Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 '96 2.8 ACK+CYR] powolna śmierć automatu

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martini81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2010, 15:36
Lokalizacja: Oslo

[A6 C4 '96 2.8 ACK+CYR] powolna śmierć automatu

Post autor: Martini81 » 23 sie 2010, 13:28

Witam,
przebiłem się przez 34 strony tematów o awariach skrzyń biegów - natomiast nie znalazłem niczego podobnego do moich problemów.
Moja A6 cierpi na brak chęci jazdy do przodu - po wybraniu D, 3, 2 czy 1 nie ma żadnej reakcji - obroty nie spadają, silnik nie odczuwa żadnego obciążenia. Natomiast wsteczny działa prawidłowo.
Co ciekawe auto ma w tej chwili 184 000 km, ale nie znalazłem w historii serwisowej faktury za wymianę oleju w skrzyni - a faktur z serwisu są dwa segregatory nawet na żarówki ;)
Dodatkowo wg niepotwierdzonych (na razie) informacji byłego właściciela silnik ma podniesioną moc do 225 KM

Szukam od dwóch tygodni skrzyni CYR na podmianę ale bezskutecznie - nie ma do 2.8 30V jak na razie, a jeszcze w sobotę gość w takiej samej A6 R5 2,5 TDI postanowił sobie zrobić garaż w bagażniku mojego aktualnego passata <smuty>

Więc teraz pierwszeństwo ma passat, żebym znowu mógł nim się poruszać bez obaw albo będziemy się nim golić, ale muszę zacząć myśleć o Audi.

Błędy odczytam w nadchodzący weekend - może coś wykaże

Prawdopodobne przyczyny awarii ASB
1. niewymieniany/brak oleju w skrzyni
2. podniesiona moc silnika

Pytanie do mądrych głów - co mogło paść, czy jest to typowa usterka, bo naprawdę nie znam się na automatach...jeszcze ;)

wiśniowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2010, 18:28
Lokalizacja: olsztyn warmia mazury

Post autor: wiśniowy » 04 wrz 2010, 17:32

u mnie jest podobnie najpierw zaczęło coś podszarpywać przy gwałtownych przyspieszeniach,lecz sądziłem że to zużyty amortyzator,pózniej delikatnie ślizgać aż w ogóle niechciała ruszać czułem już reakcje kierowców ruszaj acych za mną ze skrzyżowania [co za k..a muł]teraz biedactwo stoi aż łezka się kręci. Mechanik zaśpiewał 1500 zł no cóż audi nie należy przecież do najtańszych aut w eksploatacji
rafcio 84

Awatar użytkownika
neo2k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 86
Rejestracja: 07 lut 2008, 16:56
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: neo2k » 04 wrz 2010, 20:05

sprawdź błędy i przede wszystkim stan oleju w skrzyni.
ktoś w innym wątku podał, że wg. instrukcji nie wymienia się oleju w tych skrzyniach, choć z drugiej strony procedury serwisowe dot. wymiany oleju i filtrów są dokładnie opisane, dlatego być może wcześniej nie był zmieniany

Gdyby było mało oleju dolej i zobacz co się będzie działo, jeśli ok to zmieniaj cały olej i filtr.
jeśli nie to szukaj dobrego warsztatu.

Awatar użytkownika
Martini81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2010, 15:36
Lokalizacja: Oslo

Post autor: Martini81 » 20 wrz 2010, 12:40

Po uzupełnieniu oleju poprawiło się - na wstecznym rusza płynnie po puszczeniu hamulca. Ale do przodu nie przenosi momentu - po podniesieniu auta do góry kręci kółkami i zmienia biegi, ale na ziemi poruszy się tylko kilka centymetrów i staje.
VAG wykazał uszkodzenie zaworu 4 biegu oraz jakiegoś przekaźnika, muszę poszukać gdzie on.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga