Strona 1 z 1
masło na bagnecie
: 26 lis 2016, 12:55
autor: kamillo1206
witam. od jakiegos czasu ubywa mi plynu chlodniczego. jak doleje do poziomu miedzy min max to ubywa dosc szybko po czym pozniej sie stabilizuje w momencie opadniecia ponizej poziomu min. myslalem ze jest to wyciek zewnetrzny gdyz widze plamki pod autem ale dzis ku mojemu zdziwieniu bagnet caly w masle.. tyle ze poziom oleju sie nie podniosl a wrecz spadl.. czy to padnieta uszczelka pod glowica?
: 26 lis 2016, 14:22
autor: jakubczyk_7
Nie koniecznie . Masło może świadczyć ,że robisz krótkie odcinki i silnik się nie dogrzewa. Korek od wlewu oleju też pewnie w maśle. Odmy drożne?
[ Dodano: 2016-11-26, 14:22 ]
Musisz wybadać gdzie leci ,pewnie na jakiejś obejmie. Lpg jest?
: 26 lis 2016, 15:17
autor: kamillo1206
na korku nie ma tego. a jak sprawdzic odmy? auto z lpg. reduktor jest widac brudny od plynu chlodniczego ale tak na oko nie widc zeby sie z niego ,lalo, . dodam ze reduktor jest centralnie pod zbiorniczkiem wyrownawczym. a teraz po otwarciu maski slyszalem jak cos syczy centralnie ze zbiorniczka wyrownawczego, czyzby jakas dziura? ustalo po odkreceniu korka
: 26 lis 2016, 18:04
autor: Audi A6 Warsztat
Jeśli masz bagnet taki jak piszesz, to wyobraź sobie jak wygląda olej 😲 Lepiej nie odpalaj silnika więcej, tylko znajdź powód ubytku płynu. Moim zdaniem nie jest to wina jazdy na krótkich dystansach, tylko głowica do wymontowania.
: 26 lis 2016, 21:39
autor: jakubczyk_7
Niech zwala czapkę a potem sprawdzi gdzie cieknie. Nie mówię ,że nie może być głowica ale chyba łatwiej sprawdzić najpierw wycieki.