Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem po wymianie licznika na wersje AC/BC

Elektryka
ODPOWIEDZ
siarah
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 01 paź 2011, 20:12
Lokalizacja: Mielec/Podkarpackie

Problem po wymianie licznika na wersje AC/BC

Post autor: siarah » 30 sie 2013, 22:38

witajcie
Dokonałem w swoim AEL-u wymiany zegarów na wersje z AC/BC + tempomat, jednak nie wszystko działa jak należy....mianowicie:

1- w trakcie jazdy dane BC wyświetlają się poprawnie, natomiast po zgaszeniu auta komputer nie pamięta żadnych danych (średniego spalania, przebytej drogi, zużytego paliwa itd) - liczy wszystko na nowo od kolejnego odpalenia auta, a wydaje mi się że nie powinno tak być.

2 - zegarek działa tylko podczas jazdy, przy postoju bez pracy silnika przestaje działać.

3 - kontrolka poziomu oleju nie zapala się podczas włączenia zapłonu - BC daje jedynie info OK - być może ma tak być - napiszcie proszę.

4 - nie działa sprawdzanie poziomu płynu chłodzącego (po odpięciu czujnika od zbiornika komputer nie wyrzucił żadnej informacji)

Wszystkie piny raczej są prawidłowo podpięte - całość wymiany na AC/BC robione wg instrukcji na forum (tu podziękowania dla autorów).

Po przeszukaniu forum widzę, że wiele osób bawiło się w wymianę zegarów - być może ktoś przerabiał takie problemy.
Najistotniejsze dla mnie są problemy 3 i 4, chociaż pozostałe też chciałbym rozwiązać.

z góry dzięki za wszelkie sugestie :)

dariodario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:49
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: dariodario » 01 wrz 2013, 11:36

Zapodaj stary liczniki
Jak na starym dziala zegar po zgaszenu a na nowym nie to masz do bani te nowe zegary,zdarza sie że zegary mogą mieć ścieżki upalone zwłaszcza jak ktoś grzebał wcześniej nieumiejętnie.
Ja w moim aucie zalozylem zegary biale eskowe i dzialają p&p
Byćmoże masz spalony bezpiecznik odpowiedzialny za zasilanie,zegary mają kilka pinow z zasilaniem,znajdz rozpiske pinow i latwo dojdziesz gdzie brakuje napiecia

siarah
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 01 paź 2011, 20:12
Lokalizacja: Mielec/Podkarpackie

Post autor: siarah » 06 wrz 2013, 18:07

Na starych zegarach wszystko działało jak należy, w nowych raczej nie było grzebane bo jest jeszcze nienaruszona plomba producenta.
Bezpieczniki sprawdzone i są ok, pozostaje mi jak piszesz sprawdzać napięcie na pinach, może zimne luty ?

Dario napisz czy podczas włączenia zapłonu pojawia Ci się kontrolka oleju ? czy jedynie OK

dariodario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:49
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: dariodario » 06 wrz 2013, 19:13

Po zaplonie nie ma kontrolki oleju.
Zrob test
Zapal auto i odłącz wtyczke od ciśnienia oliwy i zobaczysz na ac czerwoną konewke,jak nie to coś nie bangla

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga