Strona 1 z 1

3l V6 CTUA - P1B1C błąd pompy płynu chłodzącego

: 13 cze 2023, 21:32
autor: marek789
Cześć, A6 C7 z silnikiem CTUA zaczęło się grzać. Auto tyle co kupione więc nie wiem co było wcześniej grzebane. Auto złapało komunikat o wysokiej temperaturze płynu chłodzącego i vcds wyświetla ten błąd
18198 - Pompa płynu chłodzącego
P1B1C 00 [047] - usterka mechaniczna
Widziałem zagraniczne fora lecz nie ma precyzyjnej informacji co jest usterką w tym przypadku. O której pompie tutaj mowa? Widziałem też informacje o elektrozaworze N489, wysterowałem go poprzez vcds i sobie po cichu cyka. Może ktoś przechodził ten sam błąd i jest chętny pomóc w naprowadzeniu na usterkę?
Pozdrawiam,
Dzięki za pomoc

Re: 3l V6 CTUA - P1B1C błąd pompy płynu chłodzącego

: 14 cze 2023, 07:44
autor: 130TDI
Prawodopodobnie chodzi o tą pompę napędzaną paskiem - znajduje się na samym środku - duże koło pasowe nad wałem.

Re: 3l V6 CTUA - P1B1C błąd pompy płynu chłodzącego

: 20 cze 2023, 18:57
autor: marek789
Wymiana pompy nie przyniosła oczekiwanego efektu, auto w dalszym ciągu się grzało. Wymieniłem dzisiaj termostat, stary zanim wymieniłem wrzuciłem do wrzątku to nawet nie ruszył. Wymiana termostatu rozwiązała problem. Wszystko jest tak jak należy.