Strona 1 z 1
Problem z subwooferem
: 10 mar 2017, 15:37
autor: Cordin
Witam, mam problem w swoim audi. Posiadam radio z nawigacja, system nagłośnienia bose. Jednak gdy kupowałem to auto nie było w nim suba. Zamówiłem z allegro przyszedł (okazało się ze bp nie bose), podpiąłem i sub nie gra (głośniki z tylu normalnie grają). Tutaj moje pytanie czy jest możliwość podłączenia tego suba, druga sprawa gdy sprawdzałem piny jedynie na 1 i 4 mam 12V. Ewentualnie czy w okolicach Poznania znacie sprawdzonych ludzi, którzy mogą to ogarnąć.
Dzieki za pomoc

: 10 mar 2017, 16:56
autor: bendzji
raczej nie ogarniesz na tym subie , bo on tylko wzmacnia tył , przód idzie z radia - w BOSE wszystko napędza wzmacniacz
skoro masz Bose to jak podpiąłeś ten sub , przerabiałeś wtyczki??
: 10 mar 2017, 17:08
autor: Cordin
Nie, nic nie przerabiałem, wtyczka pasowała. Czyli zrobili mnie w konia i bose to na pewno nie jest? (Nie znam się na tym zupełnie.) Uda się coś z tym zrobić bo nie ciekawie się słucha muzyki bez basu.
: 10 mar 2017, 19:37
autor: bendzji
poszukaj , były ostatnio tematy o montażu suba i podawałem nawet pinout tej wtyki , daleko do mnie masz ale ja czas może w kwietniu bym w jakiś weekend znalazł żeby rzucić okiem
ale skoro tył gra , to pomyślałbym że wzmacniacz w subie działa , tylko sam głośnik padł - masz pewność zę kupiłeś w 100% sprawny?
: 10 mar 2017, 19:52
autor: Cordin
Szukałem, jak sprawdzałem piny to 1i4 miałem 12 v reszta cisza. Sub zakupiony jako sprawny.
Tyl grał nawet jak sub nie był podpięty.
: 10 mar 2017, 20:21
autor: bendzji
no to masz jakąś rzeźbę , jakie masz radio?
: 10 mar 2017, 20:49
autor: Cordin
Navigation plus, tylko z tego co czytałem kostka od suba by musiała mieć przecięte kable (zeby grał sam tyl), a ja mam kostke całą.
: 10 mar 2017, 21:04
autor: bendzji
widzę nie rozumiesz kompletnie jak to działa:
- normalnie - przednie głosniki ida z radia , tył jest napędzany przez subwoofer ( idzie do niego sygnał liniowy Tyłu z radia )
- Bose - przód i tył jest zasilany z subwoofera ( idzie do niego sygnał liniowy P+T )
Skoro z wypietym wzmacniaczem/subem tył gra to albo z NAvi plus idzie sygnał na 4 głosniki ( może były takie przedliftem z 4 głośnikową końcówka mocy ale standartowo tylko na 2 mają ) albo masz gdzies wzmacniacz zaszyty
Aha wyciagaj navi i zobacz co masz w kablach pomodzone
: 10 mar 2017, 21:09
autor: Cordin
Spróbuje jutro wyciągnąć radio, zrobię zdjęcia kostek może wtedy mógłbyś mi coś doradzić. Jeszcze tylko pytanie czy jest możliwość sprawdzić jakoś na krótko czy ten sub w ogóle działa?
: 10 mar 2017, 21:15
autor: bendzji
no teoretycznie jak palcem dotkniesz piny od wejścia liniowego ( na włączonym wzmacniaczu ) to powinno być coś tam słychać w subie