Strona 1 z 1
[ BDW 2.4 177 KM] Problem z odpalaniem zimnego silnika
: 14 sty 2018, 19:59
autor: karton
Witam,
Mam problem z odpalaniem zimnego silnika (po nocnym postoju). Po przekręceniu kluczyka w stacyjce bardzo długo kręci rozrusznik, ale auto zapala dopiero po dłuższym czasie. Problem pojawił się po zamontowaniu LPG STAG 300-6. Jednak kiedy wyłączałem sterownik gazu to auto rano odpalało normalnie. Było to uciążliwe jednak byłem w stanie normalnie odpalić auto. Po serwisie LPG wymieniłem sterownik LPG i w tym momencie problem jest za każdym razem, kiedy odpalam auto rano. Bez względu czy z włączonym LPG czy wyłączonym. Oczywiście auto zawsze startuje z benzyny. Nie było błędów w VAG. Jutro podepnę auto jeszcze raz pod VAG. Załączam film z tym jak to wygląda . Być może któryś z kolegów potrafi pomóc
FILM z problemem przy rozruchu
: 15 sty 2018, 06:57
autor: predki
jak odlanczałes lpg ? wyciągnij bezpiecznik z lpg i wtedy sprawdź co będzie, sprawdz podcisnienie czy szczelne , siwece kiedy wymieniales ? jak odpalisz sprawdz wypadanie zapałonu
: 15 sty 2018, 20:43
autor: kamilwwe
Jak będziesz odstawiał auto na noc to weź jeszcze podczas pracy silnika na LPG zakręć butlę od gazu (tylko odpowiednie pokrętło) tak aby wypaliło wszystko z układu i wtedy sterownik powinien przełączyć się na PB z braku ciśnienia. Rano odpal na PB z zakręconą butlą, jak odpali normalnie to masz problem rozwiązany.
Ja miałem taki przypadek że któryś zawór nie trzymał gazu i mieszał się z PB i zalewało mi świecie też dłuugo mi kręcił nim odpalił.
: 17 sty 2018, 15:01
autor: karton
Po pierwsze to dzięki za podpowiedz. Po drugie sprobowalem kilka razy przekrecic zaplon i poczekac kilka sekund po zapaleniu sie kontrolek (tak jak sie czeka w dieslach az swiece zarowe zagrzeja)no i okazuje się że wtedy auto pali normalnie

: 17 sty 2018, 21:53
autor: bono2000
Jedyne co przychodzi mi do głowy tak na logikę, to może pompa paliwa nie staruje. Oczywiście związane jest to ze sterownikiem LPG. Odcina zasilanie pompy PB. Nie wiem, może się mylę. Warto zwrócić na to uwagę.
: 17 sty 2018, 22:04
autor: bendzji
żaden sterownik LPG sekwencyjny nie odcina zasilania pompy paliwa
: 18 sty 2018, 12:20
autor: kamilwwe
A może po prostu pompa paliwa jest przytarta i bije za słabe ciśnienie, podjedź do dobrego mechanika niech Ci sprawdzi.
: 15 mar 2018, 21:01
autor: karton
Pompe sprawdziłem wszystko ok. Problem się zaczął nasilać i pojawił sie błąd

:
0522 motorsteuergeraet
wyczytałem że to albo czujnik temperatury wody albo sterownik silnika...
jak srawdzic ktora z tych rzeczy padla?
: 16 mar 2018, 07:43
autor: predki
czujnik temperatury sprawdzisz w blokach pomiarowych silnika . zobacz w stagu czy nie masz ustawione zle
00522 Czujnika temperatury chłodziwa silnika - G62
: 23 maja 2018, 10:17
autor: karton
Odpisuję żeby ewentualnie osoby które będą miały podobny problem, wiedziały jak się temat u mnie rozwijał. Problemy z odpalaniem powodowane są najprawdopodobniej przez uszkodzony napinacz rozrządu. Wyskakuje błąd czujnika wałka rozrządu(konsekwencją był błąd sterownika silnika o którym pisałem wyżej). Nie jest to błąd który wskazywałby na uszkodzenie samego czujnika, ale po prostu nie potrafi po zgaszeniu i postoju odczytać położenia rozrządu. Po 2 ,czasami 3 odpaleniu silnik pracuje już równiutko. Zaglądne do rozrządu i dam znać jak poszło dalej...z tym że będzie to musiało chwile poczekać.
Przebieg autentyczny 215 000km.
Jeśli ktoś miał podobny problem to chętnie przeczytam jak sobie z nim poradził
[ Dodano: 2018-05-23, 10:17 ]
Wymieniony rozrząd na nowy. Uszkodzony 1 napinacz hydrauliczny, tak jak się spodziewałem. Dodatkowo lekko naciągnięty łańcuch. Po wymianie na razie wszystko tak jak ma być. Całość robota plus części 4700pln. (z wyciąganiem silnika)