Strona 1 z 4

[a6 c5 2.5 tdi] wymiana termostatu

: 06 sty 2009, 15:13
autor: tolondo
a wiec tak po zdjeciu calego przodu i odchyleniu chlodnic,caly pas przedni zdejmujemy razem ze swiatlami bedzie szybciej.zdejmujemy plastikowa oslone po lewej stronie stojac przodem do samochodu i bedzie to wygladalo tak.ta gomowa rura wchodzaca w korpus silnika po lewej stronie to wejscie do termostatu,wchodzi ona w aluminiowa czesc obudowynalezy odkrecic sruby mocujace te obudowe pod nia jest termostat,po odkreceniu nalezy pasek od rozrzadu z pozycji poziomej przekrecic do pionowej i delikatnie wyciagac do dolu ta obodowe.po wyjeciu obudoy mamy latwy dostep do termostatu wyjmujemy go wkladamy nowy wraz z uszczelka nowa oczywiscie i ta sama droga wkladamy obudowe na termostat.na zdjeciach nie zrobilem zadnych strzalek i takich tam poniewarz nie mam programu i nie bardzo wiem jak to dziala.staralem sie opisac jak najprosciej,jak ktos bedzie mial jakies dodatkowe pytania to piszcie odpowiem.mam nadzieje, ze komus pomoge

[ Dodano: 2009-01-06, 15:15 ]
za chwile dodam zdjecia jak uporam sie z ich zmiejszeniem,cizko mi to idzie

: 06 sty 2009, 18:13
autor: Voytec
Ja mam do wymiany i jak bylem w ASO w Lesznie po klocki to zapytalem o cene za wymiane..powiedzeli mi 200 zl robocizna i 50 zl termostat.(chyba dosc przystepnie jak na ASO)
Widzialem opisy na Forum o cenie za robocizne 400-500zl :shock: a mozna to samemu zrobic z tego co czytam. :lol:

: 06 sty 2009, 19:24
autor: mr.Pit
Tolondo wrzucaj kilka fotek bo ciężko mi to sobie zobrazować :-P

: 06 sty 2009, 23:19
autor: ninja
ja kiedys taką fote znalazłem :-P

Obrazek

: 07 sty 2009, 12:48
autor: Andy
Koledzy , a jak to wyglada w 1.9 tdi 110 km 99rok?
Pozdro
Andy

: 09 sty 2009, 18:47
autor: jagielow
Witam
w 1,9 tdi afn termostat jest pod silnikiem. trzeba sciagnac plastikowa oslone.

: 17 sty 2009, 18:03
autor: yapis
hej koledzy
mam pytanko w temacie otóż tez mi nie trzyma temperatury zapewne termostat i przymierzam sie do jego wymiany ale mam pytanie zasadnicze czy w silniku 2,5tdi muszę rozszczelnić klimę aby wymienić ten termostat?

: 17 sty 2009, 21:09
autor: tolondo
nie musisz rozszczelniac,wystarczy ze odkrecisz i odlozysz na bok.jest ona połączona elastycznym przewodem i sokojnie po zdjeciu z uchwytow mozna ja połozyc na lewą strone stojac przodem do auta

: 18 sty 2009, 23:53
autor: dziku88
witam panowie

wczoraj wymieniłem termostat w swojej niuni 2,5TDI 150 kucy
udało mi sie to zrobić bez ściągnia przedniego pasa bo śruby na podłużnicach były tak zardzewiałe że nie szło ich odkręcić (w warsztacie pewnie by odkręcili ale tu były spartańskie warunki w garażu)

co prawda troche sie nałęczyłem i trzeba mieć małe zwinne ręce :) bo ja miałem dużo problemów potem z wkręceniem śrób od termostatu :)

ale da sie to zrobić bez wielkiego rozbieania auta :) ja wyciągnełem całe pudło filtru powietrza i miałem troche więcej miejsca :)

jednym słowem jak ktoś cokolwiek potrafi i chce to zrobi :)

koszt termostat 50 zł + płyn 20 zł (trochu sie porozlewało)

czas pracy 8 godz (17.00 - 1.00 aż panowie władza przyjechali sprawdzić co sie dzieje tak puźno w garażach :P)

powodzenia chopy :)

: 12 mar 2009, 19:20
autor: zchrobot
w 1.9 TDi wymiana termostatu banalna :) bez jakich kolwiek problemów jest z boku silnika

: 15 mar 2009, 11:57
autor: radek85
Witam wasnie jestem po wymianie termostatu audi 2.8 nie obylo sie bez sciagania pasa przedniego napewno jest szybciej we 2 zajelo nam to ok 5 godz pozdro

: 16 kwie 2009, 20:26
autor: szachu a6
a ma ktoś zdjęcie gdzie znajduje się termostat w 1.9???w którym to miejscu...

: 17 kwie 2009, 13:01
autor: simix77
witam,
wymieniał ktoś już może termostat w C5 2.0 benzyna silnik ALT? Gdzie znajduje się termostat?

: 21 kwie 2009, 00:03
autor: SANT0
A kto wie czy w V8 bedzie podobnie z tym termostatem czyli bez sciagania paska od rozrządu?Bo jak bedę miał z aso od reki termostat to bedę jutro wymieniał.Jakieś sugestie jak to zrobić mile widziane bo czasu mam niewiele hehe.

: 21 kwie 2009, 19:10
autor: Voytec
Po podaniu nr.nadwozia powiedzieli mi w ASO 1050zl za wymiane :shock: a termostat z uszczelka 115zl