Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Po podłączeniu telefonu via bluetooth brak dostępu do internetu

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
spidernet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 13 lip 2019, 17:54
Imię: Imię?
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: wlkp

Po podłączeniu telefonu via bluetooth brak dostępu do internetu

Post autor: spidernet » 17 lut 2023, 20:10

Podczas gdy podłączę telefon via bluetooth do zestawu głośnomówiącego pojazdu niestety w telefonie przestaje działać internet. Rozłączenie bluetooth przywraca połączenie. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?

Dlugi11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 391
Rejestracja: 02 lip 2021, 14:07
Imię: Szymon
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 5.2 435KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lublin

Re: Po podłączeniu telefonu via bluetooth brak dostępu do internetu

Post autor: Dlugi11 » 17 lut 2023, 20:12

Sprawdź czy łącząc telefon z jakimś innym urządzeniem BT problem też wystąpi. Mam jakieś takie przeczucie, że z samochodem nie ma to żadnego związku

spidernet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 13 lip 2019, 17:54
Imię: Imię?
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: wlkp

Re: Po podłączeniu telefonu via bluetooth brak dostępu do internetu

Post autor: spidernet » 03 mar 2023, 20:23

Byłoby to zbyt proste ;-) Problem występuje tylko gdy łączę telefon z bluetooth pojazdu. Mając doświadczenie w telekomunikacji pierwsze co wpada mi na myśl, to że antena pojazdu nie przekazuje danych. Dlatego połączenie sieciowe jest w tym momencie zrywane. Ale w takiej sytuacji z problemem powinna spotkać się większa liczba osób. Brak większej liczby opinii świadczy że to chyba nie to...

Awatar użytkownika
tomnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 17 wrz 2010, 01:54
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Po podłączeniu telefonu via bluetooth brak dostępu do internetu

Post autor: tomnik » 04 mar 2023, 14:10

Chciałbym to zrozumieć/dopytać :
Podłączasz swój smartfon(jaki, marka, model) poprzez komunikację BlueTooth z MMI auta, tak ?
Po ustanowieniu komunikacji BT (smartfon-MMI) nie jest możliwe korzystanie z internetu w smartfonie, tak ?
Według Ciebie problem stanowi : " antena pojazdu nie przekazuje danych. Dlatego połączenie sieciowe jest w tym momencie zrywane", tak ?

Jeśli odpowiedź na powyższe pytania, to "3 x tak" :
Antena auta nie bierze udziału w przechwytywaniu żadnego sygnału koniecznego do funkcjonowania smartfonu (w takiej konfiguracji). Przy podłączeniu via BT smartfon-MMI, to właśnie telefon nadal jest odbiornikiem i nadajnikiem sygnału telefonii komórkowej. Żaden podzespół w aucie nie bierze w tym udziału. Antena nie jest fizycznie podłączona do telefonu.
To tak, jakbyś pomyślał, że po podłączeniu via BT smartfonu do słuchawek, słuchawki przejmują rolę odbiornika sygnału tel. kom.
Antena auta nie ma nic wspólnego z opisywanym problem. Co słusznie napisał już Szymon (Dlugi11)
spidernet pisze:
03 mar 2023, 20:23
Mając doświadczenie w telekomunikacji
Wybacz - Serio..? ;)

spidernet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 13 lip 2019, 17:54
Imię: Imię?
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: wlkp

Re: Po podłączeniu telefonu via bluetooth brak dostępu do internetu

Post autor: spidernet » 14 mar 2023, 21:08

tomnik pisze:
04 mar 2023, 14:10
Chciałbym to zrozumieć/dopytać :
Podłączasz swój smartfon(jaki, marka, model) poprzez komunikację BlueTooth z MMI auta, tak ?
Po ustanowieniu komunikacji BT (smartfon-MMI) nie jest możliwe korzystanie z internetu w smartfonie, tak ?
Według Ciebie problem stanowi : " antena pojazdu nie przekazuje danych. Dlatego połączenie sieciowe jest w tym momencie zrywane", tak ?
Pkt 1, tak - obojętnie jaki telefon więc to nie wina telefonu (iphone, samsung -nie ma co tu bić piany),
Pkt 2, tak, natychmiast rozłącza internet
Pkt 3, tak, dlatego też chętnie posłucham mądrzejszych w temacie...

i jeszcze odnośnie Twojej ostatniej wątpliwości tudzież sugestii... słyszałeś o "samochodowym systemie telematycznym"? ret. ;)

Awatar użytkownika
tomnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 17 wrz 2010, 01:54
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Po podłączeniu telefonu via bluetooth brak dostępu do internetu

Post autor: tomnik » 16 mar 2023, 21:39

Przy podłączeniu via BT smartfon-MMI (tzw. tryb HandsFree) antena auta nie bierze udziału w przechwytywaniu żadnego sygnału koniecznego do funkcjonowania smartfonu. To właśnie telefon (jego antena i reszta podzespołów) nadal jest odbiornikiem i nadajnikiem sygnału telefonii komórkowej. Żaden podzespół w aucie nie bierze w tym udziału. Antena auta nie jest fizycznie podłączona do telefonu..
Co można udowodnić umiejscawiając, podłączony przez BT telefon w różnych zakamarkach auta i obserwując siłę sygnału GSM na jego wyświetlaczu - najlepszy gdy jest on położony na kokpicie (desce), gorszy na podłodze. Gdyby antena auta przy połączeniu BT z MMI w jakiś sposób była wykorzystana, siła sygnału nie zmieniałaby się
To, co tu powtórzyłem jest przecież oczywiste, tym bardziej powinno być dla osoby, mającej doświadczenie w telekomunikacji, jak o sobie napisałeś. I dlatego też wyraziłem swoją wątpliwość. Nie chciałem obrazić.
Czy naprawdę nadal przypuszczasz, że poprzez BT następuje przesłanie sygnału GSM z anteny auta do smartfonu ? Wydaje się, że nie.
Antena auta telefonii komórkowej przekazuje sygnał do telefonu, jeśli jest on fizycznie podłączony do specjalnego złącza w schowku podłokietnika. I nie jestem przekonany, czy smartfon można tak (fizycznie) podłączyć. Wydaje się, że nie.

Jaki związek z tematem ma "samochodowy system telematyczny", o którym wspomniałeś ? Chyba tylko to, że wspominając o tym, chciałeś uwiarygodnić swoją osobę, jako "doświadczoną w telekomunikacji" i wskazać, że masz taki (zawodowy), czy inny z tym związek, czy tak ?

U mnie w aucie używam Samsunga A52. Przy połączeniu via BT z MMI internet we wspomnianym smartfonie nie jest odłączany, nie jest też wyłączana funkcja routera (jako stacja przesyłowa sygnału internet.)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga