Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Potrzebna pomoc przy podłaczeniu centrali centralnego zamka

Elektryka
ODPOWIEDZ
Drozdo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2011, 21:19
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Potrzebna pomoc przy podłaczeniu centrali centralnego zamka

Post autor: Drozdo » 12 gru 2011, 22:11

Witam

Od 2 tygodni posiadam sterownik zamka centralnego i w zwiazku ze wiekszosc ze znajomych mi mechaników/elektryków/elektroników nie ma czasu na załozenie go ( po nowym roku kazdy moze go załozyc) jestem zmuszony założyc go sam. Prosiłbym was szanowni forumowicze o kilka rad, wskazówek jak założyć go w Audi 100 c4 94 r. Prosze równiez o łopatologiczne wytłumaczenie wszystkiego poniewaz nie za bardzo znam sie na samochodach.

Otóz posiadam taką centralkę

Obrazek

I takie oto schematy:

Obrazek

Jak i gdzie mam podpinać przewody ? Rozmumiem ze mam korzystac z 3 schematu z kompresorem. Gdzie umieścić centralkę. Czy kabel pomarańczowy i biało czarny powinien być połączony ze soba ? ( czy dobrze to rozumiem?). CZy kabel miedzy kompresorem i centrala mam przeciąć i zlutowac go z pomarańczowo-czarnym i białym ? Gdzie ten kabel znajdę?

Prosze o pomoc i z góry dziękuję

Drozdo

Awatar użytkownika
vario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2011, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: vario » 25 gru 2011, 01:32

Instalowałem to u siebie, ciężko jest znaleźć odpowiednie przewody w wiązkach. Ja po wielu próbach pociągnąłem osobny kabel z kompresora do centralki. Centralkę umieściłem nad półką u nóg kierowcy na dwustronnej taśmie. Metodą prób i błędów musisz testować. Sprawdzać gdzie jaki sygnał. Jeśli nie znasz podstaw zostaw to komuś, bo nie jest to trudne a można coś popsuć i potem będziesz miał ciężko dojść co się upaliło :) Instrukcji raczej nikt Ci nie napisze bo różnie to wygląda w różnych autach i rocznikach. Ja do mojej 100C4 zaopatrzony byłem w tony schematów a i tak musiałem szukać sam.

Pzdr

kornikbp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:16
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp » 27 gru 2011, 01:23

Wszystkie kable są pod tylną kanapą, schemat sterowania masą i jakieś 1,5h żeby to ładnie polutować <okok>
Ja wcześniej miałem tak jak piszesz pod nogami kierowcy, jednak przed ÂŚwiętami zrobiłem sterowanie masą - potrzebny był mi taki impuls do mikroprocesorowego ściemniacza oświetlenia wnetrza :)

mariusz950
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwie 2011, 19:52
Lokalizacja: zgorzelec

Post autor: mariusz950 » 11 lis 2012, 20:01

Jeśli się mało znasz to cienko to widzę.

Z narzędzi musisz mieć przynajmniej miernik aby zlokalizować przewody od zamykania i otwierania drzwi i jeśli ci się uda od kierunków.

Przede wszystkim masz jakieś pojęcie o elektryce ?

Awatar użytkownika
manieksoma
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 15 lis 2009, 17:01
Lokalizacja: wyszków

Post autor: manieksoma » 23 lis 2012, 19:50

Jutro postaram się zrobić zdjecie bo własnie rozkręciłem deskę to pokażę które przewody gdzie idą

tapir173
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 127
Rejestracja: 14 mar 2012, 06:42
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: tapir173 » 07 gru 2012, 06:37

Tu masz fajny opis co i jak Ja podłączyłem wczoraj sam sterownik taki schemat jak twój i hula łącznie z kierunkami ale walczę z domykaniem szyb coś nie chce zadziałaćhttp://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=693 jak będziesz miał problem pisz skąd jesteś bo widzę świętokrzyskie <rotfl>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga