Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Słabe światła

Elektryka
ODPOWIEDZ
andwod
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2009, 19:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: andwod » 28 paź 2009, 21:23

Może temat trochę odgrzewam ale chciałbym prosić o jakiś
wykaz żarówek w A6 2003r chciałbym sobie kupić zapas żeby
później nie szukać jak się spali a nie mam odwagi
niepotrzebnie rozbierać wszystkiego i coś uszkodzić żeby
sprawdzić jakie mam żarówki.
Szczególnie żarówki główne.
Z góry dziękuję za pomoc

ryba80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:10
Lokalizacja: warm-maz Działdowo okolice

Post autor: ryba80 » 10 lis 2009, 16:26

Ja w swojej audiencji C4 także się wziąłem za reflektory więc rozebrałem je wymieniłem szkła 35zł szt (nie Helli ale pasowały doskonale) ponieważ stwierdziłem że polerowanie szkieł jest nieopłacalne. Wyczyściłem lustra umyłem soczewki a efekt końcowy jest więcej niż zadowalający więc nie będę na pewno zakładał ksenonów. Efekty pracy przedstawiam na zdjęciach. Obrazek Obrazek

Casian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 21 mar 2009, 14:05
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Casian » 10 lis 2009, 17:07

ryba80 A mozesz podac namiary na te szkła? Czym lampy uszczelniałeś ? Silikonem czy moze jakimś innym specyfikiem ? Może masz fotostory ? Efekt pierwsza klasa :)

ryba80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:10
Lokalizacja: warm-maz Działdowo okolice

Post autor: ryba80 » 10 lis 2009, 17:35

Foto story nie robiłem ale korzystałem ze wskazówek asiora który na początku postu wszystko pięknie opisał krok po kroku, więc nie ma czego się bać rozbierania, bo to naprawdę prosta robota, wyciągnąłem 2 reflektory w 4 minuty później zabrałem je do domu zrobiłem sobie kawę i powoli rozebrałem na czynniki pierwsze (soczewkę świateł przeciwmgielnych wyciągałem odginając trzy blaszki, mijanie nie trzeba bo jest dobry dostęp do czyszczenia, lustra czyściłem szmatką do czyszczenia okularów. Silikon jakiś hydrauliczny przeźroczysty ale dałem go tylko między uszczelką a szkłem ponieważ z drugiej ciasno siedzi w plastikowej obudowie. Wczoraj pół dnia jeździłem po deszczu i nic nie zaparowało.
Co do szkieł to kupiłem je w normalnym sklepie motoryzacyjnym w razie gdyby nie pasowały to zawsze można oddać tak się umawiałem ze sprzedawcą, szkła posiadają homologację, na kartoniku pisze że to na jednej etykiecie jakieś szkła firmy POLCAR jakość Quality=PJ i takie numery 132611-E 439A002 a na drugiej etykiecie DJAUTO HAD131-G0L1. Więc nie wiadomo kto jest dystrybutorem a kto producentem. Więc zabierajcie się za swoje reflektory bo naprawdę warto.

sawik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 546
Rejestracja: 08 paź 2009, 20:04
Imię: Krzysztof
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: sawik » 11 lis 2009, 00:51

Tak czytam i czytam, no i cóż - wniosek jest jeden - jutro rozbieram swoje! Hi Hi Hi! <ok>

Awatar użytkownika
ralf30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 218
Rejestracja: 05 cze 2008, 20:25
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: ralf30 » 11 lis 2009, 13:16

Ja też rozbierałem lampy do czyszczenia i polecam od razu uszczelnic silikonem. Wiem z własnego przykładu.Chyba że ktoś lubi robic robote dwa razy albo liczy na szczęście że bedzie szczelne :idea: :?:
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

MotoRider
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 191
Rejestracja: 20 paź 2009, 23:27
Lokalizacja: Siemianowice Sląskie

Post autor: MotoRider » 14 mar 2010, 13:33

panowie ja tez wyczyściłem lampki i wygladaja super ale teraz drażnią mnie kierunki bo nie pasują do lamp he he :mrgreen:

widzieliście kiedyś kierunki clear może?? bo szukałem na allegro i nie znalazłem, a może je też wyczyścić jakimś dobrym preparatem ?
Audi A6 C4 2.6 150 KM
Audi A8 D2 4.2 299 KM
Audi A6 C5 1.9tdi 110 KM aktualnie

Awatar użytkownika
Wawryn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 280
Rejestracja: 28 cze 2009, 12:02
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków

Post autor: Wawryn » 16 mar 2010, 23:08

Ja rozebrałem i tylko kropelką skleiłem.Zimą przy jakimś 2 dniowym ociepleniu zaparowało więc lepiej wyciągnąć ten silikon z garażu(piwnicy) i się pobawić!

U mnie tez słabo świeciły

*wymiana kloszy na nowe HELLA
*czyszczenie soczewki(z odbłyśnika przedmuchałem kurz a trochę go było)(nie czyścić *szmatką bo zejdzie odbłyśnik!!!)Efekt natychmiastowy
*test żarówek PHILIPS(trochę czasu,nerwów i kasy poszło...)

Po kolei sprawdzałem jak się zachowują w soczewkach i na długich.Ogólnie każdą z nich można wwalić na długie,bije tak że ślepego by ruszyło.

ÂŚwiatła mijania,soczewy:

wpierw PHILIPS Blue Vision,ogólnie ładniej wyglądał samochód na tych światłach ,gdyż barwa była bardziej biała ale jeśli chodzi o poprawę widzenia była nieznaczna lepiej było widać białe linie i znaki ale nic dalej nie świeciło więc marnie

Vision plus +50%,świeci na żółto ogólnie szału nie było...Lekka poprawa co do tych wyżej ale to tylko lekka...

