Strona 1 z 1
Przewód hamulca ręcznego
: 05 maja 2016, 11:56
autor: casanovva
Witam, mój prawy hamulec ręczny odmówił posłuszeństwa, z oględzin wynika że jest to wina raczej przewodu, raz łączy raz nie łączy, kabel był wcześniej łączony, jest cały zaśnieżały. Z tego co się orientuje nie ma możliwości wymiany go na nowy lecz trzeba ciągnąc nowy ze skrzyneczki bezpieczników z bagażnika, moje pytanie brzmi:
1. Jaki kabel muszę zakupić?
2. Którędy go puścić aby było naprosicie.
3. Jest możliwość usunięcia błędu hamulca ręcznego bez jego naprawy (denerwujący) posiadam VCDS
[ Dodano: 2016-05-05, 11:56 ]
Nikt nie pomoże

?
: 12 maja 2016, 12:04
autor: salvado
casanovva,
jest jednak opcja wymiany kabelka na nowy. W tym wątku
a6-c6-problem-z-hamulcem-postojowym-recznym-vt72274.htm
masz dość dobrze opisane "co i jak" aby po taniości wszystko wyprostować. Kolega kamil666 podał nawet nr części, która uratuje Twoje autko i Twój portfel

.
: 13 maja 2016, 08:50
autor: casanovva
salvado,
przeczytałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi. Kupiłem tę wtyczkę z 40cm kablem którą polecał kamil lecz to nie pomogło. Cały przewód jest zaśniedziały obciąłem go prawie do miejsca w którym łączy się z innym przewodem, połączyłem z wtyczką i nowym kablem niestety nic to nie pomogło. Dlatego chciałbym zakupić cały przewód podmienić go lub jeśli tak się nie da puścić nowy przewód od skrzynki z bezpiecznikami. Lecz nie wiem jak to zrobić bo nigdzie na forum nie jest to opisane.
: 14 maja 2016, 22:16
autor: salvado
casanovva,
no to nie wiem co Twojej niuni dolega. A próbowałeś zasilać silniczek tłoczka bezpośrednio z aku? Miałbyś wtedy 100% pewność co do swojej diagnozy. Na wypadek gdybyś nie wiedział: kierunek ruchu "przód - tył" tłoczka zmieniamy poprzez zamianę polaryzacji.
Czytałem też kiedyś, że styki bezpiecznik <-> oprawka czasami szwankuje. Może i tam warto zajrzeć?
: 25 maja 2016, 21:44
autor: kozak_patryk