Strona 1 z 1

[AWT 1.8T 150 KM] Pierwsza wymiana rozrządu-po ilu tyś. km ?

: 31 sie 2014, 00:03
autor: Lechoooo
Witam , mam pytanie jak w temacie gdyz przebieg auta to 95 000 km :) wiem ze malo kto w to uwierzy ale tak jest faktycznie :) Autko mam od dwoch miesiecy, rok temu mialo przeglad z wymiana oleju + nowe tarcze i klocki, ja do tej pory wymienilem plyn wspomagania (był juz brązowy), jeden wezyk za 55 zł i filtr powietrza i kabinowy. Za jakis miesiac dwa wymienie olej, płyn hamulcowy, chlodniczy i filtr paliwa.

Z autem nic sie nie dzieje, tylko lac i jezdzic ale mam dylemat odnosnie rozrządu - zmieniac juz teraz czy jak bedzie mial nalatane jakies 120 000 ? Tak samo swiece , siedzą jeszcze oryginalne - wymieniac ?

Dodam ze w planach zalozenie LPG a pozniej byc moze lekki chip.

z gory dzieki za wszelkie porady, pozdrawiam

: 31 sie 2014, 00:55
autor: Damian_1821
Wymiana rozrządu po 120tys lub co 5 lat
Wymień ze względy na wiek.
Guma się starzeje (porównując - tak samo jak oponki w aucie gremnieją)

Pamiętaj, że gwarancję na 120tys "dostaniesz" jedynie w ASO AUDI dlatego następną wymianę zrób wcześniej niż przy 240tys ( w zależności jakich jakości części zastosujesz),bo nikt Ci za awarię nie zwróci.
Lepiej dmuchać na zimne :>
pozdrawiam

: 31 sie 2014, 00:56
autor: bendzji
Napinacze, pasek itd. maja już 11 lat czyli i tak czas na wymianę , nie czekałbym do 120 tyś km

: 31 sie 2014, 16:32
autor: Schiller_Polska
Rorzad o 8 lat albo 120 tys swiece co 60 tys albo 4 lata

: 31 sie 2014, 17:25
autor: phpbb3 forum A6
zarówno rozrząd jak i świece do wymiany, lepiej dmuchać na zimne jak koledzy wcześniej pisali. kolejna wymiana rozrządu jeśli będzie na markowych częściach zalecana po 90 tys. żeby nie przeginać. po założeniu lpg świece lepiej co 30-40tys.