Audi A6 / A7 Klub Polska - Forum

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony Audi A6 Opony i felgi Audi A6 motostacja.pl w a6klub.pl Opony samochodowe OC/AC sklep z częściami samochodowymi forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Opony Audi A6
Felgi Audi A6
Części
samochodowe
Opony
samochodowe
Kup OC/AC
Express Parts
Przepływomierz
powietrza
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
A6c5 1.8t AEB
Autor Wiadomość
Wredny 

Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: Quattro
Rok: 1998
Skrzynia: Manual
Imię: Daniel
Wysłany: 2019-12-22, 15:55   A6c5 1.8t AEB

Witam
To może i ja przedstawie moje auto:)
Kupilem audi z mysla o "dojazdach do pracy" ale z czasem plan sie zmienil:) i zamiast zwyklym srodkiem transportu zostanie rowniez "zabawka doroslego dziecka" :)

Na chwile obecna nie jestem w stanie zbyt duzo napisac wiem ze to audi a6c5 1.8t AEB quattro w gazie po lekkich modyfikacjach:) "wyplul" 207km i na tym moja wiedza sie konczy:) zapewne sporo bedzie do zrobienia no ale coz:) nie chodze na ryby golebi rowniez nie mam wiec bede mial audi:) i zapewne bede potrzebowal waszej pomocy w zabawie:) co, gdzie, jak i z czym sie je:)
Pozniej zrobie kilka zdjec:)

Pozdrawiam Daniel

Edit
W planie:
--->>>na pewno zakup Alu 18 na lato zima zostaje na 16
--->>> przyciemnienie szyb tylnych
--->>> obecnie mam turbo k03s z tego co mi wiadomo więc będzie wymiana na coś większego
--->>> plan to osiągnięcie 300km :) jak to zrobie?tego jeszcze nie wiem:) dopiero się uczę:)

Administrator 

Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Andrzej

Ziomek 

Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Rok: 1999
Kod silnika: ANB
Wysłany: 2019-12-22, 21:42   

Wredny, co tu dużo pisać. Plany zacne, chwali się. O kosztach dżentelmeni nie rozmawiają więc działaj. Sam mam 1.8T i zmienione turbo na hybrydę które okrutnie wcześnie wstaje i jeździ się tym po dzieci do przedszkola bardzo fajnie. Tak fajnie że nawet programu nie robiłem choć był w planie. Co do problemów w Twoim aucie to mimo wszystko to jest AEB i fajna rzecz w tym motorze to głowica i jego szerokie kanały. Bo sterownik to już średniowiecze choć nie pisze że nie da się z niego cudów zrobić. Ale nie każdy chce się tego podjąć. Napęd też robi robotę.
Jakie są mody zrobione oprócz turbiny? Bo na samej turbinie aeb nie wypluje 207 koni?

Sam w sierpniu kupiłem na 2 auto golfa w TDI i do tej pory się zastanawiam po co jak mogłem kupić drugie a6 <mysli>

Wredny 

Wysłany: 2019-12-23, 11:46   

Co do auta... Z tego co mi powiedzial poprzedni wlasciciel jest wlozony wiekszy intelcooler( nie wiem jaki nie dopytywalem) turbi wlozone podobno najwieksze jakie mozna bez przerobek on mi powiedzial ze jest turbo k03 15 plug&pley ( z wieksza strona zimna nie znam sie co to wiec nie jestem w stanie zweryfikować) i sa wlozone wieksze wstryski 385( nie wiem nie znam sie:))

Ogólnie mam teraz 3-4 tygodnie wolnego wiec bede sprawdzal co tam faktycznie jest pod maska i co tam jeszcze mozna zrobic:) na starcie wiem ze mam do wymiany zawór/sterownik N75 bo przy "agresywnej" jezdzie czyc falowanie obrotow i poprzedni wlasciciel mi potwierdzil ze to jest do wymiany dlatego wyplul "tylko" 207 a przygotowany jest pod 220km

Administrator 

Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Kod silnika: BAT

enzoo 

Silnik: 4.2 ARS 299KM
Rok: 1999
Kod silnika: ARS
Imię: Mirosław
Wysłany: 2019-12-26, 11:49   

plany zacne :) 1.8 t fajna zabawka z której można dużo wyciągnąć :)

ja tam swoją kupiłem do jazdy na codzień bo jako zabawkę mam starą 80tkę heh choć nie ukrywam że c5 też może zostać lekkim projektem hehe

Night Riders 76

Wredny 

Wysłany: 2020-02-08, 23:59   

No cóż chwilkę auto już posiadam...ponad 6ooo przejechane i czas opisać wrażenia...ogólnie wszystkim pięknie ładnie auto ładnie lata napęd się bardzo fajnie spisuje normalne minusy też muszą być:) rozwaliłem mise olejową...chciałem kupić nową i co się okazało? Według numeru win ...kod silnika to AJL 180hp...a na silniku jak "byk" AEB...BYLA WYMIANA SILNIKA...
No trudno zdarza się:) ale są też plusy:) nowe wtryski już dotarły więc coś się może zacznie dziać:)
No ale już wiadomo...do wymiany DV-ka ...wlatują nowe wtryski i na początek ok 240ps:)

Ale niestety minusów jest trochę więcej...mój Ford S-Max którym głównie żona dzieci wozi do szkoły odmówił posłuszeństwa...mechanik "urwał śrubę od koła pasowego" i trzeba szukać nowego słupka bo tak będzie pewniej...więc Audi jeszcze chwilę musi poczekać...

Odpowiedz do tematu