Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6c4] instalacja komputera w desce

Elektryka
Limp_dick

[A6c4] instalacja komputera w desce

Post autor: Limp_dick » 05 sty 2009, 23:55

Witam,
Mam pytanko czy do podpięcia komputera którego de facto nie ma seryjnie zamontowanego potrzebuje zdobyć tylko manetki z jego obsługą oraz zamontować wyświetlacz z elektroniką w desce ? Zaznaczam ze czytałem już posta w dziale "wysokoprężne". Moze ktoś już to z Was koledzy przerabiał?

Awatar użytkownika
maaly4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 lut 2008, 17:00
Lokalizacja: Rzepin

Post autor: maaly4 » 06 sty 2009, 14:19

witam - przerabiałem temat w swojej audicy

a więc potzreba:

- licznik cały z wyświetlaczem
- manetka sterująca (prawa połówka)
- wtyczka do manetki
- 2 sztuki wtyczek do licznika
- ok 2 m. kabla bodajże czterożyłowego
- 5 sztuk piny takie jak w kostkach iso , aby podpiąc sie do komp.

pozdrawiam

Limp_dick

Post autor: Limp_dick » 06 sty 2009, 21:12

Dzięki wielkie teraz już wszystko jasne w tej kwestii jasne :-D
Jeszcze jedno pytanko w takim wypadku mam ponieważ (całkiem przyzwoity przebieg ) około 226tyś a kupując nowy licznik z kompem przebieg pewnie będzie inszy prawda? Bo przechowywany jest w jakiejś tam pamięci licznika. Nie chce kręcić licznika (bo po co )a prowadzę dodatkowo całkiem dla siebie książeczkę typu - przebieg i co było wymienione.
Więc czy podmiana pamięci z obecnego licznika powiedzie się bez uszkodzenia czegokolwiek?

zbychu88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 03 paź 2008, 17:47
Lokalizacja: Kedzierzyn-Kozle

Post autor: zbychu88 » 07 sty 2009, 12:57

O ja tez jestem zainteresowany tym temat.A jakie koszty takiej takiego rezania?? :lol:

Limp_dick

Post autor: Limp_dick » 07 sty 2009, 14:11

Rozbieżność pomiędzy cenami części używanych jest ogromna więc dokładnie ciężko ustalić. Podejrzewam że cała operacja zamknie się w okolicach 300 -400 zł.

zbychu88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 03 paź 2008, 17:47
Lokalizacja: Kedzierzyn-Kozle

Post autor: zbychu88 » 07 sty 2009, 14:58

Limp_dick, to nie jest tak zle. Jest tylko problem kto mi to zrobi : :mrgreen: ja sie nie znam na elektryce :lol:

Awatar użytkownika
maaly4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 lut 2008, 17:00
Lokalizacja: Rzepin

Post autor: maaly4 » 07 sty 2009, 21:17

Limp_dick pisze:Rozbieżność pomiędzy cenami części używanych jest ogromna więc dokładnie ciężko ustalić. Podejrzewam że cała operacja zamknie się w okolicach 300 -400 zł.
licznik 300-350
manetka 100-150

stare częsci można wystawić na allegro to sie troche zwróci - pozdro

a elektrykiem wcale nie trzeba byc zeby to zamontowac

zbychu88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 03 paź 2008, 17:47
Lokalizacja: Kedzierzyn-Kozle

Post autor: zbychu88 » 07 sty 2009, 23:29

maaly4, to jak nie trzeba to dobrze :P jak bedzie kasa pokupuje wszystko i sprubuje zlozyvc;p

Limp_dick

Post autor: Limp_dick » 07 sty 2009, 23:55

Dokładnie to miałem na myśli stare części się spienięży więc około 300 - 400. Uważam że to dość przystępna cena. O elektryce i elektronice zielonego pojęcia nie mam ale jak zauważyłeś na forum zawsze Ci pomogą :-) Z resztą jak będę zakładał to fotostory zamieszczę co by dla potomnych było. Zauważyłem ze dość mało jest diesli C4 z komputerem w desce. Osobiście spotkałem już kilkanaście avant'ów bardzo dobrze wyposażonych jak na te lata np. ze skórą , grzanymi fotelami , bose i webasto ale o dziwo bez komputera pokładowego. Więc podejrzewam że temat będzie jeszcze przez długi czas aktualny.

(szukając po szrotach licznika i manetki) pozdrawiam

zbychu88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 03 paź 2008, 17:47
Lokalizacja: Kedzierzyn-Kozle

Post autor: zbychu88 » 08 sty 2009, 01:08

Limp_dick, to jak bedziesz rezal swoj licznik zapodaj jakies foty :P Kupel ma A6 C4 w dieslu i ma full opcje bez skory,ma tempomat ten komputerek ze spalaniem (boardcomputer czy cos takiego :P) siedzenia grzane klime itp itd;p

Limp_dick

Post autor: Limp_dick » 11 sty 2009, 23:03

No powiem że Niunia moja też jest dość dobrze wyposażona : skórka, bose, tempomat, grzanie foteli i kanapy, i inne "czary mary" też by się znalazły. Do pełni szczęścia pokładówki i webasto brakuje tylko. Więc stwierdziłem że w pierwszej kolejności wyświetlacz kompa założę, a co do webasto to duży wydatek( a wykorzystał bym pewnie tylko w zimie) i nakład pracy dość spory.
Nie wiem czy Cię to interesuje ale z zakupionego przełącznika będę potrzebował tylko prawą manetkę (bo pająka bez obsługi tempomatu kupiłem) u siebie w lewej mam sterowanie tempo. - więc zmuszony będę przekładkę robić. Z tej operacji też zamieścić foto?

PS. Jak na razie to na manetkę czekam a raczej na listonosza :-P .
(zegary z kompem dość ciężko w mojej okolicy do TDI znaleźć - więc na razie za deską się gimnastykuje jeszcze )

zbychu88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 03 paź 2008, 17:47
Lokalizacja: Kedzierzyn-Kozle

Post autor: zbychu88 » 12 sty 2009, 16:47

Limp_dick, z checia ogladne wszystkie foty z tego rezania:P Auto masz tez dosc fajnie wyposazone.Ja mam tylko takiego sucharka :P

Limp_dick

Post autor: Limp_dick » 14 sty 2009, 14:51

zbychu88 pisze:.Ja mam tylko takiego sucharka :P
100x wolał bym takiego "sucharka" ze stajni Audi niz dobrze wyposarzone Ople, czy Fordy z tego rocznika.

Dostać te zegary z komputrem do C4 w dieslu to z cudem graniczy chyba do a benzyny multum tego wszędzie. Apropos rzezania to czy zegary z benzyny ewentualnie podejdą do diesla - chodziło by mi o podmiankę płyty głównej zegarów z obecnej diesel na ew. od benzyny własnie z komputerem. Zaznaczam, ze cała reszta była by przełozona z diesel'a. Czy taka przekładka będzie miała sens? Chodzi mi o to zeby nie przekładmywał obrotomierz-prędkosciomierz.

No chyba ze posiadacie namiary gdzie takowe zegary dostanę A6 C4 AEL 2,5 TDI z komputerem i autocheck'iem - będe dozgonnie wdzięczny.

Limp_dick

Post autor: Limp_dick » 14 sty 2009, 16:13

Kombinować Vagiem to się bez problemów da ale aż tak zorientowany w temacie diagnostyki to nie jestem żeby zrobić to samemu. Jest jeszcze jedna kwestia diesel jest V5 a benzynka V6 prawda?

Awatar użytkownika
maaly4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 lut 2008, 17:00
Lokalizacja: Rzepin

Post autor: maaly4 » 14 sty 2009, 16:51

Limp_dick pisze:Kombinować Vagiem to się bez problemów da ale aż tak zorientowany w temacie diagnostyki to nie jestem żeby zrobić to samemu. Jest jeszcze jedna kwestia diesel jest V5 a benzynka V6 prawda?
nie wiem o co koledze chodzi ale mysle że o to :
kolega ma A6C4 2,5 tdi to jest silnik R5 czyli rzędowa pięcio cylindrowa jednostka,a V6 to np. 2,5 Tdi ale w A6C5 - pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga