Strona 1 z 1
Mmi low Basic dołożenie głośników tył
: 10 lis 2022, 06:55
autor: Daros_p
Witam audi avant z 2005 rok , czy jest możliwość dołożenia głośników na tył auta bo okazało się że jest audio tylko na przodzie 4 głośniki. Mam cały zestaw mmi 2 g , czy wystarczy dokupić głośniki i wykorzystać wzmacniacz z zestawu? Posiada ochronę componentu?.
Może ktoś kiedyś dorzucał głośniki na tył dużo z tym pracy ?
Re: Mmi low Basic dołożenie głośników tył
: 10 lis 2022, 14:11
autor: Doc
Daros_p, najlepiej kup konwerter do wzmacniacza, koszt ok 30 zł. To jest dość dobre. (załącznik).
Dalej wzmacniacz i głośniki.
Ps:
"
Włączyć radio (MMI) podając na przewody sygnał zewnętrzny Wyregulować potencjometrami odpowiednią wartość sygnału.
KONWERTER POZIOMU SYGNAŁU AUDIO
Konwerter gwarantuje wysokiej jakości sygnał wyjściowy. Wyjątkowo wytrzymała, odporna na przegrzewanie się obudowa. (Wyjście wysokiej częstotliwości=wyjście głośnikowe) (Wyjście niskiej częstotliwości=wyjście wzmacniacza). Pasuje do radioodbiorników o mocy wyjściowej: max 40W(muzycznej) na jeden kanał, min 5W (muzycznej) na jeden kanał.
Proporcje transmisji: od 3.6:1 V(we) max 14V
Wejście: 4 luźne przewody
Wyjście: 2 wejścia RCA pozłacane
MONTAŻ: Ustawić pokrętła potencjometrów na min. Podłączyć przewody:
zielony przewód do lewego głośnika +
brązowy przewód do lewego głośnika -
szary przewód do prawego głośnika +
czarny przewód do prawego głośnika -
"
Re: Mmi low Basic dołożenie głośników tył
: 10 lis 2022, 14:44
autor: Daros_p
Czyli jak dobrze rozumiem wtedy przy użyciu tego konwentera mogę dołożyć byle jaki wzmacniacz i głośniki podłączyć do niego na tył a co z przodem będzie działał dalej poprzez moduł mmi . Jakbyś mógł mi trochę rozjaśnić co z czym ma być podłączone. Mam okazję kupić oryginalną wiązkę wzmacniacza wraz z światłowodem, tylko nie wiem czy w tym wypadku będzie potrzebna. W przyszłości niedalekiej chciałbym przerobić moje mmi low Basic na 2 g , jak to wszystko ze sobą połączyć żeby hulało?
Re: Mmi low Basic dołożenie głośników tył
: 10 lis 2022, 15:52
autor: Doc
Sprawdziłem ale wydaje mi się że to jest to.
Musisz wyprowadzić złącza cinch po przez konwertera/adaptera, który wpina się w kable głośnikowe. Załącznik.
Re: Mmi low Basic dołożenie głośników tył
: 11 lis 2022, 09:26
autor: Daros_p
Ok to rozwiązanie wydaje się chyba najkorzystniejsze jeśli chodzi o dołożenie danych głośników, także wielkie dzięki.
Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy do przejścia z Mmi low Basic ( brak wzmacniacza) CD player na 1 CD w schowku wymagany jest orginalny wzmacniacz(ask) z systemu DSP ? Czy można mieć mmi 2g bez wzmacniacza?