Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony i felgi Audi A6 motostacja.pl w a6klub.pl OC/AC OC/AC sklep z częściami samochodowymi forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Felgi Audi A6
Części
samochodowe
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
Express Parts
Naprawa
wgnieceń
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Tutorial jak ulepszyć audio w A6 C7
Autor Wiadomość
Zbichu 

Model: Inne
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna
Silnik: Inny
Napęd: Quattro
Rok: 2014
Skrzynia: S-tronik
Imię: Aftosmer
Wysłany: 2019-05-13, 18:24   

Źle zrozumiałeś tekst.
"...Oryginalny kondensator 10 uF filtruje w zakresie do 4000 Hz, a po zmianie uzyskujemy 12000 Hz." Spojrzałem jeszcze raz na to co napisałem i uważam, że logiczne jest w drugiej części zdania nie powtarzanie przyimka "do".

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
zlewozmywak 

Model: A6 C7
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Rok: 2012
Imię: Tomek
Wysłany: 2019-05-14, 20:40   

Zamówiłem i podłączyłem na próbę tweetery o skuteczności 94dB/1W/1m, 4 Ohm, 100W RMS. Praktycznie ich nie słychać, nawet jak są skierowane w stronę uszu. Podłączając je bez zwrotnicy jest głośniej jednak mimo wszystko nie grają tak głośno jak fabryczne.
Zastanawiam się co zrobić. Ewidentnie brakuje wysokich tonów. Myślałem, że będzie różnica a tu rozczarowanie...

Może ktoś poleci jakieś tweetery?

Zbichu 

Model: Inne
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: Inny
Rok: 2014
Imię: Aftosmer
Wysłany: 2019-05-14, 22:48   

Skoro i tak planujesz wymienić tweetery to zmień w fabrycznych kondensator. Na pewno usłyszysz różnicę.

AUDI AG Tomasz 

zlewozmywak 

Wysłany: 2019-05-15, 19:41   

Wlutowałem kondensator 4,7uF, zamiast oryginalnego 10uF. Jest trochę mniej średnich tonów ale patrząc na całokształt nie powiedział bym, że jest lepiej. Po prostu inny jest próg odcięcia co nie oznacza, że głośnik gra głośniej lub, że jego parametry stają się lepsze.

[ Dodano: 2019-05-22, 07:30 ]
W końcu udało mi się znaleźć tweetery, z których jestem zadowolony - Hertz ST 25. W moim samochodzie tweetery umieszczone są w podszybiu co skutecznie je "blokuje". Bardzo wysoka efektywność (107dB) tych nowych tweeterów spowodowała, że teraz słychać różnicę.

js 

Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Rok: 2007
Skrzynia: Manual
Imię: Jarek
Wysłany: 2019-05-23, 13:13   

Tutaj opisałem jak poprawiłem dolną część pasma w A6 C7 Avant.

https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/30128-Audi-A6-C7-Avant-poprawa-dolnej-części-pasma

Będę poprawiał również resztę i może dobrym pomysłem będzie otworzyć tutaj osobny post z pomiarami oryginalnego systemu i montażu nowego?

zlewozmywak 

Wysłany: 2019-05-23, 13:29   

js napisał/a:
Tutaj opisałem jak poprawiłem dolną część pasma w A6 C7 Avant.

https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/30128-Audi-A6-C7-Avant-poprawa-dolnej-części-pasma

Będę poprawiał również resztę i może dobrym pomysłem będzie otworzyć tutaj osobny post z pomiarami oryginalnego systemu i montażu nowego?

Fajnie opisane, fajny pomysł. Ja podłączałem inne głośniki ale tak jakby standardowy wzmacniacz nie miał mocy. Dlatego poszedłem w rozwiązanie z zewnętrznym subem. Trochę mi zaczyna przeszkadzać, że bagażnik nie jest w całości dostępny ale jakby co to Twoje rozwiązanie jest warte sprawdzenia.

AUDI AG Tomasz 

andre_23 

Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Rok: 2016
Skrzynia: Manual
Kod silnika: CNHA
Imię: Andrzej
Wysłany: 2019-07-09, 23:06   

Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z moim autem. Mianowicie radyjko oryginalne w A6 C7 z 2016r po lifcie traci zasięg anteny gdy wyjedzie się poza miasto, w którym jest blisko nadajnik radiowy. W promieniu 40km jeszcze odbierają stacje, a dalej nie mogę w ogóle złapać żadnej stacji radiowej, tylko mam szum. VCDS nie wyrzuca błędów w sterowniku radia. Nie wiem co może być przyczyną tej usterki. Dodam że mam najprostszą wersję MMI - RMC, jak na ten model pojazdu. Antena FM prawdopodobnie jest w tylnej szybie w C7 polifcie. co można z ty!m zrobić i jak zdiagnozować usterkę? Z góry dziękuję za pomoc.

[ Dodano: 2019-07-20, 11:21 ]
Mam jeszcze pytanie może ktoś z forum wie jak w sterowniku auta A6 C7 sprawdzić siłę sygnału anten. Moze wiecie jak to zrobic poprzez vcds? W którym sterowniku i gdzie dokładnie tego szukać? jaka powinna być wartość tego sygnału? Z góry dziękuję za pomoc i instrukcję.

Enzo74 

Model: Allroad C7
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Rok: 2013
Imię: Adam
Wysłany: 2019-09-07, 17:27   

Zbichu napisał/a:
Głośniki wysokotonowe w standardowym systemie audio dsp są takie same jak te w boose i nie zachwycają jakością dźwięku. Wystarczy wymienić w nich kondensatory na takie 3,60 uF 400VDC dostępne chociażby na allegro. Po wymianie poprawie ulega zakres przenoszonych częstotliwości oraz klarowność dźwięku.
[url=https://i.postimg.cc/MKjDsCy3/IMG-20190512-081311.jpg]Obrazek[/url]

Dzień dobry,
własnie planuję zacząć o najprostszej metody, czyli zaproponowanej przez Ciebie zmiany kondensatorów na te 3,60 uF 400VDC (dzięki za podzielenie się tą propozycją), i jeśli mi to wystarczy, to wtedy wymienię tylko midbasy na Audio System X200EM EVO lub Focal (jakich u siebie uzyłeś?) + może wygłuszenie, jeśli to nie skomplikowana operacja <mysli> . Natomiast odnośnie tego centralnego głośnika w podszybiu - czy też wymieniać kondensator na taki jak do tweet'ów, czy inny a może w ogóle go nie ruszać ;) ?

Update:

właśnie przed chwilą skończyłem wymieniać kondensatory na te, które Kolega "Zbichu" wskazał na forum i faktycznie różnica jest słyszalna, pasmo przenoszenia i przejrzystość dźwięku zdecydowanie lepsza <hura> . Dla mnie w zupełności to wystarczy, i nie mam potrzeby wymieniania tweeterów na jakieś z wyższej półki.

Wielkie dzięki za podzielenie się pomysłem na forum, bo faktycznie niewielkim, wręcz żadnym nakładem finansowym słychać poprawę <okok> . <brawo>

Odpowiedz do tematu