Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Warsztat samochodowy Usuwanie filtrów DPF i układów AdBlue SCR WRC części samochodowe OC/AC OC/AC Sklep online samochodowych audi a6 warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
Skrzynie
biegów
Usuwanie
DPF i AdBlue
Pompy paliwa
Przepustnice
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
MOTONET
Części online
SuperParts!
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tomekkk1
2013-04-28, 16:15
[A6 C6] Bluetooth Instalacja
Autor Wiadomość
Zygi 

Model: A6 C6
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Rok: 2004
Skrzynia: Manual
Wysłany: 2009-12-13, 00:40   [A6 C6] Bluetooth Instalacja

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z was już montował zestaw bezprzewodowy Bluetooth? Nie posiadam w swoim aucie takiego zestawu, a bardzo by mi się przydał, wiec z moje drugie pytanie brzmi: jaki i gdzie podłączyć sterownik, jakie kable, co na vag'u trzeba namieszać itp. oraz jak wyglada instalacja przy MMI High i MMI Basic??
Ostatnio zmieniony przez Zygi 2009-12-13, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004/2010
Skrzynia: Tiptronic
tmr 

Model: A6 C7
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Rok: 2012
Skrzynia: DSG
Kod silnika: CDUC
Imię: Tomasz
Wysłany: 2009-12-13, 06:23   

Marcin,
nie wymaga to jakichś specjalnych umiejętności :)
Kupujesz moduł, najlepiej gotową wiązkę (navik na allegro :) ), jeśli nie ma - to mikrofon.
Moduł fabrycznie jest montowany w swojej skrzynce pod siedzeniem kierowcy, ale za schowkiem pasażera (Europa) - też jest dla niego sporo miejsca i dobre dojście do potrzebnych kabelków :)
Kabelkologia rczej prostsza niż prosta
Zasilanie (chyba po dwie masy i dwa plusy z tego co pamiętam), linia K, wpięcie w pętlę światłowodową przed wzmacniaczem, dwa kabelki do mikrofonu i kabelek obwodu napięcia wskaźników.
W basic i high - podobnie.
pozdr
_TMr
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Zygi 

Silnik: 2.0TDI 140KM
Wysłany: 2009-12-13, 19:50   

Tomek,
od dziś rozglądam się za sterownikiem Bluetooth, postaram się stworzyć foto historie krok po kroku jak tylko zaopatrzę się w cały potrzebny osprzęt.
dziękuje

Dealer Audi A6 

screemer 

Silnik: 2.0 170KM
Rok: 2006
Imię: Artur
Wysłany: 2009-12-14, 21:44   

Podłączam się do tematu - jakiej części szukać i jak sprawa wygląda w brytyjczyku.

Damyk
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-19, 23:09   

Użytkownik napisał/a:
no a ja sie troche podepne. mam instalacje BT ale taka co gada tylko z sluchawka Audi, ale z tego co wyczailem to musze wymienic sterownik na taki co gada ze wszystkim, a sa podobniez jeszcze jakies dual, ktore z dwiema kartami SIM na ten sam numer obczajaja, ktory telefon sie odebralo i ten dostaje priorytet. Chce cos takiego znalezc i wymienic w miejsce mojego modulu ale czy ktos mial z tym w ogole do czynienia? Jakies numery fabryczne czy cos?

U Ciebie sytuacja jest prosta. Potrzebujesz tylko sterownik bluetooth (4E0 910 336 x - gdzie x to literka od A do M lub lepiej 4F1 910 336 A do C) i złącze 4E0 972 144. Przepinasz piny ze złącza sterownika telefonu do nowego złącza, wymieniasz moduły i gotowe.
Ten drugi sterownik 4F1... to jest ten dual, tyle że nie działa on z dwiema kartami SIM, tylko może działać na dwa sposoby: 1. jako zestaw głośnomówiący bluetooth lub 2. jako telefon (przechwytuje kartę SIM z twojego telefonu - zdalny tryb SIM)

Damyk
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-20, 19:06   

Użytkownik napisał/a:
Pytania uzupelniajace:
1) czy w tej sytuacji dobrze rozumie dzialanie dualu. Wsiadam do auta z telefonem w kieszeni i laczy sie on automatycznie (oczywiscie jak to ustawie w telefonie) z autem jak z zestawem glosnomowiacym lub alternatywnie (to ustawiam w aucie) telefon mam w kieszeni ale korzystam z sluchawki Motoroli samochodu (zdalny SIM) i dopiero jak ja umieszcze w uchwycie to wlacza sie glosnomowiacy a jak trzymam w rece to przez nia gadam? Cos takiego widzialem u kumpla.
2) czy ktos wie jakie telefony gadaja w jakim zakresie z tym sterownikiem - aktualnie mam N95, ale pewnie za kilka miesiecy sie to zmieni (moja Nokia zaliczyla juz kilka gleb i wypadkow).

1. Niestety nie. Po wymianie sterowników oryginalna słuchawka będzie bezużyteczna.
2. Nie spotkałem telefonu, który by nie działał z tym sterownikiem.

Dealer Audi A6 

Praulinka 

Wysłany: 2009-12-21, 00:02   

Użytkownik napisał/a:
O... konkretna odpowiedz jakiej szukalem :) .

Pytania uzupelniajace:
1) czy w tej sytuacji dobrze rozumie dzialanie dualu. Wsiadam do auta z telefonem w kieszeni i laczy sie on automatycznie (oczywiscie jak to ustawie w telefonie) z autem jak z zestawem glosnomowiacym lub alternatywnie (to ustawiam w aucie) telefon mam w kieszeni ale korzystam z sluchawki Motoroli samochodu (zdalny SIM) i dopiero jak ja umieszcze w uchwycie to wlacza sie glosnomowiacy a jak trzymam w rece to przez nia gadam? Cos takiego widzialem u kumpla.
2) czy ktos wie jakie telefony gadaja w jakim zakresie z tym sterownikiem - aktualnie mam N95, ale pewnie za kilka miesiecy sie to zmieni (moja Nokia zaliczyla juz kilka gleb i wypadkow).

Kolego, dual sim w Plusie, to 2 karty SIM do jednego numeru telefonu.
Szef miał taki rozwiązanie w Allroad'ie. Warte przemyślenia jak masz telefon w PLUS i słuchawkę na SIM bez bluetootha w samochodzie.
JAk włączał się telefon w samochodzie z jedną z tych kart, odcinało automatycznie wszystkie połaczenia głosowe z komóry i przekazywało na słuchawkę. SMS i MMS szły dalej na komórkę w kieszeni. Po wyłaczeniu telefonu w samochodzie wracało do komóry.
Nie wiem ile to kosztuje w PLUS, w ORANGE tego nie mają (chyba, że dla key account, ale do tego ci się nie przyznają).
- AMI + 250GB HDD
- TV + DVD z 500 GB HDD + monitory w zagłówkach

Plany
- system kontroli ciśnienia w oponach

Praulinka 

Wysłany: 2009-12-24, 01:08   

Użytkownik napisał/a:
W Era GSM tez to jest (mam wlasnie Ere). Problem w tym, ze w tej sieci zeby wlaczyc telefon w aucie musze wylaczyc ten w kieszeni. Jak tego nie zrobie to nie dzialaja oba. Tak samo jak wychodze z auta to musze wylaczyc w aucie i wlaczyc w kieszeni. Porazka.

