Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Montaż xenonów HID (slim) soczewki H1 / by eldo

Warsztat
diabeelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 616
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:04
Imię: Filip
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: diabeelek » 03 lut 2015, 13:22

Z chęcią bym wymył lampy od środka ale nie mam przedłuzki aby wykręcić śrube w nadkolu.
Czy ktoś z Was mógłby zmierzyć jakiej długości i szerokości przedłużkę muszę kupić aby udało się odkręcić

krzychc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 15 cze 2012, 22:22
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: krzychc » 03 lut 2015, 14:47

diabeelek pisze:Czy ktoś z Was mógłby zmierzyć jakiej długości i szerokości przedłużkę muszę kupić aby udało się odkręcić
Nie wiem jaka to jest długość ale odpowiada śrubokrętowi pod nasadki i przedłużce jakie są w popularnych kompletach narzędzi 70-100 elementowych.

diabeelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 616
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:04
Imię: Filip
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: diabeelek » 09 lut 2015, 13:06

Udało mi się zakupić predłużke itp. ale mam problem z odpięciem tych wtyczek elektrycznych. Czy ktoś ma na to patent...

Delfor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:39
Imię: Arek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AYM 155KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Delfor » 12 lut 2015, 23:07

Dociskasz mocno wtyczke do lampy, naciskasz taki "języczek" zabezpieczający na środku wtyczki i ściągasz ją do tyłu.

diabeelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 616
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:04
Imię: Filip
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: diabeelek » 12 sie 2015, 12:46

Jest jakaś różnica między xenonem 55W a 35W?
Padły mi przetwornice i zastanawiam się czy po prostu nie zrezygnować z xenonu i nie wsadzić jakiś dobrych żarówek - coby było legalnie :)
Może ktoś polecić jakieś żarówki, które ma u siebie na H1?

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 12 sie 2015, 12:56

diabeelek pisze:Może ktoś polecić jakieś żarówki, które ma u siebie na H1?
Tungsram megalight plus - najlepszy stosunek jakości do ceny (ok. 25zł komplet H1) Niczym nie ustępują Osram Night Breaker czy Philips X-Tream Vision gdzie cena tych drugich jest 3x wyższa. Dodam, że nie są to chińczyki tylko made in hungary.
Pozdrawiam...

Gość.

Post autor: Gość. » 12 sie 2015, 13:27

yaszczur pisze:Tungsram megalight plus - najlepszy stosunek jakości do ceny (ok. 25zł komplet H1) Niczym nie ustępują Osram Night Breaker czy Philips X-Tream Vision gdzie cena tych drugich jest 3x wyższa. Dodam, że nie są to chińczyki tylko made in hungary.
Ale do hida xenona to im niestety daleko więc jak ktos smigał nielegalnie i wróci do żarówek to czeka go niemiły okres adaptacyjny. Do tego jeszcze doliczając wypalone w polskich warunkach poprzez niepotrzebne dzienne świecenie lampy to noca na żarówkach mamy juz niebezpiecznie słabo.

diabeelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 616
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:04
Imię: Filip
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: diabeelek » 12 sie 2015, 13:44

Xenony fajna rzecz, szkoda tylko że podczas kolizji mamy problem. Ostatnio xenony coś mi robiły problem z radiem. Wylaczaly zmieniarke... Jaki zestaw sprawdzonych żetonów możecie polecić... Ale mimo wszystko myślę nad zmianą na zwykłe halogeny. Uzywales tych tungsramow?

Gość.

Post autor: Gość. » 12 sie 2015, 15:28

Ja w D2 mam soczewkę,kilka stowek wydałem żeby stestowac rozne super żarówki no i niestety każde gineły a jazda noca to był dramat. Nie wiem po kiego takie światła projektować. Czyszczenie tez niewiele pomogło i jedynie lampa ładniej po tym wygląda. Więc poszedłem w HIDy i tu sie zaczeła widoczność :)

Oczywiście nie jakies 8000k ani nawet 6000 tylko zacząłem od 4300 a dziś mam 5500. Jednak wsadzenie w soczewke po żarówce powodowało że prawa strona na łukach drogi potrafiła oślepic więc (akurat w A8 jest ten patencik) przełączyłem lampy na strumień symetryczny i problem oslepiania całkowicie zniknął.
No ale było mało więc po 2 latach za ciosem poszedłem w przerobke na bixenony i teraz to dopiero jazda noca jest miła.

Halogenowe lampy nie sa złe ale pod warunkiem że maja odbłysniki a nie soczewka która abiera sporo światła,no i nie sa powypalane świeceniem w dzień. Mój poprzedni wynalazek opel omega A miał super światła na podwójnym halogenie H4+h1 i świeciły rewelacyjnie.

Co do zakłócania to winne sa tandetne zestawy,mój pierwszy HID KIT powodował po pewnym czasie zawieszanie sie całych zegarów które startowały dopiero po ponownym uruchomieniu i ponowne włączenie świateł mogło je znowu zawiesić.

Problemy mineły jak zakupiłem u tego gościa zestaw slim HID
Michał Węclewicz
"Wałex"
Mazowiecka 21
30-019 Kraków
tel.508-373-139
gg: 7832122

Niedawno polecałem koledze i zadowolony, więc jeszcze firma istnieje a ja od 3 lat mam spokój. koszt ok 200zł. Fakt że dziś mam w lampach soczewkę bix-d2S ale reszta pozostała z HIDa i hasa.

Pawelo96
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 22 wrz 2015, 20:55
Lokalizacja: Cielcza

Post autor: Pawelo96 » 28 paź 2015, 20:38

Sorki za odgrzewanie, ale widzę, ze każdy pisze o ustawieniu soczewek i ruchomych przesłonach, otóż ja mam tą przesłonę, ale nie mogę jej ruszyć. Po zdjęciu plastiku widzę taki element dzięki któremu mogę ustawić przesłonę, ale on ani rusz :D macham przód tył, lewo prawo góra dół i nic. Na lampie pisze że mogę mieć żarówkę halogenową i xenonową a przesłony ruszyć nie moge :(

Moreno
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 425
Rejestracja: 17 lis 2014, 00:54
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Moreno » 06 gru 2015, 01:04

Pawelo96 pisze:Sorki za odgrzewanie, ale widzę, ze każdy pisze o ustawieniu soczewek i ruchomych przesłonach, otóż ja mam tą przesłonę, ale nie mogę jej ruszyć.(...):(
Istotą działania bi-xenonów jest zastosowanie jednego palnika realizującego zarówno światła mijania, jak i drogowe. A owe podwójne działanie umożliwia właśnie ruchoma przesłona - gdy przełączysz manetką na światła drogowe, to przesłona odsłania palnik i wtedy światło świeci wyżej (lub częściowo przysłania palnik po przełączeniu na światła mijania i wtedy światła świecą niżej, nie oślepiając jadących z przeciwka i tych przed Tobą).

Jeśli masz dodatkowo np. H7 dla świateł drogowych, tzn., że nie masz bi-xenonów. A owa przesłona w soczewce nie jest ruchoma i nie powinieneś jej ruszać. :)

PS.
Też się zastanawiam nad założeniem xenonów. ...ale chciałbym tak legalnie, a nie mam ani spryskiwaczy (nie sprysków, a spryskiwaczy) reflektorów, ani auto-poziomowania, więc to raczej kosztowna zabawa.
Pociesza mnie fakt, że reflektory mam projekcyjne o oznaczeniu VOL D2S H1, więc chyba do palników xenonowych się nadają. ...mam rację?

wysota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 06 sty 2013, 02:46
Lokalizacja: konin

Post autor: wysota » 06 gru 2015, 15:57

Moreno, nie dokonca tak jest jak piszesz w C5 masz soczewke D2S z ruchoma przeslona oraz dodatkowo h7 i jest to bixenon <okok>

Moreno
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 425
Rejestracja: 17 lis 2014, 00:54
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Moreno » 06 gru 2015, 16:23

Czyli co, na długich świeci ksenon bez przesłony i jeszcze obok H7? ...łosz qwa, współczuję tym wszystkim psom, kotom i innym zwierzakom gdy "nawiążą kontakt wzrokowy" z takimi latarniami. <rotfl>

PS.
A czy spotkał się ktoś z wymianą samych odbłyśników w soczewkach? ...ale na te z gniazdem na D2S, bo obecnie mam na H1.

Gość.

Post autor: Gość. » 06 gru 2015, 16:43

Moreno pisze:Czyli co, na długich świeci ksenon bez przesłony i jeszcze obok H7? ...łosz qwa, współczuję tym wszystkim psom, kotom i innym zwierzakom gdy "nawiążą kontakt wzrokowy" z takimi latarniami. <rotfl>
Tak nieraz jest i tymi dodatkowymi żaowkami jest np realizowane mrugnięcie żeby nie strzelać xenonem.
Nawet xenon+ z A8 ma dodatkowe h7

mar-for-a6

Post autor: mar-for-a6 » 06 gru 2015, 20:04

Też mam teraz zrobiony bixenon <lol>
Podnosi się przesłona i dodatkowo H7 <rotfl>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga