Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,4Q] Drgania przy hamowaniu

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
przemass1906
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 14 mar 2009, 15:24
Lokalizacja: Wlkp.

[A6 C5 2,4Q] Drgania przy hamowaniu

Post autor: przemass1906 » 06 paź 2010, 22:44

Witam.Przy delikatnym hamowaniu powyżej prędkości 90km/h jest słyszalny hałas trykotania (jak można tak nazwać)z przodu prawego koła.Dodam że na 90% mojej jazdy świeci ABS i pulsuje kontrolka od hamulca.Zapalają się zawsze jednocześnie.Nie wymieniałem płynu hamulcowego od początku jak mam ją ale to chyba nie jest przyczyną.Może to wina zużycia zawieszenia?Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
deejay
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 02 paź 2010, 20:14
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: deejay » 12 paź 2010, 17:18

nie spotkałem się u siebie z takim problemem własnie dzisiaj poradziłem sobie z podobnym problemem tylko, ze biło podczas hamowania z dużych prędkości a gdy włączył sie ABS ustawało. Winne okazały się tarcze, zostały przetoczone i założono nowe klocki Yurid i problem ustał i jest git. Jak swieci sie ABS i kontrolka hamulca to może czujnik od ABS się zwalił ale aż tak się na tym nie znam sam mam to auto dopiero od 25 września więc niewiele jeszcze wiem. Pozdrawiam
today, tomorrow... quattro

Glac
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 14 paź 2010, 15:44
Lokalizacja: Warszawa/Kielce

Re: [A6 C5 2,4Q] Drgania przy hamowaniu

Post autor: Glac » 17 paź 2010, 10:23

przemass1906 pisze:Witam.Przy delikatnym hamowaniu powyżej prędkości 90km/h jest słyszalny hałas trykotania (jak można tak nazwać)z przodu prawego koła.Dodam że na 90% mojej jazdy świeci ABS i pulsuje kontrolka od hamulca.Zapalają się zawsze jednocześnie.Nie wymieniałem płynu hamulcowego od początku jak mam ją ale to chyba nie jest przyczyną.Może to wina zużycia zawieszenia?Pozdrawiam.
Podłącz pod kompa i prawdopodobnie dostaniesz błąd czujnika abs prawego koła. Stąd objawy, które opisujesz.
Jeżeli przez dwa lata nie był wymieniany płyn hamulcowy - jak najbardziej już czas :) ..ale opisany objawy nie są od tego.

Awatar użytkownika
marcinos82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:48
Lokalizacja: Żywiec/Frankfurt/Wrocław

Post autor: marcinos82 » 17 paź 2010, 22:03

kolego sprawdż prawy zewnętrzny przegub, gdyż na nim jest umiejscowiona taka mała zębatka lub tarka <przepraszam ale nie wiem jak sie to fachowo nazywa> prawdopodobie jest to objawem zużycia co powoduje tez świecenie absu

Awatar użytkownika
luki89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 168
Rejestracja: 03 gru 2009, 13:26
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: luki89 » 18 paź 2010, 23:23

a u mnie ABS się świeci choć wszystko ostatnio wymieniłem tj komplet hamulców tarcze i klocki czego szukać ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga