z tym systemem i niewiele wiem o nim.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2017, 15:23 przez arek_mielec, łącznie zmieniany 1 raz.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 19 paź 2017, 15:45

Może wystarczy zrobić reset MMI <mysli>.

arek_mielec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2017, 15:35
Lokalizacja: Mielec

Post autor: arek_mielec » 19 paź 2017, 15:45

mat1324 pisze:Może wystarczy zrobić reset MMI <mysli>.
A czy podzielił byś się informacją w jaki sposób reset MMI wykonać ?

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 19 paź 2017, 15:48

Mogę :). Na pewno nie zaszkodzi <okok>.

https://www.youtube.com/watch?v=y-rzJ4o6JQM&vl=pl

[ Dodano: 2017-10-19, 15:48 ]
Jeśli nie pomoże, to za drugim razem możesz wyciągnąć kartę SIM i spróbować raz jeszcze.

W razie czego jest to soft reset, więc żadne dane nie zostaną usunięte.

arek_mielec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2017, 15:35
Lokalizacja: Mielec

Post autor: arek_mielec » 20 paź 2017, 10:02

Niestety reset MMI nie pomógl, po zrestartowaniu raz napis "google" zrobił się cały na biało i w ustawieniach nawigacji mogłem wybrać mapy google lecz niestety ekran wyglądał tak jak w załączniku (oczywiście napis "google" był cały na biało ale nie uruchamiało się nic dalej), po ponownym uruchomieniu systemu mapy google ładują się i na biało zaświecają się tylko litery "goog" "le" pozostają na szaro i wygląda to jak w załączniku.

Czy samemu można spróbować coś jeszcze ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 20 paź 2017, 10:08

W ogóle masz połączenie z internetem?

arek_mielec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2017, 15:35
Lokalizacja: Mielec

Post autor: arek_mielec » 20 paź 2017, 11:56

Tak, w audi connect mogę sprawdzać pogodę, wiadomości itp.

Screw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 514
Rejestracja: 05 paź 2016, 02:59
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 210KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: UK/Poznań

Post autor: Screw » 20 paź 2017, 13:21

Daj znać czy rozwiązałeś jakoś problem. U mnie mapy i Audi Connect gada ze chce kartę sim mimo ze
Jest wsadzona. Nie widzi mi jakby wcale SIM.
Czy mam kartę czy nie tez Google ładuje mi się do &#8222;goog&#8221; na biało :)
Zazdro ze cokolwiek Ci chodzi. U mnie nic póki co z tym ze ja mam retrofit 3G+ do c6 wiec u mnie przyczyn może być wiele.
Mody:
HBA
Lane assist
Klapa z pilota
Kodowania zegarow
VZE w trakcie
I cos bym pewnie jeszcze znalazl:)

arek_mielec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2017, 15:35
Lokalizacja: Mielec

Post autor: arek_mielec » 20 paź 2017, 15:02

Dla potomności może komuś się przyda.

W moim przypadku karta sim była nowa z orange (nigdy nie była wkładana w telefon), audi connect działało na niej bez problemu natomiast nie działało google maps. Dla zasady włożyłem kartę z plusa (która wcześniej była w telefonie) i na karcie z plusa google maps się uruchomiło. Włożyłem na kilka minut kartę z orange do telefonu, w telefonie wszystko działało bez problemu.

Kartę orange wyciągnąłem z telefonu, kartę plus wyciągnąłem z MMI, restart MMI, włożyłem ponownie kartę z orange i teraz wszystko śmiga aż miło.

Może się to komuś przyda żeby nie walczył niepotrzebnie.

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 20 paź 2017, 15:42

LOL... teoretycznie to nie powinno mieć miejsca... :)

Awatar użytkownika
Love-AUDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 19 wrz 2014, 20:54
Imię: Stanley
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Love-AUDI » 20 paź 2017, 23:42

arek_mielec pisze:Dla potomności może komuś się przyda.

W moim przypadku karta sim była nowa z orange (nigdy nie była wkładana w telefon), audi connect działało na niej bez problemu natomiast nie działało google maps. Dla zasady włożyłem kartę z plusa (która wcześniej była w telefonie) i na karcie z plusa google maps się uruchomiło. Włożyłem na kilka minut kartę z orange do telefonu, w telefonie wszystko działało bez problemu.

Kartę orange wyciągnąłem z telefonu, kartę plus wyciągnąłem z MMI, restart MMI, włożyłem ponownie kartę z orange i teraz wszystko śmiga aż miło.

Może się to komuś przyda żeby nie walczył niepotrzebnie.
To nie ma nic wspulnego , google przeprowadzało aktualizacje na serwerach i od 12 pażdxiernik , nie dzialaly mapy tydzień. Dziś 20 paździetnik wszystko wruciło do normy . Problem był nie tylko w Polsce

Screw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 514
Rejestracja: 05 paź 2016, 02:59
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 210KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: UK/Poznań

Post autor: Screw » 22 paź 2017, 01:11

Love-AUDI pisze:
arek_mielec pisze:Dla potomności może komuś się przyda.

W moim przypadku karta sim była nowa z orange (nigdy nie była wkładana w telefon), audi connect działało na niej bez problemu natomiast nie działało google maps. Dla zasady włożyłem kartę z plusa (która wcześniej była w telefonie) i na karcie z plusa google maps się uruchomiło. Włożyłem na kilka minut kartę z orange do telefonu, w telefonie wszystko działało bez problemu.

Kartę orange wyciągnąłem z telefonu, kartę plus wyciągnąłem z MMI, restart MMI, włożyłem ponownie kartę z orange i teraz wszystko śmiga aż miło.

Może się to komuś przyda żeby nie walczył niepotrzebnie.
To nie ma nic wspulnego , google przeprowadzało aktualizacje na serwerach i od 12 pażdxiernik , nie dzialaly mapy tydzień. Dziś 20 paździetnik wszystko wruciło do normy . Problem był nie tylko w Polsce
Nie zgodzę się bo raz ze codziennie jeżdżę na mapach Google ( z telefonu ) to jeszcze testowałem jednostki kolegów z SIM włożona jako ze u mnie nadal nie działa. Wszystko chodziło nawet z aktywna ochrona komponentu. Wszystko działo się w tym tygodniu przez ostatnie kilka dni( poza granicami Polski jeśli ma to znaczenie ).

Co do mojego problemu to u mnie w ustawieniach telefonu nie ma IMEI&#8217;u w jednstce. Włożę sim, pokazuje zasięg lecz pole IMEI jest puste. Te same karty testowane na identycznych i podobnych jednostkach i wszystko było Ok. Dziś zrobiłem reset &#8222; telefonu &#8222; z poziomu mmi żeby przywrócić ustawienia fabryczne i teraz SIM nie widzi wcale .
GSM w zielonym menu jest Ok - ma zasilanie
Sygnał jest Ok
Nad operations mode jest Ok - mogę wybierać czy chce używać iPhone czy SIM.
Karty nie widzi żadnej, zachowuje się jakby nie było jej w czytniku. Nie ma błędów na jednostce . Anteny Ok bo inna jednostka podpięta do auta i wszystko Ok na tych samych kablach .
Pierwszy raz tak długo mecze się z jednym modułem. Pomoże ktoś ? Nie mogę nigdzie podjechać jakby ktoś chciał się zaoferować bo jestem daleko od PL.
Myśle czy nie wgrać softu od nowa bo mam oryginał 942 taki jak na jednostce. Ten 5F podobno chodził bez problemu z Google Earth zanim był wsadzony do mnie do auta .

arek_mielec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2017, 15:35
Lokalizacja: Mielec

Post autor: arek_mielec » 23 paź 2017, 08:44

Love-AUDI pisze: To nie ma nic wspulnego , google przeprowadzało aktualizacje na serwerach i od 12 pażdxiernik , nie dzialaly mapy tydzień. Dziś 20 paździetnik wszystko wruciło do normy . Problem był nie tylko w Polsce
W moim przypadku miało, skoro nie działało na karcie sim z orange a z plusa zaczęło działać to raczej przyczyną nie była tutaj aktualizacja bo nie działało by też na karcie z plusa.

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 23 paź 2017, 11:37

arek_mielec pisze:to raczej przyczyną nie była tutaj aktualizacja bo nie działało by też na karcie z plusa.
Niekoniecznie. Inny ISP trafiał na inne serwery google'a i TEORETYCZNIE to mogło robić różnicę.

DjZonk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 03 lip 2017, 08:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: ROZWIĄZANE MMI 3g z sim - google maps nie chce się uruchomić

Post autor: DjZonk » 17 lut 2021, 11:04

Witam, panowie mam ten sam problem w wczytywaniem google. Idzie do połowy i staje. Zmieniałem karty sim i nic to nie dało. Macie jakieś pomysły ? Navi A6C7 przedlift

Zablokowany

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga