Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5]Tiptronic,bieg R nie działa,tryb awaryjny.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Mariuszgt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2008, 17:22
Lokalizacja: Malbork

[A6 C5]Tiptronic,bieg R nie działa,tryb awaryjny.

Post autor: Mariuszgt » 13 sie 2008, 18:07

Witam,od tygodnia jestem posiadaczem A6 2.5.TDI 180KM Tiptronic.Rano po odpaleniu silnika i ruszeniu z miejsca podświetlają sie literki i cyferki na wyśietlaczu co sygnalizuje tryb awaryjny.Po przejechaniu około 3km. wyłączeniu silnika i po jego ponownym odpaleniu skrzynia działa prawidłowo.Ponadto dzisiaj rano chciałem wyjechać tyłem z parkingu ale wsteczny nie działa tak jakby był w położeniu N,natomiast Drive działa.
Czy ktoś coś wie na ten temat,czy od razu śmigać do ASO?

Awatar użytkownika
keniro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 27 gru 2007, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: keniro » 13 sie 2008, 21:03

Na mój gust sterownik skrzyni biegów jest do wymiany Lepiej jedź do zakłądu który zajmuje się tylko automatami ASO omijałbym szerokim łukiem
'91 C4 100 2.0 AAE Sedan było
'00 A6 C5 2.5 AKE Avant jest :)
Ride or Die

Mariuszgt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2008, 17:22
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Mariuszgt » 14 sie 2008, 11:18

Witam.Dzisiaj rano wsiadam odpalam autko i jadęęęę,tryb awaryjny się nie pokazuje,skrzynia działa normalnie,o co tu biega?? :shock:

Darek 2.5tdi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 251
Rejestracja: 06 mar 2008, 15:30
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 136KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa/Kutno

Post autor: Darek 2.5tdi » 14 sie 2008, 11:29

Sterownik może któryś czujnik lub wiązka elektryczna do skrzyni. Najlepiej podepnij VAG może coś się pokaże. Mechaniczne uszkodzenie skrzyni było by na stałe a nie od przypadku do przypadku ( tak na pocieszenie :mrgreen: ). Jak chcesz mogę dać ci numer do gościa który ma trochę doświadczenia z naprawą automatów tyle, że pracuje w okolicach wawy.

Mariuszgt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2008, 17:22
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Mariuszgt » 14 sie 2008, 16:19

Ok!Dzięki!W poniedziałek jadę do mojego mechanika na wymianę rozrządu więc przy okazji obejrzę dokładnie skrzynię,przewody i wtyczki.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Pozdro.

macieja910

Post autor: macieja910 » 14 sie 2008, 17:58

Podepnij VAGa. Moze to byc sterownik lub zla komunikacja miedzy silnikiem i skrzynia

Lukas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Lukas » 15 sie 2008, 13:23

Witam

Ja miałem podobny problem ze skrzynią jakieś 2 miechy temu . tez mam Tipa. Jadę sobie nocą, stanąłem na światłach, jak się zielone zapaliło to auto już nie chciało ruszyć, podświetliły się wszystkie biegi i zonk. Po ponownym uruchomieniu silnika wszystko było znowu Ok aż do następnego dnia. Wsiadłem, przejechałem kilka kilometrów i znowu skrzynia przeszła w tryb awaryjny. Co się okazało to poszła się walić pompa wtryskowa i to ona wysyłała błąd do skrzyni aby ta przeszła w stan awaryjny. Pompa poszła do regeneracji i teraz śmiga, Koszt ok 3000zł za regeneracje plus ok 200 zł za wyjęcie, włożenie jej z powrotem i ustawienie wtrysków. Jedyne co ci zostaje do podpięcie do VAG'a i przetestowanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga