Strona 1 z 1

[A6 C5] Mieszanka za uboga

: 12 paź 2011, 21:17
autor: darksys
Witam mam cały czas błąd powracajacy
17536 Mieszanka za uboga strona 1 - regulacja długoterminowa
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
dodatkowo szrpie mi samochodem podczas przyspieszania i na wolnych obrotach czasami nierówno pracuje np jak włączam klieme czy ruszam na postoju kierownicą.

Dziwne jest to, że jak skasuje ten błąd vagiem to silnik przez pare minut na obroty nie chce wchodzić i nierówno pracuje a potem zaczyna działać. Jak mozna zdiagnozowawać w czym jest problem ?
Proszę o pomoc

: 12 paź 2011, 21:48
autor: robineq
Witam
sprawdzałeś auto na Pb ??
pewnie masz lpg do regulacji, ewentualnie nieszczelność w układzie podciśnienia.
diagnoza prosta spr grupę 032 - jeżeli wartości są > od +5% to pewnie ta 2 przypadłość.

: 12 paź 2011, 22:11
autor: darksys
Witam na benzynie jest dokładnie to samo. Przeczyściłem przepustnice ale nic nie pomogło.
Teraz zatankowałem do pełna benzyny i kupiłem płyn do benzyny czyszczący wtryski pojeżdze i zobacze moze coś momoże :> Jak będę jeździł na benzynie zobacze czy ten błąd też się pojawi. To szarpanie jest maskryczne .
CZy normalne jest ze po skasowaniu błędu silnik tak nierówno pracuje przez parem minut bo to jest dziwne ?
Pozdrawiam

: 13 paź 2011, 08:32
autor: Forum Audi A7
Przyjrzyj się w vagu jak pracuje sonda, może ona jest problemem.
Jak skasujesz błędy to pojeździj na samej benzynie żeby ecu się zaadoptował do nowych warunków i wtedy sprawdź błędy, jak pracuje sonda i jakie masz wartości w korektach.

: 13 paź 2011, 08:48
autor: krisker
Kasowanie błędów kasuje adaptacje. Musi być coś mocno nie tak, skoro na zerowych adaptacjach silnik pracuje zauważalnie źle. Wtryskiwacze benzynowe nie powinny być problemem, skoro te same objawy występują na LPG. Faktycznie sprawdziłbym działanie sondy, ale i przepływomierza. Dodatkowo do sprawdzenia wszystkie podciśnienia i odma.

: 13 paź 2011, 19:42
autor: tokarka606
Logi będą czy nie będzie?Bo gdybać to sobie można...

Grupa 002