Podejrzewam, że ten oststani problem, to kwestia zmiany zasilania, tak aby po wyciągnięciu kluczyka wyłaczało zasilanie telefonu w samochodzie.
Z tym w kieszeni chyba gorzej:)
Ale w tej chwili możesz zmienić operatora bez zmiany numeru, że może warto :)
- AMI + 250GB HDD
- TV + DVD z 500 GB HDD + monitory w zagłówkach

Plany
- system kontroli ciśnienia w oponach

Daan 

Nadwozie: Avant
Wysłany: 2010-01-05, 16:51   

Damyk napisał/a:
Użytkownik napisał/a:
no a ja sie troche podepne. mam instalacje BT ale taka co gada tylko z sluchawka Audi, ale z tego co wyczailem to musze wymienic sterownik na taki co gada ze wszystkim, a sa podobniez jeszcze jakies dual, ktore z dwiema kartami SIM na ten sam numer obczajaja, ktory telefon sie odebralo i ten dostaje priorytet. Chce cos takiego znalezc i wymienic w miejsce mojego modulu ale czy ktos mial z tym w ogole do czynienia? Jakies numery fabryczne czy cos?

U Ciebie sytuacja jest prosta. Potrzebujesz tylko sterownik bluetooth (4E0 910 336 x - gdzie x to literka od A do M lub lepiej 4F1 910 336 A do C) i złącze 4E0 972 144. Przepinasz piny ze złącza sterownika telefonu do nowego złącza, wymieniasz moduły i gotowe.
Ten drugi sterownik 4F1... to jest ten dual, tyle że nie działa on z dwiema kartami SIM, tylko może działać na dwa sposoby: 1. jako zestaw głośnomówiący bluetooth lub 2. jako telefon (przechwytuje kartę SIM z twojego telefonu - zdalny tryb SIM)

Mam dokładnie ten sam problem co kolega Użytkownik, proszę o info, gdzie mozna zakupić sprzęt potrzebny do opisanej przeróbki i jakie to orientacyjne koszty?

Dealer Audi A6 

tmr 

Model: A6 C7
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Rok: 2012
Skrzynia: DSG
Kod silnika: CDUC
Imię: Tomasz
Wysłany: 2010-01-05, 17:13   

sterownik zakupić najlepiej u kogoś kto go założy (sporo jest martwych interfejsów BT na allegro...).
Masz niedaleko do kobry7 (Hobot serwis w Jurkowie).
Koszt samych klamotów to minimum jakieś 500+200+100PLN. Montaż nie wiem ile.
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Daan 

Nadwozie: Avant
Wysłany: 2010-01-05, 19:26   

Wielkie dzieki Tmr i pozdrawiam!

Tedi 

Silnik: 3.0 BMK 224KM
Imię: Tadeusz
Wysłany: 2010-01-17, 21:13   

Praulinka napisał/a:
[
Kolego, dual sim w Plusie, to 2 karty SIM do jednego numeru telefonu.
Szef miał taki rozwiązanie w Allroad'ie. Warte przemyślenia jak masz telefon w PLUS i słuchawkę na SIM bez bluetootha w samochodzie.
JAk włączał się telefon w samochodzie z jedną z tych kart, odcinało automatycznie wszystkie połaczenia głosowe z komóry i przekazywało na słuchawkę. SMS i MMS szły dalej na komórkę w kieszeni. Po wyłaczeniu telefonu w samochodzie wracało do komóry.
Nie wiem ile to kosztuje w PLUS, w ORANGE tego nie mają (chyba, że dla key account, ale do tego ci się nie przyznają).

Z kim to rozmawiać w Plusie bo jak rozmawiam z nimi to każdy mówi że drugiej karty nie można mieć ,a mam u siebie wejście na karte i i taki dual by mnie zadowolił .

Dealer Audi A6 

Tedi 

Wysłany: 2010-01-17, 22:31   

Wracając do tego telefonu jaka jest możliwość żeby nie przekładać karty z telefonu do samochodu żeby to działało na dwa telefony jak jadę to ten w samochodzie a jak wychodzę to ten drugi.

Tedi 

Wysłany: 2010-01-17, 22:43   

Niemam żadnej słichawki mam wejście na karte w podłokietniku i i takie uchwyt na jakiś telefon

Tedi 

Wysłany: 2010-01-17, 23:05   

Dokładnie tak jak piszewsz i jaka jest na to rada oprucz przekładania karty.

Dealer Audi A6 

Odpowiedz do tematu