Strona 1 z 1

[CGWB 3.0 299 KM] Serwis 3.0 tfsi zaraz po zakupie

: 27 wrz 2018, 12:09
autor: Falla_X
Witam pacjent to 3.0 tfsi co należy od strzała wymienić w tym silniku zaraz po zakupie ? , jest to moja pierwsza benzyna wcześniej kierowca najpopularniekszego w polsce Januszowozu passata w tdi , wiec proszę o wyrozumiałość, pomijam oczywiście olej filtry , serwis klimy , ale to i w passacie Tdi się wymienia :p

: 27 wrz 2018, 12:32
autor: palec85
Skrzynia manual?🙂maly blad sie chyba wkradl🙂pod kompa podlaczales?jak nie ma bledow to oprocz tego co wymieniles chyba nic wiecej. Ja ponad pol roku juz jezdze i nic nie wymienialem poza filtrami i olejem.

: 27 wrz 2018, 16:21
autor: damos
W silniku tylko olej, filtr oleju.
Jeśli auto z Europy - to od razu zadbaj o S-tronica i zmień olej w skrzyni. Jeśli ze stanów - to też zmień olej, tylko w Tiptroniku.
Sprawdzić stan klocków i tarcz hamulcowych.
Sprawdzić zawartość wody w płynie hamulcowym.

Dodatkowe "zabawki":
Możesz wymienić sobie płyn chłodzący, odgrzybić klimę.

I inna rada: bardzo często patrzeć na prędkościomierz, szczególnie w mieście :)

: 27 wrz 2018, 20:53
autor: Falla_X
dziękuje za rady

a jak kwestia pasków, np napędzających kompresor ? lub też świec ?

czy ktoś z was robił czyszczenie dolotu czy w tym silniku nie ma tego syfu co w tsi ? sporo czytałem na ten temat a nie ma tak na prawdę jednoznacznej odpowiedzi

: 27 wrz 2018, 20:57
autor: repek92
Falla_X pisze:czy ktoś z was robił czyszczenie dolotu
kolega damos, wrzucił zdjęcia swojej głowicy. przejrzyj jego posty trochę się osiadło

: 29 wrz 2018, 21:08
autor: SVA11
Witam,nikt nie napisał najważniejszej zmiany jaką trzeba zrobić to ja napisze oczywistą i najważniejszą zmianą jest <lol> KÓŁKO KOMPRESORA i program silnika +S-tronka + świece.

: 30 wrz 2018, 09:57
autor: Falla_X
Nikt o tym nie pisze bo wizyta u Gregora :) jest to oczywista oczywistość