Strona 1 z 3

SKV GERMANY TEST mrporpoise [2.4 ALF FWD]

: 23 maja 2016, 20:43
autor: mrporpoise
Hej wszystkim.

W tym temacie będą zamieszczane wnioski dotyczące wzmiankowanego kompletu wahaczy do auta przedliftowego. Mój samochód należy do modelu rocznikowego 99 czyli X. Ważna rzecz, że w przedliftach zwrotnica nie jest aluminiowa, więc wymiana jest nieco łatwiejsza.

Temat będzie na bieżąco uzupełniany. Poniżej link ze zdjęciami z montażu. Odnośnie samej procedury nie będę się rozpisywał, bo było to wielokrotnie wałkowane. Jednak tylko uściślę, że zawieszenie było wstępnie skręcone na kobyłkach, na 'bardzo luźno'. Następnie kilka razy tam i z powrotem autko przejechało na kołach i zawieszenie zostało skręcone na kołach - dolne wahacze i po skręceniu tarcz i postawieniu auta na klockach - górne. Zatem nie ma opcji, by cokolwiek było skręcone 'w złej pozycji' i tuleje oraz sworznie były poddane nadmiernemu obciążeniu związanemu ze złym montażem.

LINK:

Folder będzie uzupełniany

Wnioski początkowe i wrażenia:

- Zestaw zawiera komplet wahaczy, drążków kierowniczych i łączników stabilizatora
- W zestawie są widoczne na zdjęciu śruby - wszystkie nowe o odpowiedniej twardości
- Zawieszenie jest sztywne, nic nie lata, nie ma luzów itd.
- Jazda po ustawieniu geometrii jak na razie bez zarzutów - samochód prowadzi się jak po szynach
- W tej chwili od montażu samochód przejechał ok 600 km. Montaż tydzień temu w sobotę, 14 maja.
- Samochód jeździ sporo po Wrocławiu, więc zainteresowani mogą być pewni że zostanie 'przetestowane'.


Dalsze plany:

- Po długim weekendzie pierwszy przegląd po ok 1200 km
- Kolejny przegląd po 5000 i dalej co ok 5 tysięcy.

Inne:
- Tak, mam rozwaloną na tych zdjęciach osłonę przegubu :)
- Tak, muszę zrobić uszczelnienie skrzyni ;)

: 23 maja 2016, 20:48
autor: Gość.
jak sie przybrudzi zawiecha podjedź na skp niech ci sprawdzi-ciekawe co powiedzą :)

: 23 maja 2016, 21:34
autor: mrporpoise
Podjadę podjadę. Mam znajomego w odpowiedniej SKP, to przetrzepie porządnie ;)

: 23 maja 2016, 22:36
autor: Moreno
Kluczem dynamometrycznym to dokręcałeś czy na tzw. wyczucie?
Ale nie będę ukrywał - jak zobaczyłem te wahacze w foliach to aż "ślinka" mi pociekła. <lol2>

: 23 maja 2016, 22:59
autor: mrporpoise
Nie, dokręcaliśmy na 'wyczucie'. Do górnych nie wsadzisz klucza dynamometrycznego przy skręcaniu na 'kołach'. Tak szczerze to ewentualny wpływ dokręcania z odpowiednim NM widziałbym ewentualnie przy łącznikach stabilizatorów. Wszędzie indziej masz tuleje metalowe które zapobiegają 'zmiażdżeniu' tulei gumowych a same wahacze nie powinny pracować na luzie na śrubie, więc tak czy tak dociągnąć musisz.

: 23 maja 2016, 23:22
autor: xan
Czyli ogólnie poskręcane delikatnie, założone koła, parę metrów w przód i w tył, zdjęcie kół i poskręcanie na maxa tak? Mi mechanik będzie pewnie zmieniał w sobotę i chcę sięupewnić że wszystko będzie dobrze zrobione.

: 23 maja 2016, 23:32
autor: mrporpoise
Tak. Ja wsiadłem, odpaliłem, wyjechałem z garażu (jest lekkie pochylenie) i wjechałem z powrotem 3 razy. Jak wszystko siadło to skręciliśmy ładnie na kołach, na koniec żeby dobrze dokręcić górę (bo dostęp jest bardzo kiepski) zostały zdjęte koła, skręcone tarcze i auto postawione na tarczach na klockach drewnianych. Wtedy jeszcze raz sprawdziliśmy wszystko i dopiero po tym - na geometrię.

: 24 maja 2016, 10:54
autor: Moreno
yyy... a po co jeździć po wzniesieniach? Na luźnych śrubach to jeszcze sie co przemieści albo pokiereszuje niepotrzebnie.
Literatura serwisowa mówi o dokręcaniu śrub w tulejach gdy auto stoi na kołach. Nie ma mowa o jakimś jeżdżeniu w przód i w tył. <figielek>

A tak w ogóle, masz osłonę przegubu do wymiany, a za "chwilę" będziesz miał cały przegub. ;)

Re: SKV GERMANY TEST mrporpoise [2.4 ALF FWD]

: 24 maja 2016, 12:10
autor: ESEN, SKV koniec reklamy
mrporpoise pisze: LINK:

Wnioski początkowe i wrażenia:
- Zestaw zawiera komplet wahaczy, drążków kierowniczych i łączników stabilizatora
- W zestawie są widoczne na zdjęciu śruby - wszystkie nowe o odpowiedniej twardości
- Zawieszenie jest sztywne, nic nie lata, nie ma luzów itd.
- Jazda po ustawieniu geometrii jak na razie bez zarzutów - samochód prowadzi się jak po szynach
- W tej chwili od montażu samochód przejechał ok 600 km. Montaż tydzień temu w sobotę, 14 maja.
- Samochód jeździ sporo po Wrocławiu, więc zainteresowani mogą być pewni że zostanie 'przetestowane'.


Dalsze plany:
- Po długim weekendzie pierwszy przegląd po ok 1200 km
- Kolejny przegląd po 5000 i dalej co ok 5 tysięcy.
Cieszymy się, że jest Pan zadowolony z tego jak sprawuje się nasz zestaw już po zamontowaniu. To dla nas bardzo ważne. Dziękujemy również za wyczerpującą relację - z pewnością zdjęcia te przydadzą się innym użytkownikom.
Z niecierpliwością oczekujemy na dalszy rozwój wydarzeń ;)

: 24 maja 2016, 14:11
autor: Moreno
Oj... wyczuwam tu jakiś dobry rabat w zamian za recenzję. ;p Jakby co, to ja też jestem chętny. ;d

: 24 maja 2016, 14:21
autor: ESEN, SKV koniec reklamy
Tak, przeprowadziliśmy całą akcję promocyjną dotyczącą testów naszych wahaczy
Link do wątku ---> zawieszenie-skv-germany-wahacze-i-konco ... t82324.htm

Kwestię ewentualnych rabatów rozpatrujemy na PM.

: 24 maja 2016, 17:43
autor: pavel44
A jak z wachaczami mi do s6 c5? Posiadacie bo ogólnie od innych wersji silnikowych nie pasują nawet od a6 4.2 :)

: 24 maja 2016, 18:12
autor: bendzji
Jak nie pasują?

: 24 maja 2016, 18:22
autor: pavel44
Wymieniałem rok temu wachacze i jakieś są tylko i wyłącznie do s6. Ale które elementy to już nie pamiętam.

: 24 maja 2016, 21:48
autor: marcin85
A to dziwne bo też mam od SKV wahacze i jakoś wszystko pasuje także może chodzić raczej o średnice sworznia na dolnym wahaczu przed i po lift