Night Guide Tutaj niczego nie zauważylem,świecą jak zwykłe,żadnych super nocnych efektów nie było.Nie kupować za te 65-70 zeta za komplet lepiej inaczej sporzytkować

Philips X-TREME POWER +80% tutaj zauważalna różnica ! polecam! jeździłem na nich 3 miesiące póki nie sprzedałem samochodu.Na początku myślałem że słabo świecą ale umyłem z zewnątrz klosze i efekt najlepszy z wszystkich wyżej

Każda z tycz żarówek kosztowała coś ponad 3 dychy więc trochę wydałem.....Na początku jak zacząłem test i dalej słabo świeciły podnosiłem stopniowo lekko światła mijania do góry ,bo nic nie było widać! jechać się nie dało,kierowcy mi nie migali długimi,ale przepraszam wszystkich tych których oślepiłem na wzniesieniach...
Potem odkryłem
Philips X-TREME POWER +80% i tak jak mi ustawili na badaniach technicznych tak było.
Nie to że faworyzuję PHILIPS-a tylko takie testowałem!
Mam nadzieję że komuś to pomoże,bo światła w C4 lipne ,Xenonów nie ma co zakładać bo klosze nie były przystosowane i utratą dowodu grozi.a i trochę kasy na żarówki mniej

Ogólnie jeśli masz słabe światła wpierw je dobrze wyczyść ! to podstawa
mój komplet :[/i]
Philips X-TREME POWER +80% - światła mijania

Vision plus +50% - długie
:evil: :evil: :evil: :evil:
A6 C5 2.4 Benz+LPG Autom

Awatar użytkownika
kocyk123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 23 gru 2009, 09:58
Lokalizacja: Chicago, IL

Post autor: kocyk123 » 30 mar 2010, 07:59

siemanko. Ja niedawno zastanawiałem się co by tu zrobić, żeby moja Audika troszke ładniej zaczęłą swiecić gdyż miałem standardowe żaróweczki, które swieciły na żółto. Zastanawiałem się nad zakupieniem HID-ów lecz później zrezygnowałem. Pojechalem do motoryzacyjnego i moją uwagę przykuły, żaróweczki SYLVANIA Silverstar( http://www.sylvania.com/ConsumerProduct ... ilverstar/ ), które też nabyłem. Efekt był znaczny, żaróweczki swiecą bielutkim, przyjemnym dla oka swiatłem, widocznosc znacznie się poprawiła dlatego polecam te żaróweczki. Zastanawiam się nad wyczyszczeniem odbłysników, lecz nie mam na razie powodu do tego bo swiatełka swiecą gites lecz moze w ktorys piekny sloneczny dzien, najdzie mnie na zabawę z tym :)
usunieto pkt 29 regulaminu

Awatar użytkownika
Wawryn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 280
Rejestracja: 28 cze 2009, 12:02
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków

Post autor: Wawryn » 13 kwie 2010, 15:01

popróbuj z PHILIPS-em ,też są dobre bo sam miałem,ale ta twoja audica to jest dopiero Szatan:P
A6 C5 2.4 Benz+LPG Autom

Grześ K.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 22 cze 2009, 08:54
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grześ K. » 06 maja 2010, 09:01

Ja również przeczyściłem wczoraj reflektory i efekt <ok> Przy okazji mała uwaga na przyszłość - plastikowe elementy regulacji (coś na wzór atak i talerz w dyfrze samochodowym) okazały się bardzo delikatne i łatwo o uszkodzenie więc trzeba odbłyśnik wykręcać z wyczuciem - ładnie idzie za pomocą małej grzechotki. Poza tym wszystko tak jak w opisie i robota poszła gładko.

user

Post autor: user » 06 maja 2010, 09:03

ja rowniez polecam czyszczenie -efekt taki ze az dziw;P prawie jak nowe swieco:P

Awatar użytkownika
kocyk123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 23 gru 2009, 09:58
Lokalizacja: Chicago, IL

Post autor: kocyk123 » 28 maja 2010, 17:25

...a ja przed wczoraj zamówiłem sobie HIDy 6000k i wcale nie uważam, że zrobiłem błąd bo dobrze ustawione swiatła nikomu krzywdy robić nie będą :) jak będę je montował to zrobie foty dla porównania. Pozdrawiam
usunieto pkt 29 regulaminu

user

Post autor: user » 29 maja 2010, 22:32

ja polecam tungsram megalight +90% -przy czystych kloszach daja rade i to gruubo -swieca na biało ciepło

Awatar użytkownika
kocyk123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 23 gru 2009, 09:58
Lokalizacja: Chicago, IL

Post autor: kocyk123 » 02 cze 2010, 07:07

dzisiaj zamontowałem zestaw HID 6000k i jestem bardzo zadowolony! Nie wiedziałem, że efekt będzie aż tak fajny... Nie dosc, ze jest swietna widocznosc to jeszcze autko prezentuje się o niebo lepiej :) jutro jesli bedzie pogoda to wrzuce jakies fotencje ;)

[ Dodano: 2010-06-05, 19:18 ]
Tak jest różnica w wyglądzie między HID 6000k Diamond White a zwykłą żarówką :)

Obrazek

a tak wygląda sam HID :)

Obrazek

[ Dodano: 2010-06-16, 22:59 ]
Witam ponownie. Niedawno wieczorem po pracy naszlo mnie na wyczyszczenie lamp od wewnątrz. Zeszło mi nad tym ok 4 godzinki lecz efekt był niesamowity. Widocznosc się poprawiła, swiatła przejżały i autko nabrało swieższego wyglądu :) polecam ten zabieg każdemu posiadaczowi C4 :)
usunieto pkt 29 regulaminu

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga