Strona 1 z 1
Błąd komunikacji ( moduł, mmi)
: 19 sty 2023, 08:17
autor: Taza0
Witam.
Od dłuższego czasu mam taki problem, że po odpaleniu samochodu nie działają żadne przyciski i pokrętła na kierownicy. Do tego na wyświetlaczu mmi nie pokazują się "wizualizacje" od czujników parkowania, regulacji ogrzewania, poodgrzewania foteli itp.
Przed odpaleniem, na włączonym zapłonie wszystko działa.
Dodam że nie zawsze tak jest, czasem po odpaleniu wszystko działa dobrze. Kiedyś to było sporadyczne, a teraz częściej nie działa niż działa.
Miał ktoś może podobny przypadek?
Re: Błąd komunikacji ( moduł, mmi)
: 19 sty 2023, 08:24
autor: bendzji
Vcds i odczyt błędów itd
Re: Błąd komunikacji ( moduł, mmi)
: 19 sty 2023, 08:58
autor: Taza0
Kiedyś były sprawdzane błędy vcds, było cos o błędach łączności (gdzieś mi zginęły screny). Ale "fachowiec" twierdził ze z tych błędów nic nie wynika. Wgrał najnowsze oprogramowanie i mówił że można spróbować wymienić jakiś moduł co jest za schowkiem, tylko koszty dosyć duże a nie ma pewności czy pomoże. Druga teoria to że przy odpalaniu jest jakiś spadek napięcia i wtedy traci łączność. Dodam że po odpaleniu jak zrobię reset mmi, to wszystko działa.
Re: Błąd komunikacji ( moduł, mmi)
: 20 sty 2023, 20:53
autor: bendzji
Za schowkiem to pewno o główny modul mmi chodziło
Re: Błąd komunikacji ( moduł, mmi)
: 22 sty 2023, 16:45
autor: Taza0
A czy jest możliwe że tak się dzieje przez niskie napięcie przy odpalaniu?
Zmierzyłem i podczas odpalania spada do ok 9.5v
Na wyłączonym silniku ma normalnie 12.05v
Na odpalonym 14.15v
Re: Błąd komunikacji ( moduł, mmi)
: 22 sty 2023, 17:54
autor: Dlugi11
Tak, to może być problem. A 12,05V to jest rozładowany akumulator
Re: Błąd komunikacji ( moduł, mmi)
: 22 sty 2023, 19:23
autor: Taza0
No to mogło by się zgadzać. Bo jak teraz tak myślę to pierwszy raz jak się to stało, ponad dwa lata temu, to samochód stal z trzy tygodnie nie odpalany.
Re: Błąd komunikacji ( moduł, mmi)
: 27 sty 2023, 20:49
autor: Taza0
A więc tak, akumulator został naładowany i wszystko działa tak jak powinno.
Teraz pytanie czy da się sprawdzić, czy akumulator jest poprawnie zakodowany?
Czy nie da się sprawdzić i trzeba zakodowac na nowo? Bo nie jestem pewny czy wszystko jest poprawnie zrobione.
Re: Błąd komunikacji ( moduł, mmi)
: 29 sty 2023, 21:23
autor: mat1324
Wrzuć screen ze sterownika [61], to sprawdzimy

.