Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C6 4.2 S-line + blue pearl + gwint KW + OZ Ultraleggera

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
Lorenz7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:59
Lokalizacja: Katowice

A6 C6 4.2 S-line + blue pearl + gwint KW + OZ Ultraleggera

Post autor: Lorenz7 » 16 paź 2017, 22:15

Hey!
Zakup dokonany już kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz dojrzałem do obwieszczenia na forum :)

Otóż żeby nie było, że kolejne super długo poszukiwane 3.0 TDI z przebiegiem 200 tys. km to prezentuję (również długo poszukiwane) 4.2 BAT (nie FSI) :p ;p

To co było dla mnie podstawą poszukiwań to właśnie ten zajebisty motor, a poza tym S-line, podwójne dźwiękoszczelne szyby, solardach i pneumatyka (tego zabrakło).

Udało się wyrwać bardzo zadbany egzemplarz pod względem utrzymania wnętrza i wszystkich dodatków takich jak podświetlenie ledowe w drzwiach i nogach.

Mechanicznie auto było bardzo zaniedbane - rozrząd do wymiany, skrzynia do wymiany i kilka pierdół wokół silnika.

Co do zawieszenia to zamiast komfortowej i pływającej pneumatyki mam zarąbisty gwint firmy KW Suspension. Niemiec musiał za to wywalić dobre 1500 Euro + montaż.
Na początku przeszkadzała mi twardość tego zawieszenia i myślałem nad wymianą na standard.
Wszystko się zmieniło od momentu zakupu 18" felg OZ Ultraleggera. Prawie dwutonowy czołg przerodził się w sportowego potwora! Komfort się nie pogorszył względem baloniastych i pływających 17", ale teraz fura leci jak po szynach i od miesiąca nie schodzi banan z twarzy <lol>
Przy okazji zauważyłem poprawę osiągów i elastyczności ze względu na bardzo niską wagę felg i opon.

Kilka słów o "lakierowaniu" preparatem PlastiDIP. Jest to taka guma, która zabezpiecza oryginalny lakier, a przy tym jest matowa i daje nieograniczone możliwości szaleństwa kolorami! Można tanim kosztem zrobić lakier perłowy lub mocno metaliczny. Na słońcu efekt jest oszałamiający!
Żeby cieszyć się pięknym i nasyconym kolorem trzeba często jeździć na myjnię. W matową powłokę brud wchodzi bardzo głęboko i solidne wymycie auta jest dosyć pracochłonne.
Jak już się człowiek zmacha przy myciu to nie trzeba tego potem woskować ani polerować.

Na chwilę obecną do pełni szczęścia brakuje grilla S6 i poliftowych świateł dziennych LED.
Na więcej zdjęć trzeba poczekać <figielek>

[ Dodano: 2017-10-16, 22:15 ]
Zapomniałbym o komentarzu dotyczącym montażu instalacji gazowej ze starej kuchenki gazowej <rotfl>
Z prośbą o wycenę LPG zwróciłem się do kilku firm na śląsku i zakres cenowy kształtował się od 4100 - 5500 zł.
Zdecydowałem się na montaż STAG Qmax plus w cenie 4500 zł na wtryskach Hana i dwóch reduktorach AC (do 250 KM) + butla Bormech 75 litrów (wchodzi 61-62 litry LPG).
Montaż przeprowadzony sprawnie i bardzo estetycznie.
Mało która firma może się pochwalić taką estetyką montażu.
Strojenie wymagało poprawki na pierwszym gratisowym przeglądzie po przejechaniu 1000 km.
Zapalał się check ponieważ od wysokiej temperatury pod maską szalały czujniki temperatury i rozjeżdżały się korekty. Chłopaki zabrali samochód na przejażdżkę, zrobili co trzeba i od tego momentu nawet nie wiem, że mam LPG. Na stacji trochę śmiesznie wygląda jak do "S6" wkręcam przelotkę LPG <lol>

Po przejechaniu 12 tys km instalacja LPG już prawie się zwróciła <hura>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

skubiszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 520
Rejestracja: 28 paź 2012, 16:52
Imię: Przemo
Moje auto: Q7
Rocznik: 2011
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: skubiszek » 18 paź 2017, 11:48

no powiem szczerze wygląda mega fajnie :-) i ten silnik!

mam do kupienia szyby podwójne do avanta i zastanawiam czy jest duża różnica :)

Lorenz7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:59
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Lorenz7 » 18 paź 2017, 18:33

Największa różnica jest przy dużych prędkościach - nie słychać szumu wiatru.
Przy mniejszych prędkościach samochód wydaje się kompletnie odizolowany od dźwięków zewnętrznych od innych samochodów itp.
Minus jest taki, że GPS gorzej łapie (taki w telefonie).

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 18 paź 2017, 18:48

Słabiej też działa pilot do bramy <uoee> .

maciekpkow
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 840
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:07
Imię: Maciek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: maciekpkow » 18 paź 2017, 19:55

Dokładnie, przy podwójnych szybach bocznych i przedniej solar można zapomnieć o gps w tel. <wnerw>
mat1324 pisze:Słabiej też działa pilot do bramy <uoee> .
Chyba tylko ten oddzielny w formie breloczku, wbudowany fabrycznie działa idealnie <hura>

Furka faaajna, kolor super <okok>

Lorenz7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:59
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Lorenz7 » 11 lut 2018, 20:40

Koledzy - kupiłem A8 i po dwumiesięcznych przemyśleniach zdecydowałem się sprzedać A6 :|
W międzyczasie sporo w niego zainwestowałem bo miało zostać na kilka lat, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i w moje ręce wpadło A8 D3 z tym samym motorem <cwaniak>
Gdyby ktoś szukał to zapraszam do mojego ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-n ... c5ec74d177

januszm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:38
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: januszm » 11 lut 2018, 21:07

fajna fajna ta a6, tylko zdejmij ten znaczek S6

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga