Strona 1 z 1

Ubywanie płynu chłodzącego przy włączonym ogrzewaniu.

: 01 gru 2016, 21:22
autor: blazej001
Witam. Mój silnik to 2.4 ARJ. Ubywa mi płynu ale TYLKO podczas używania ogrzewania. Przez całe lato nie ubywa mi nawet kropelka. Zimą po przejechaniu ok 1000km schodzi cały zbiorniczek. Dywaniki w środku są suchutkie. Czy ktoś miał coś podobnego? Oglądałem auto od spodu 100 razy. Założyłem kilka nowych obejm na wężach i nadal nic.

: 04 gru 2016, 10:59
autor: itomi
to nie ma znaczenia czy ogrzewanie jest włączone czy nie,obieg płynu jest zawsze przez nagrzewnicę zapewne to tylko zbieg okoliczności że teraz zaczęło ubywać ci płynu,szukaj wycieku gdzieś musi być ale nie koniecznie to wina nagrzewnicy,sprawdz czy nie ma go w oleju albo czy nie jest spalany bo to by świadczyło <milczek> nie musze chyba kończy.

: 05 gru 2016, 09:55
autor: blazej001
A jak sprawdzić / wykluczyc czy to nie uszczelka pod głowicą?

: 05 gru 2016, 11:27
autor: Pioter211
Masz LPG, może membrana jest już zużyta i tam Ci znika płyn. spróbuj pojeździć na PB i obserwuj czy dalej znika.

: 05 gru 2016, 11:43
autor: blazej001
Mam LPG ale jest to nowa instalacja. Zrobiłem na niej ok 5tys km. To że ucieka mi tylko przy używaniu ogrzewania to wręcz pewne. Problem ten ciągnie się już drugi rok. Latem jest ok.

: 05 gru 2016, 12:21
autor: yaszczur
Sprawdź miejsce gdzie wpięty jest obieg płynu do reduktora, często sączy się właśnie w tamtym miejscu... lato/zima, silnik ciepły/zimny, różnice temperatur powodują kurczenie i rozszerzanie węży przez co opaski się luzują.