Audi A6 / A7 Klub Polska - Forum

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony Audi A6 Opony i felgi Audi A6 motostacja.pl w a6klub.pl Opony samochodowe OC/AC sklep z częściami samochodowymi forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Opony Audi A6
Felgi Audi A6
Części
samochodowe
Opony
samochodowe
Kup OC/AC
Express Parts
Przepływomierz
powietrza
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Mazdomania
2014-02-18, 00:53
[Audi A6 C5] Pamięć foteli, duży problem
Autor Wiadomość
przemolob 

Model: A6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Rok: 2002
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: AKE
Wysłany: 2012-03-19, 20:44   [Audi A6 C5] Pamięć foteli, duży problem

Witam!
Mam problem z pamięcią foteli pasażera i kierowcy. Mianowicie przyciski są podświetlone jednak jakakolwiek próba ustawienia pamięci bądź przywrócenia zapisanej pozycji ko?czy się niepowodzeniem, jedynie przycisk 3 przy fotelu kierowcy, gdy jest wciskany zmienia pozycje(należy cały czas trzymać aby to robił). Vag nie wykazuje żadnych błędów. Próbowałem wszystkich sposobów, ko?czą mi się pomysły, proszę o pomoc.

Administrator 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Kod silnika: BAT
Imię: Andrzej

AutomationW2 

Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Rok: 1997
Skrzynia: Manual
Wysłany: 2012-03-22, 13:22   

Witam :) ja mam podobny problem :/ próbowałem ustawić fotel po instrukcji która znalazłem na forum i lipa :( trzymałem M i 1 przez jakis czas ale nic nie zapamiętuje... a gdy otwieram drzwi z pilota to oba lusterka sie przestawiaja z fotelem.... wcisnłąłem też przycisk stop zeby wyłaczyć ta pamięć ale lusterka i tak przestawiaja sie przy każdym otwieraniu zamka z pilota... co to może byc ??

krisu 

Silnik: 2.5TDI 180KM
Rok: 2000
Wysłany: 2012-03-22, 21:44   

panowie ,a czy zaświeca wam się światełko w środku,drzwiach kiedy otwieracie bez użycia pilota.
Ja u siebie miałem tak,że wysiadł zamek w drzwiach i pamięć foteli mi wariowała.
Zmieniłem i wszystko wróciło do normy <radocha>

Administrator 

Model: A6 C6
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Kod silnika: BAT
Imię: Andrzej

przemolob 

Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Rok: 2002
Wysłany: 2012-03-24, 13:54   

No własnie jest problem z obiema czujkami od drzwi z prawej strony, ale od strony kierowcy z zamkami wszystko ok a tam tez nie dziala jak nalezy.

[ Dodano: 2012-03-25, 14:35 ]
Może jakieś inne sugestie??

kroolpaw 

Model: Allroad C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.7T 250KM
Rok: 2003
Skrzynia: Automat
Imię: Paweł
Wysłany: 2020-03-11, 00:35   

Mam książkę po Polsku. Tam jest napisane, że aby zaprogramować pamięć foteli, należy:

1. drzwi kierowcy otwarte
2. przycisk "STOP" na drzwiach ma być wciśnięty (schowany)
3. włączamy zapłon i ustawiamy lusterka pod siebie
4. wyciągamy kluczyk ze stacyjki ustawiamy fotel i kierownicę pod siebie
5. naciskamy przycisk "M" (Memory) i trzymając ten przycisk naciskamy cyfrę pod którą chcemy mieć swoje ustawienie fotela.

Dodatkowo można dopisać do każdej pamięci pilot w kluczyku. Jeśli ktoś ma dwa piloty do auta i często jeździ dwóch różnych kierowców, to każdego pilota można dopisać do indywidualnej pamięci. Np, mój pilot i pamięć ustawień pod nr 1, a pilot drugiego kierowcy pod nr 2 i pamięć też pod nr 2. jeśli jest trzeci pilot, to analogicznie można go dopisać do przycisku nr 3. Polega to na tym, że po naciśnięciu w pilocie przycisku "OTWÓRZ", ustawią się nam lusterka boczne, a po otwarciu drzwi ustawi się fotel.
Książka mówi, że jeśli otworzymy auto pilotem i w ciągu 10 min nie otworzymy drzwi kierowcy, przestawić fotel dla swojej pozycji będzie można tylko przyciskiem z pamięci.

Robimy to tak:

1. kluczyk wyjęty ze stacyjki
2. drzwi kierowcy otwarte
3. wywołujemy swoje zapamiętane ustawienie np. nr 1
4. gdy siedzenie się ustawi, naciskamy jeszcze raz przycisk nr 1 trzymamy go i w czasie nie dłuższym niż 10 sek naciskamy raz w pilocie przycisk "OTWÓRZ" i po ok 2 sek puszczamy przycisk nr 1. (przed upływem tych 2 sek, będzie słychać gdzieś w okolicy włącznika świateł ciche kliknięcie przekaźników.

U mnie z pilota ustawiają się tylko lusterka, a siedzenie po otwarciu drzwi nie chce. Natomiast gdy przytrzymam przycisk nr 1 na drzwiach, to lusterka i fotel przestawiają się poprawnie do mojej pozycji. Nie wiem czemu. Może zależy coś od wersji modułów lub od roku produkcji auta?

Odpowiedz do tematu