Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 ] Odnowa lamp - przednich.

Warsztat
sidewind76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 24 wrz 2010, 09:42
Imię: Seweryn
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: sidewind76 » 04 sty 2012, 12:31

philips wypuścił serię palników które można wymienić pojedynczo nie widać różnicy w oświetleniu

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 04 sty 2012, 14:26

Jeśli palnik żarnika się zużywa to zużycie jest widoczne przez zmianę koloru świecenia w stronę różową (na pewno zauważysz).

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 04 sty 2012, 23:49

Swiecenie na różowo to już chyba zgon a nie oznaka zużycia ;-)
Pytam, bo zauważylem ze swiatlo jednego z palnikow drży gdy stoję za kimś na hamulcu. Myślałem że to kwestia luzów w silniczku od regulacji, ale po zamianie palników miejscami drży z drugiej strony.
To drzenie mi nie przeszkadza, ale ciekaw jestem czy po zmianie palników na nowe byłoby jaśniej, czy może nie ma sensu, skoro jeszcze świecą <mysli>

kondziu81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 21 paź 2011, 20:56
Lokalizacja: Oława

Post autor: kondziu81 » 06 sty 2012, 16:54

Wyciągnąłem swój prawy reflektor a dokładnie to zrobił lakiernik, który malował mi maskę i błotnik. Okazało się, że w allroad trzeba ściągnąć zderzak żeby wyciągnąć reflektor bo na dwa mocowania od dołu. Nie wiecie jak jest z lewym i czy może są jakieś inne sposoby bez odkręcania zderzaka??
Co do czyszczenia do faktycznie fajna sprawa. Włożyłem do piekarnika, klosz zszedł bez problemu i po czyszczeniu super efekt. Tyle, że nie zdążyłem zrobić to z lewą i przeraża mnie ponowne ściąganie zderzaka.
A i jeszcze jedno, klosz od A6 pasuje do allroad ale tylko kształtem. Różnią się "wzorkami" na samym kloszu i widać różnicę między nimi.
kondziu81

eddi83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 25 sie 2009, 17:20
Lokalizacja: Żagań,Żary

Post autor: eddi83 » 07 sty 2012, 18:13

kondziu81, zdjecie zderzaka nie jest takie straszne jak to sie wydaje, masz tam zaledwie 6 naketek i dwie duze śruby

najlepiej dostaniesz sie tam , jak odkęcisz sobie nadkola w ich przedniej częsci, odegniesz i widać tam z każdej strony po 3 nakrętki nr 10. odkręcasz, z drugiej storny tak samo, później wyciągasz kratki przy halogenach, i od dołu widać ładnie dwie duże długie sruby, chyba na imbus 6 , odkręcasz i zdejmujesz zderzak ciągnąć go do przodu..

powodzenia, jak coś nie jasne to dawaj, zmieniałem niedawno lampy na nowe , DEPO, nie chciałem sie bawić w czyśżczenie, nowe jest spoko, efekt z 300% lepszy jak było na starych ale to inna bajka...

eddi83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 25 sie 2009, 17:20
Lokalizacja: Żagań,Żary

Post autor: eddi83 » 08 sty 2012, 20:49

Pisi, ja jak czytałem różne tematy na tym i innych forach to sie wahałem czy kupić DEPO, jako że kase na lampy nie wykładałem ja tylko osoba 3-cia, wiec zaryzykowałem, z myslą o ty ze jak bede kiepskie to je odsprzedam, wymieniłem, i ja jestes zodowolony, na ori helli nie widziałem juz drogi jak poadało deszczem, teraz widze gdzie jade, dodam że i w tych i w tamtych mam HID

JacekTDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:40
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: JacekTDI » 10 sty 2012, 20:07

mwx pisze:Jutro zawożę do napylania odbłyśniki, więc zabrałem się za demontaż moich bixenonów. Rozebrałem i zastanawiam się, czy element który zaznaczyłem strzałką (bardzo matowy i zdecydowanie nie odbijający światła) też powinien zostać pokryty lustrzaną warstwą?

Będę bardzo wdzięczny za szybkie odpowiedzi, bo muszę jutro rano wiedzieć co powiedzieć majstrom.

[url=http://images40.fotosik.pl/1267/cf420b31e789772fmed.jpg]Obrazek[/URL]
ile biorą za taką usługę (zdjęcie starego lustra i nałożenie nowego??), wykonuję zlecenia w firmie zajmującej się napylaniem i wykonywaniem reflektorów (głównie pierwszy montaż) i w sumie jestem ciekaw, bo może za friko sobie bym zrobił "regenerację" <cwaniak>
"nocne Polaków rozmowy..." rano polecam Jägermeister`a z Tiger`em/RedBull`em :)

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 11 sty 2012, 01:23

Ja płaciłem 60PLN+VAT za jeden odbłyśnik.

JacekTDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:40
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: JacekTDI » 21 sty 2012, 20:06

Też swoje czyściłem w tym tygodniu, jest o niebo lepiej, ale widać u mnie na powierzchni, że latka lecą i "utwardzona wierzchnia powłoka" zaczyna się "koĂączyć", po prostu są miejsca gdzie jej nie ma z racji piaskowania/utleniania się itp, no cóż nic nie jest wieczne:(
"nocne Polaków rozmowy..." rano polecam Jägermeister`a z Tiger`em/RedBull`em :)

tomekw24
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 74
Rejestracja: 30 lip 2011, 18:28
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: tomekw24 » 21 sty 2012, 21:21

ja swoje czyscilem papieriem wodnym a polerowalem Meguairsem do lamp ale musze wam powiedziec ze po polerce jak wlacze swiatla to widac jeszcze ryski na kloszach a winowajca jest dolaczaony do zestawu welniaczek . jesli polerka to tylko padami z gabki

slawq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:53
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: slawq » 22 sty 2012, 20:32

tez mam zamiar się wziąć za polerkę, papiery i Meguairs przygotowane ale tez chciałem od razu zerknąć na odbłyśniki soczewek, mam zapasową lewą lampę w dobrym stanie i chciałem wymienić właśnie ją z lewą z soczewką, a w prawej wypolerować klosz i wysłać do napylenia o ile będzie potrzeba odbłyśnik soczewki, tylko że w ręce zostanie mi ten z lewej lampy. Czy wiecie może czy soczewka i odbłyśnik w lewej i prawej lampie są identyczne czy się różnią ?

Daniel_M.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:05
Lokalizacja: bangkok

Post autor: Daniel_M. » 01 lut 2012, 21:46

Mógłby ktoś podrzucić link do czyszczenia lamp z jakiegoś zagranicznego serwisu który wydaje mi się, że tutaj widziałem ? Chciałbym się za to zabrać, ale nie wiem co dokładnie będzie potrzebne i jak all zrobić.

Awatar użytkownika
tensknis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 244
Rejestracja: 01 gru 2010, 16:18
Lokalizacja: ennis pelplin

Post autor: tensknis » 12 mar 2012, 00:45

moze i ja dorzuce pare fotek bo ostatnio zmienialem na nowsze lampki i tez byla koniecznosc polerki i przyokazji zrobilem maly makijaz

1.Wymontowalem stare lampy

2.Nowe rozkleilem w piekarniku 80-100 C

3 Rozebralem by poczyscic

bardzo delikatnie i miekka szmatka czyscilem odblysniki by chrom nie zetrzec ,polerka najpierw papier 800 ,1500, 2000 potem pasta G3

Obrazek

dla porownania jeden klosz przed ,drugi jest wypolerowany

Obrazek

4. Malowanie i skladanie
lekkie przygotowanie jak przed kazdym malowaniem papier wodny 2000 i odtluscilem,
do malowania uzylem farby w szprayu (czarny mat) do plastikow

po zlorzeniu calej lampy ponownie nagrzalem ja by orginalny klej byl plastyczny

Obrazek

5 montarz gotowych lamp do auta

tak bylo

Obrazek

tak jest teraz

Obrazek

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 12 mar 2012, 01:35

tensknis pisze:
tak jest teraz
A nie zlikwidowałeś sobie przypadkiem kierunkowskazu? <mysli> Bez odbłyśnika może być słabo widoczny..

gość_

Post autor: gość_ » 12 mar 2012, 08:36

mwx pisze:A nie zlikwidowałeś sobie przypadkiem kierunkowskazu? Bez odbłyśnika może być słabo widoczny..
jest odrobine slabiej widoczny ale bez przesady, jak tak jezdze juz ponad rok czasu i nic, bardzije martwi mnie ze w ledach z tylu slabo widac kierunkowskaz :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga