Witam !
Chciałbym wymienić swoją navi z RNS-D na RNS-E w Audi A5 C5 z 2003 roku... Szukam na forum i w Google info na ten temat i głowa mnie rozbolała Mega dużo różnych kombinacji itp.
Tu foto do mojej navi http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c08 ... c250a.html
Z tego co się zorientowałem to mam polifta a w nim jest już magistrala CAN więc jakieś większe mody jak grzebanie przy zegarach itp. chyba odchodzą. O ile dobrze rozumuję.
Tak więc czy wystarczy, że kupę navi RNS-E i przełoże plug & play czy jeszcze muszę poczynić jakieś kroki ? Proszę o pomoc i wyrozumiałość, jestem kompletnym laikiem w tym temacie.
: 25 lut 2012, 20:42
autor: przemo600
I jak tam kolego, wymieniłeś tą navi??
: 26 lut 2012, 09:58
autor: martin_wml
Kolego ja tak przełożyłem i gra(mam s6 2001 w dowodzie po vin 2002),ale nie jest tak jak powinno.Navi nie wyłącza się z zapłonem,nie ma gali i nie podświetlają się klawisze.Drążę temat zmiany rns e od dłuższego czasu i powiem Ci,że te objawy to wcale nie musi być brak sygnału z magistrali.Trzeba jeszcze przeprowadzić kodowanie navi
Jak opanuję swoją dam znać,bo narazie nie mam czasu.Włożyłem i gra,a resztę opanuje potem
Jak chcesz założyć rns e musisz kupić przejściówkę ISO,przejściówkę antenowa i antenę gps w wyjściem fakra,polecam naviservice z Józefowa(choć panowie albo nie chcą doradzić,albo też pewnych rzeczy nie wiedzą )
Tu masz namiary na nich http://allegro.pl/zestaw-montazowy-audi ... 50432.html
: 26 lut 2012, 12:32
autor: przemo600
Dzięki kolego za naświetlenie tematu. Wychodzi więc na to że nie jest to taka prosta sprawa... Ja bardzo powoli przymierzam się do zmiany navi i staram się zdobyć jak najwięcej opinii i wskazówek w tym temacie, tak więc jeszcze raz dzięki za info!!
pozdr!!
: 26 lut 2012, 14:17
autor: mass
mediax, przemo600, ja u siebie zamontowałem RNS-E i po zastosowaniu niezbędnych elementów czyli :
wszystko działa jak powinno dodam tylko ze moje A6 2004 czyli też po lifcie
a na potwierdzenie tak to się prezentuje u mnie
: 26 lut 2012, 19:11
autor: Dżaga_Nike
Cześć.
Ja również chciałem zamontować u siebie taką navi tylko za nic nie wiem jak się do tego zabrać. Moje Audi jest z 2000, mam na dachu antenę GPS, i w bagażniku nazwę to "deck-a" do oryginalnej nawigacji audi działającej pewnie na fis-ie. I cóż nie wiem co najlepiej kupić, jakie dodatkowe rzeczy będą mi potrzebne, czy jakieś inne kieszenie, czy ramki ? Jestem totalnie zielony w tym temacie. Na allegro znalazłem coś takiego za niecałe 430 pln
nie wiem czy to jest dobry wybór, co jeszcze do tego trzeba dokupić no i najważniejsze jak się zabrać do zamontowania tego. Z góry dzięki za wszelką okazaną pomoc w tym temacie.tutaj link do aukcji allegro
: 26 lut 2012, 19:17
autor: mass
Dżaga_Nike pisze:Na allegro znalazłem coś takiego za niecałe 430 pln
kolego przeczytaj pierwsze słowo z opisu aukcji
taki sprzęt jak na zdjęciu dedykowany do A6 to raz ze nie łatwo dostać, a dwa że trzeba zabulić około 2tys zł
Dżaga_Nike pisze:oryginalnej nawigacji audi działającej pewnie na fis-ie. I cóż nie wiem co najlepiej kupić, jakie dodatkowe rzeczy będą mi potrzebne, czy jakieś inne kieszenie, czy ramki ?
wnioskuję ze masz radio 1 din wiec potrzebne bedzie:
konsola 2 din
kosz 2 din
climatronic pod 2din
popielniczkę ...
: 26 lut 2012, 21:47
autor: Dżaga_Nike
I dziękuję kolego, tak ja mam zwykłe radio
Czyli to co znalazłem to kicha.Same kable zdjęcie tylko urządzenia. I dlatego pytam by nie kupić byle czego, bo nie znam się w temacie.
Wielkie dzięki - już wiem co i jak teraz muszę mieć.
: 01 mar 2012, 07:00
autor: 7agan
Kolego daj sobie spokój z tym RNSE
to przestarzała konstrukcja za kosmiczne pieniądze.
Znam kilka osób które żałują swojej decyzji po montażu tego radia.
jedyne co zyskasz to ładnie wpasowane i świecące guziczki oraz info na FISie o wyświetlanej audycji.
Poza tym nic więcej.
za te same pieniądze wyhaczysz nowoczesny kombajn multimedialny.
: 01 mar 2012, 09:46
autor: martin_wml
Jak szukasz taĂąszej koncepcji to mam na sprzedanie coś takiego
Czyli rns d.Mam cały komplet,jak na zdjęciu tj.kosz,klimatronik,navi,zmieniarka,popielniczka i listewka na górę.
Z takim zestawem,aby jeden pracowity weekend i masz navi.
: 01 mar 2012, 11:20
autor: Bombee
7agan, a co w zamian proponujesz - jakiś przykład? Rozglądam się za czymś ciekawym za rozsądną kasę i jest tego tyle, że oczopląsu można dostać
Marcin Mława, wyślij PW ile chcesz za komplecik.
: 01 mar 2012, 12:40
autor: 7agan
ja qpiłem ostatnio JVC KW-AVX830
chociaz nie ma navi ale mozliwosciami i jasością dźwięku powala RNSa
wczesniej mialem Pioneera AVIC-HD3BT - tutaj jest podobna historia ale to już był model topowy szkoda że się popsuł