Podłokietnik kierowcy - co potrzebne do zamontowania
: 14 kwie 2015, 09:54
autor: raqqq
Witam forumowiczów
Zakupiłem niedawno A6 i niestety pomimo swojego dosyć bogatego wyposażenia brakuje podłokietnika kierowcy - Niemiec płakał jak miał dopłacić chyba.
Denerwuje mnie fakt braku podłokietnika, bo jestem przyzwyczajony do tego rozwiązania z innych samochodów.
Co muszę kupić, żeby zamontować podłokietnik ?, które plastiki są mi potrzebne ?
: 15 kwie 2015, 17:07
autor: Audi A7 Klub
raqqq, Były opcje bez podłokietnika? :shock: masakra...
Jak chcesz mieć jak ori to musisz kupić tunel środkowy wraz z podłokietnikiem.
: 16 kwie 2015, 00:19
autor: raqqq
Zastanawiało mnie tylko to, czy ten plastik pod obudową tunelu jest taki sam jak w wersji z podłokietnikiem.
@KL4K50N
Dziwne ale realne
Wyposażenie w sumie syte jak na rocznik, a podłokietnika brak
: 16 kwie 2015, 15:31
autor: Audi A7 Klub
raqqq, Tutaj schemat z C5 ale myślę, że konstrukcja się nie zmieniła.
: 16 kwie 2015, 19:41
autor: Suchutki
ja miałem bez podłokietnia. Kup sam podłokietnik i wytnij dziurę w miejscu ze zdjecia gdzie podłokietnik styka się z "tunelem". Tylko pamietaj, że podłokietnik musi mieć te takie okrągłe osłonki w komplecie, żebyś nie kupił bez bo bedize "zawias" na wierzchu.
Najlepiej wykręć tą tylną część , nad którą jest podłokietnik, wytnij dziurę (taki mały prostokąt) tak jak jest mocowanie podłokietnika
Ja niepotrzebnie całość kupowałem, ale nikt wcześniej tego nie dokładał i nie wiedziałem co i jak...
[ Dodano: 2015-04-16, 19:41 ]
o znalazłem gdzieś na allegro zdjęcie - taki prostokącik wytnij.
I tylko taki podłokietnik Ci potrzebny +śruba z garażu żeby to przykręcić . Nic więcej.
: 02 lip 2015, 18:35
autor: Sanchez
Up up.
Ma ktoś może numer katalogowy do tych okrągłych obudow zaznaczonych na schemacie jako 18A? U mnie jednego nie ma i bidnie to wygląda...
: 27 lip 2015, 10:10
autor: huberto21
Witam, mam takie pytanie dotyczące montażu. Co trzeba jeszcze by zamontować podłokietnik do tunelu ? czy w tunelu jest już miejsce w które wkręcam podłokietnik ? chodzi mi o ta łapę która trzyma ?
: 15 paź 2015, 00:27
autor: borynio
Nie ma wspornika, da sie na Allegro znalezc w okolicach 20 zl, a jak juz zaczniesz montaz, to odkrec sobie od razu 4 boczne sruby mocujace konsole centralna, bez delikatnego podniesienia calosci kontroli nie ma szans na wcisniecie wspornika pod ten plastikowy stelaz.
: 08 sty 2020, 18:16
autor: ANDRIEV
Witam. Do montażu podłokietnika potrzebujemy tylko łapę mocującą i podłokietnik. Wyciągamy kratkę nawiewu z tyłu w środku mamy 2 dziurki po bokach, wsadzamy zagięty pręt i pociągamy do siebie. Następnie odpinamy kostkę zapalniczki i podświetlenie kratki. Pod gumką uchwytu na picie mamy wkręt torx odkrecamy i wyciągamy uchwyt. Pod uchwytem mamy śrubę torx oraz pod gumką kwadratową odkrecamy i wyciągamy cały panel z tyłu. UWAGA NA ZACZEPY W OBUDOWIE KTÓRE SĄ W MIEJSCU ZAPALNICZKI WYCIĄGAMY DELIKATNIE ABY ICH NIE UŁAMAĆ. W NOGACH MAMY ŚRUBĘ TORX z lewej i prawej strony które trzymają boczne osłony jak je odkrecimy odczepiamy wszystkie zatrzaski w stronę tyłu. Pod popielniczka 2 śruby torx. Po jednej śrubie z lewej i prawej strony. I odczepiamy wykładzinę po obu stronach konsoli. Z tyłu 2 nakrętki 10. I już możemy unieść cała konsole aby włożyć łapę do podłokietnika. Przykrecamy łapę 4 nakrętki na klucz 13 i w odwrotnej kolejności składamy i skręcamy. Największym problemem jest chyba wycięcie otworu na podłokietnik w obudowie ale nie ma tragedii. Przykrecamy podłokietnik do łapy śruba i podpinamy kable do zapalniczki i kratki i wsadzamy kratkę i tyle w temacie. Nie trzeba całego tunelu. Mam nadzieję że komuś pomogłem. Pozdrawiam