Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi S6 C5 avant potrzebne info o centralce FM wzmacniaczu

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
schabo78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2011, 13:35
Lokalizacja: LUBLIN

Audi S6 C5 avant potrzebne info o centralce FM wzmacniaczu

Post autor: schabo78 » 24 paź 2017, 19:56

Witam może ktoś pomoże.
Posiadam w aucie Z 2000r NAVIGATION PLUS ,telefon i tuner TV wszystko seryjne.
Problem w tym że radyjko odbiera mi dobrze tylko w mieście a jak wyjade poza to już nie mogę wyszukać żadnej stacji.(na vag-u wywala błąd 856 antena-radio obwód przerwany).
Na dachu mam antenę GPS płaską z wkręconym batem długości około 40cm ,od tej anteny idzie 2 kable,dodatkowo na bocznych szybach też mam 4 anteny.
Metodą działa nie działa jak wykręcam ten bat na dachu 40cm to radio ledwo co odbiera również w miesćie więc domyślam się że to jest główna antena od FM a przewód od nateny nie jest przerwany bo reaguje na wkręcanie i wykręcanie bata anteny dachowej.
Problem zatem może tkwić we wzmacniaczu antenowym(centralce fm) którego nie mogę nigdzie zlokalizować.Porozbierałem boczki w bagażniku,częsciowo słupki tylne i nic nie widzę co przypomina centralkę FM.
Jedyne wzmacniacze jakie znajduję to wzmacniacze od szyb bocznych o numerach 4B5 035 225C po prawej stronie i 4B5 035225B po lewej stronie.
Do każdego wzmacniacza pod szybą podłączona jest tylko ścieżka anteny z szyby i cienki koncentryk bez widocznego zasilania.
W sumie mamy 4 przewody koncentryczne które domyslam się idą pewnie do głównej centralki ANTENOWEJ i tam są zasilone.
Teraz generalnie nie ma różnicy w sile sygnału radia jak odłączę kable koncentryki od tych wzmacniaczy anten w szybach bocznych.
Chciałbym się upewnić i ustalić od czego jest poszczególna antena i gdzie znajde w AVANCIE tą centralkę FM bo na moje oko cos takiego powinno być.
Nie wiem czy w miarę jasno to opisałem jak cos to pytać.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7157
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 24 paź 2017, 22:36

powinna być gdzieś pod podsufitką , to obrazek z ELSY , to obok to antena dachowa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

godlem820712
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2019, 15:04
Lokalizacja: Sulejów

Post autor: godlem820712 » 02 sty 2019, 15:13

bendzji pisze:powinna być gdzieś pod podsufitką , to obrazek z ELSY , to obok to antena dachowa

witam

jestem nowym posiadaczem Audi a6c5 i potrzebuję informacji / opisów wejść w tym wzmacniaczu bo mam problem po wymianie radia i nie wiem w jaki styk zasilić

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga