Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Słabe światła

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubistyczny
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kubistyczny » 23 sty 2008, 20:34

No właśnie...po pierwsze ksenony muszę mięć samopoziomowanie - szczególnie w zimie gdy brudzą; się reflektory i załamują; dodatkowo światło...Do tego wymagane są; spryskiwacze reflektorów,a jak wiadomo np. w A6 C4 nie ma spryskiwaczy,więc tak naprawdę do założenia ksenonów (przenajmniej u mnie) musiałbym przebudować zderzak w celu założenia spryskiwaczy...
kubistyczny

Awatar użytkownika
asior
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2007, 16:20
Imię: Artur
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1995
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI 105KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: asior » 24 sty 2008, 10:32

kubistyczny pisze:No właśnie...po pierwsze ksenony muszę mięć samopoziomowanie - szczególnie w zimie gdy brudzą; się reflektory i załamują; dodatkowo światło...Do tego wymagane są; spryskiwacze reflektorów,a jak wiadomo np. w A6 C4 nie ma spryskiwaczy,więc tak naprawdę do założenia ksenonów (przenajmniej u mnie) musiałbym przebudować zderzak w celu założenia spryskiwaczy...
Po pierwsze kolego, to w a6 c4 w opcji byly spryskiwacze na reflektory. Po drugie w tym modelu wychodzili seryjne xenony nawet. I tutaj uwaga... nie mialy czesto spryskiwaczy. Po prostu kiedys nie bylo wymogu i tyle. Bylo dobrze.

Po drugie, to jesli chodzi o spryskiwacze. racja... reflektory sie brudza i zalamuja swiatlo. Ale to chyba nie jest spowodowane tym, ze masz wlozony zarnik, zamias zwyklej zarowki? Oslepia i jedno i drugie. Jesli masz zle wyregulowane swiatla, to tez oslepiaja tak, ze nic nie widac. Podobnie sprawa ma sie z kseononem. Wyregulujesz poprawnie i nie ma problemu. Masz brudne lampy, to po prostu slabiej swieca...

No i ten system samopoziomujacy. Kolejny przepis. Praktycznie nie do udowodnienia, ze sie go nie ma w aucie, ale nie w tym rzecz. Nie wiem, czy wiesz jak on dziala. Wiele osob mowi, ze ten system zapobiega oslepianiu na wzniesieniach, podczas ruszania spod swiatel, na dziurach wybojach, itd. I to jest nieprawda. Otoz system ten obniza/ podwyzsza swiatla w momencie wlaczenia swiatel. Gdy auto jest zapakowane z tylu obniza je gdy zapalisz swiatla, a nie wjezdzajac w koleiny, dziury, jadac pod gore, czy ruszajac...I tutaj znow mozemy mowic o oslepianiu. Otoz po to mamy regulacje wysokosci swiatla, zeby nie oslepiach innych uczesnikow drogi. Dlaczego mamyto w autach ze zwyklymi lampami? Otoz one tez oslepiaja! Maja inne swiatlo, ale mimo to slepiaja mocno. Jesli ktos zalozy kseonony i bedzie tego uzywal, to nie bedzie problemu.

Jeszcze taka moja osobista rada. Ja montrowalem u siebie xenony i w poprzednim aucie i wiem, ze oslepianie jest denerwujace. Nie znosze kiedy auto mnie oslepia, wiec i ja nie chce oslepiac innych. Dlatego dla bezpieczenstwa pojechalem na ustawienie lamp i ustawilem minimalnie nizej niz powinny byc. Swieca i tak lepiej od oryginalu, ale mam 100proc pewnosc, ze nie oslepiaja...
ABC 2.6 v6 150 KM 1997 silnik nie odpala --> a6-c4/abc-2-6-v6-150-km-1997-silnik-nie ... 01514.html

Awatar użytkownika
kubistyczny
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kubistyczny » 24 sty 2008, 17:37

Hmm...nie wiedziałem,że miały w opcji spryskiwacze. Dzięki w takim razie za pouczenie - z tego co mówisz bez problemu mogę założyć ksenony do swojego autka...bo niestety nawet osram night breaker nie daje rady..mimo wyczyszczonych kloszy. Bałem się zakładać ksenony ze względu na policje - mogą; się doczepić przy kontroli,że nie mam spryskiwaczy,ale jak mówisz,że to nie problem to nie widze przeszkód :) a tak między nami - jak założyłeś ksenony to zauważyłeś dużą; poprawę?
kubistyczny

Awatar użytkownika
asior
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2007, 16:20
Imię: Artur
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1995
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI 105KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: asior » 24 sty 2008, 20:10

Bardzo duza poprawe mozna zauwazyc... Swieca jak normalne xeonony... no moze ciut gorzej, bo jednak inaczej sie rozklada swiatlo...

Wracajac do policji. Nie ma gwaracnji, ze nie zabiora dowodu. Zapomnielismy o jednej waznej kwesti. Mianowicie homologacja lampy. Kazda ma swoja i przerabiana lampa automatycznie traci homologacje.

Ale jesli nasze swiatla nie beda wzbudzaly jakichs podejrzen (nie beda walic w kosmos, albo jedna w dol, druga gdzie indziej), to nie powinno byc problemu. Ja w swoim poprzednim aucie zalozylem i jezdzilem rok, teraz mam od miesiaca ponad. Ani razu podczas kontroli nikt mi nic nie powiedzial. Na przegladzie troche marudzili, ale jak zobaczyl, ze dobrze wyregulowane, stanal z daleka i powiedzial, ze nie oslepia i dal se spokoj
ABC 2.6 v6 150 KM 1997 silnik nie odpala --> a6-c4/abc-2-6-v6-150-km-1997-silnik-nie ... 01514.html

bartek0904
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 05 lut 2008, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bartek0904 » 05 lut 2008, 14:45

Witam,
Ja mam taki sam problem z tymi soczewkami. Ogolnie po miescie to nie przeszkadza ale w trasie to strasznie. Wlaczam zawsze halodgeny, nie oslepiaja nikogo a polijca nigdy sie jeszcze nie gapnela ze jest cos nie tak. Jak dzieje sie w przypadku halogenow w zderzakach :). Mam chec zalozyc xenony tylko jeszcze nie bardzo wiem jakie. Jest troche tego na allegro. Jakie proponujecie? No i jeszcze a jakim odcieniem? Ja mysle ze 8000k bylyby ok. :?:

Awatar użytkownika
asior
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2007, 16:20
Imię: Artur
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1995
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI 105KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: asior » 05 lut 2008, 20:01

Po pierwsze wyczysc lampy

Potem zakladaj ksenon. Tenp koloru max 6tys. Wyzej to juz nie to swiatlo. No i imho nieladny kolor

Generalnie patrz na te co maja najdluzsza gwarancje i tyle. Wiaodmo... najlepsze sa zestawy helli, ale takie juz troche kosztuja
ABC 2.6 v6 150 KM 1997 silnik nie odpala --> a6-c4/abc-2-6-v6-150-km-1997-silnik-nie ... 01514.html

bartek0904
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 05 lut 2008, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bartek0904 » 05 lut 2008, 21:24

No bez przesady... Juz to dawno zrobiłem. Czyszczenie lamp jest oczywista sprawą; nie podlegają;cą; dyskusji :mrgreen:
Znalazłem taki zestaw za 350 zł I chyba go kupię
Widziłem te co mają; 8000 k na żywo. Mają; tylko taką; poświatę niebeskiego.

Awatar użytkownika
aro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 20 lut 2008, 22:01
Lokalizacja: krakow, reading

Post autor: aro » 20 lut 2008, 22:18

no a takie pytanko jak wyczyszcze lampy ( plastyk ) czy to szkoło w późniejszym czasie tak po roku nie będzie tak czasem do wymiany? :-/

Tomek-Szczecin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tomek-Szczecin » 25 lut 2008, 21:58

Słyszałem, że fabrycznie montowane są; ksenony o barwie od 4300K do 6000K. Te niebieskie lub fioletowe i barwie temperaturowej powyżej 8000K nie są; montowane fabrycznie i pamiętajcie,że one właśnie przycią;gają; Policję. Ja mam akurat fabryczne ksenony w samochodzie, ale wcześniej w passacie miałem tragiczne światła i załozyłem ksenony ze zwykłymi żaqrnikami 4300K ( białe). Nigdy Policja w Polsce, Niemczech, Włoszwech i Austrii się do mnie nie przyczepiła. Jednakże pamiętajcie,że powinny jednak być spryskiwacze reflektorów nie tylko ze względu na oślepianie innych ale też zabrudzone ksenony znacznie gożej oświetlają; drogę. Dzisiaj udało się mi kupić spryskiwacze refle ktorów na szrocie po 50 zł za sztukę. Popróbujcie jednak założyć spryskiwacze dla własnego bezpieczeńsrtwa i wygody. Dla tych co nie chcą; założyć radzę chociaź zrobić imitację. Pozdr.

radekboguslaw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 27 lis 2008, 17:25
Lokalizacja: słupsk

Post autor: radekboguslaw » 04 gru 2008, 21:07

jesli niemasz orginalnych xenonow to sobie odposc ma sie zmienic przepis na na xenony nie montowane fabrycznie policja ma byc przeszkolona a wtedy bedzie kiepsko a czyszczenie lamp hihih wiuecie co robi pies jak sie nudzi hihi lize sobie ...
kup dobre żarówki http://allegro.pl/item489725871_nightgu ... nalne.html
ja kupiłem i nie nażekam a no i nie rozkrencam lamp :-D

[ Dodano: 2008-12-04, 21:08 ]
sory zapomniałem dodac audi a6 99rok soczewki h-1 teraz switełka jak ta lala

benno13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2009, 17:32
Lokalizacja: renska wies

lampy a6 c4

Post autor: benno13 » 13 maja 2009, 16:33

witam wszystkich. Mam pytanie czy istnieja jakies lampy przednie do audi a6 c4 typy Devil Eyes lub Angel Eyes, bo te soczewki ktore sa montowane fabrycznie sa tragiczne!! szukałem w sieci i ciezko znalezc cos na ten temat.prosze o pomoc!!!!!

[ Dodano: 2009-05-13, 16:34 ]
prosze op omoc
_powitania
Ostatnio zmieniony 04 cze 2009, 06:46 przez benno13, łącznie zmieniany 1 raz.

FAŁDZIK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 wrz 2008, 12:58
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: FAŁDZIK » 13 maja 2009, 20:17

benno13, nie ma nic z takich rzeczy, jedyne co to xenon, ja założyłem jakieś 2 miechy temu i jest rewelacja
Pierwszy, gigantyczny forum Audi A6 w Polsce. Gratuluję! A6Klub.PL :)

user

Post autor: user » 15 cze 2009, 22:03

mi sie podobaja ori lampy ino słabo swiecą tez mnie czeka czyszczenie na początek jak to niepomoze to bedzie trzeba zbierac na xenon :-P
-evil devil itp -wydaje mi sie ze do tego auta to nie pasuje, klasyk ;-]

kali-1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: kali-1 » 12 sie 2009, 12:36

Rozbierałem kiedyś lampy nie pamiętam czy tyło to w Audi 80 czy Sierra potem pojawił się problem z parowaniem lamp od wewnątrz, uszczelnianie silikonem tak mi to dało, że postanowiłem więcej tego nie robić. Jeszcze raz zaryzykują i wyczyszczę.

Awatar użytkownika
Forum A6 C4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1681
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:21
Imię: A6 C4 Forum
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki / Filipów

Post autor: Forum A6 C4 » 12 sie 2009, 22:10

ja mam nowe lampy ori i jak wsadziłem hidy to kolosalna różnica między zwykłymi żarówkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga