Strona 1 z 1

[A6 C5] demontaż tapicerki - ramki tylnej klapy w Avant

: 14 paź 2010, 00:09
autor: metronomus
Witam!!!

od kilku miesięcy jadąc po dziurach zaczęło być słyszalne trzeszczenie i stukanie z okolic rolety, klapy - gdzieś z przestrzeni bagażowej..... Wszystko sprawdziłem i okazalo się ,że stuka lewa strona plastikowej ramki klapy bagaznika, która jest luźna, źle zamocowana.

Problem polega na tym, że nie wiem jak ją zdemontować do ponownego poprawnego montażu. Udalo mi się zdjąć tą dolną część, która zakrywa silniczek od wycieraczki szyby, w której jest rącz do zamykania, i schowek na trojkąt, ale ta górna część nie chce odskocczyć.

Koledzy jak to zdemontować, na czym to sie trzyma??

: 15 paź 2010, 07:45
autor: gość_
kolego wszystko jest na wciski
Jedyna recza ktoera musisz odkrecic jest mala srubka pod trojkatem ostrzegawczym
reszta jest wcisnieta takze jak wykrecisz juz ta srubke to musisz tylko pociagnac wszystko so Sibie ei tyle

: 15 paź 2010, 09:52
autor: gość_
krzysztofput pisze:a w sedanie tez jest tak samo ?
podejrzewam ze jest to samo ale pewnosci nie mam

: 15 paź 2010, 16:24
autor: gość_
krzysztofput pisze:wiesz ale twoja odpowiedz duzo mi pomogła podejrzewam tak samo jak ty
nie mam sedana wiec nie moge odpowiedziec
Nie wydaje mi sie zeby bylo inaczej tylko daltego ze to sedan
dlatego napisalem ze to tylko przypuszczenia

: 16 paź 2010, 11:11
autor: roberte313
witam i się podłączam do tematu ja w kombiaku muszę rozebrać tylną klapę i sprawdzić czy przypadkiem wężyk od spryskiwacza nie spierdzielił z swojego miejsca co spryskiwacz działa tylko zamiast rozpylać płyn na szybę zalewa mi klapę :P

pozdrawiam .:)

: 17 paź 2010, 19:56
autor: Roger_35
sadzik65439 pisze:kolego wszystko jest na wciski
Jedyna recza ktoera musisz odkrecic jest mala srubka pod trojkatem ostrzegawczym
reszta jest wcisnieta takze jak wykrecisz juz ta srubke to musisz tylko pociagnac wszystko so Sibie ei tyle
Zapomniałeś o drugiej śrubce, która jest pod rączką od zamykania klapy.

: 21 paź 2012, 15:02
autor: ElDraque2
Stary temat, ale dla potrzebujacych:

w avancie, dolna czesc, ta z oslona silniczka jest na 2 srobkch, jedna za trojkatem druga pod raczka do zamykania.
sciaganie nalezy zaczac od strony szyby na dzieleniu przy slupkach i w dol juz latwo, uwaga na przewod od oswietlenia klapy (powinien sie sam rozlaczyc, ale lepiej nie szarpac).
gorna czesc, na slupkach i podsufitce, 2 sroby w okolicach zawiasow i sciagamy od tego samego miejsca, czyli od strony silniczna wyczek.

roberte313 pisze:witam i się podłączam do tematu ja w kombiaku muszę rozebrać tylną klapę i sprawdzić czy przypadkiem wężyk od spryskiwacza nie spierdzielił z swojego miejsca co spryskiwacz działa tylko zamiast rozpylać płyn na szybę zalewa mi klapę :P

pozdrawiam .:)

: 21 paź 2012, 23:30
autor: matibronx
tylko trzeba bardzo uważać przy demontażu, bo te plastiki są strasznie kruche.