Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Problem z automatem

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
darekostap
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 21 lip 2008, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa

[A6 C5] Problem z automatem

Post autor: darekostap » 21 wrz 2008, 15:15

Witam Wszystkich. Mam audi a6 2,5 tdi 180 km quatro. Skrzynia tiptronik. jechałem dziś normalnie jak zawszze aż tu nagle coś szarpnęło. Zapaliły się wszystkie biegi na komputerze i musiałem stanąć odpalić auto i ruszam a tu jedynka dwujka i koniec luz. dalej nie zmienia biegów. i znowu to samo. Czy padła skrzynia? Wygląda na to że poprostu nie ma wiecej biegów jak ustawie drążek w pozycji 2 to wrzuca z jedynki na dwujke i moge sobie tylko na drugim biegu wtedy jechać. Gdy przesune na 3 - KONIEC !!!! Czy ktoś coś miał podobnego ?? podpowiedzcie bo jestem troche wkur.... i nie moge nic na ten temat znaleźć



Nazywaj prawidłowo tematy.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2008, 16:48 przez darekostap, łącznie zmieniany 1 raz.

darekostap
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 21 lip 2008, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darekostap » 21 wrz 2008, 17:36

auto postało ze dwie godziny pod domem i ruszyłem sprawdić to jeszcze raz. Ku mojemu zdziwieniu DZIAÂŁA. Biegi wrzucają sie ok. ... ale do momentu przejechania paru kilometrów:((((((( dalej to samo: jedynka dwójka i tryb awaryjny. Kiedy przy ruszaniu włączam na ręczną zmianę sekwencyjną i zmieniam z jedynki na dwójke też jest ok. z dwójki na trójke tak jakby na chwile wrezuciło i spada zpowrotem na dwa mocno szarpiąc. Czy skrzynie lepiej zregenerować czy lepiej kupić na allegro i wyminić??? Czy może coś małego w niej siadło czy raczej trzeba zrobić kapitalny remont?? Ile to kosztuje. Proszę o odpowiedź. Auto mam 2 mieciące kosztowało 35000 i już wymieniłem turbine na nową KOSZT 3500 + 1000 laweta i jeszcze ta skrzynia......:((((((( dół jak...

darekostap
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 21 lip 2008, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darekostap » 21 wrz 2008, 17:57

oki jasne. A powiedz może orientujesz się jak by już to ile taka regeneracja może kosztować?

darekostap
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 21 lip 2008, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darekostap » 21 wrz 2008, 18:11

nie wymieniłem:( Kurcze mam ją 2 miesiące i jak kupowałem to coś podejrzewałem bo jak jechałem na tiptronicu tzn ręcznie zmieniałem biegi to jak wrzucałem 5 i przyspieszałem to redukowałna 4 SAM jaksie popuściło gazu to znowu 5 i taka karuzela na zmiane 5454545454itp, a poza tym jak na drivie sie jechało np 120 i wcisnęło gazu to przy redukcji na 4 było czućdziwne szarpniecie. Chyba juz wtedy suie kończyła. Miałem zamiar wymienić ale w tamtym miesiącu padła turbiuna teraz pod koniec września chciałem zmienić...... Ale ile w najgorszym wypadku może to kosztować 3000-5000 zł??

Awatar użytkownika
arti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 28 maja 2008, 21:02
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: arti » 21 wrz 2008, 20:52

W Częstochowie na Legionów ponoć jest serwis, który tymi skrzyniami zajmuje się. Nie wiem bo sam jeszcze nie korzystałem.

Awatar użytkownika
aro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 20 lut 2008, 22:01
Lokalizacja: krakow, reading

Post autor: aro » 24 wrz 2008, 19:06

Siemka, wiec tak masz Q? nie wiem jak u ciebie ale kiedys mialem podobne objawy , wiec pokoleji.. zmiana oleju w skrzyni to podstawa, jakis tam czujnik tez, i teraz albo masz sterownik od skrzyni walniety albo komputer glowny albo jedno i drugie, a takie pytanie czy masz moze wode lub wilgoc w srodku ( proste objawy parujace szyby) ogolnie mozna znalesc wszystko tanio na necie jesli chodzi o elektronike (sam sobie wymienisz) ale najlepiej jakbys sie przejechal na diagnoze co padlo najlepiej servis audi, powinni powiedziec co jest do naprawy ;) pewnie nie za darmo w pl;/

darekostap
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 21 lip 2008, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darekostap » 30 wrz 2008, 14:14

a wiec tak : okazało sie zę wyciek olej. warsztat nr 1 stwierdził że misa przepuszcza bo jest wygięta. no to ok wydane 700 zł na wymiane oleju nową uszczelkę pod mise olej i filtr.Efekt wyjeżdżam z warsztatu zadowolony biegi się zminiają płynnie ze szczęscia zalałem bak do pełna i kupiłem nową przepaloną żarówkę ksenonową za 250 zł:) po przejechaniu 40 km TO SAMO 1,2 3,2 tryb awaryjny zerkam pod auto a tam oolej leci jak woda ze źródła. więc z powrotem do warsztatu i nowa diagnoza : olej jednak nie wyciekł z misy tyliko z symeringu pomiędzy skrzynią a sprzęgłem i słowa "musisz jechać tam gdzie sie w skrzyniach specjalizują" to nic że na darmo wydałem siedem baniek:( WARSZATAT od szkrzyń: wymiana pompy wymiana sprzęgła (ponieważ drugiej jazdy bez oleju nie wytrzymało) i wymiana jakiś tam blaszek. koszt wyjęcie i włożenie skrzyni 600zł pompa 800 zł sprzęgło 800 zł inne tzn olej śrubki blaszki ok 1600 zł.

miesiąc temu nowa turbina 3600 plus 1000 laweta.

Czy chce ktoś kupić ładne odremontowane w/w elementy audi bo szczerze to ja je pierd......

Awatar użytkownika
arti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 28 maja 2008, 21:02
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: arti » 03 paź 2008, 15:02

A gdzie tą skrzynię robiłeś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga