Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

OC/AC OC/AC warsztat Gdańsk forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Regeneracja
turbosprężarki
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
AZet Auto Serwis
Naprawa
wgnieceń
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaz i podlaczenia kamerki audi a6 c6 allroad
Autor Wiadomość
Maaarcin 

Model: Allroad C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Rok: 2006
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Marcin
Wysłany: 2019-03-10, 13:18   Montaz i podlaczenia kamerki audi a6 c6 allroad

Witajcie,
Jakis czas temu szukalem miejsca gdzie moglbym znaleźć rozwiazanie podlaczenia kamerki w taki sposob aby nie pobierala zasilania kiedy zamkne samochod. Niby kamerka powinna byc w trybie czuwania, ze niby zacznie nagrywac jak mi ktos samochod zarysuje lub traci, ale niestety to nie dzialalo za kazdym razem. Wiec pomyslalem po co się meczyc i podlaczac zabezpiecznia przed nadmiernym rozladowaniem akumulatora, tylko podlaczyc kamerke do zasilania w ten sposob ze kiedy otworze z kluczyka samochod to zeby sie kamerka uruchamiala oraz jak zamkne zeby sie kamerka wylaczala. W ten sposob nie bedzie pobierac prądu w ogole i auto moze stac sobie i 3 tygodnie.

Taki plus znalazlem w panelu oswietlenia nad lusterkiem. Co mnie bardzo ucieszylo bo nie musialem ciagnac kabla po slupku do zapaliniczki i tym podobne.

Moj samochod jest przed liftowy. Dzialalo to super (dzialalo bo facet mi go rozbil 3 tyg temu), za kazdym razem jak otwieralem go to sie wlaczala i rejestrowala a jak wychodzilem i zamykalem go to sie wylaczala.

Caly panel odkreca sie subkami i gwaltownie wyciaga. Bardzo prosto. Jak juz wyjdzie to od gory sa rozne sciezki, jest tam wiele napięć różnych, oswietlenie, poswietlenie, chyba termomentru, sam nie wiem do konca. Ale jest tam jeden taki plus ktory jest podawany z kluczyka. Najlepiej przemierzyc. Od niego przeprowadzilem kable ktore zarobilem koncowkami w kierunku etui na okulary. Tam w miejscu na etui zamontowalem ladowarke samochodową, aby z 12 volt robila 5v. Takie dodatkowe gniazdo zapalniczki.

Od samej ladowarki przeprowadzilem juz bezposrednio do kamerki, przewod okolo 7 cm.

Jakbyscie szukali podobnego rozwiazania i mieli jakies pytania, a bede mogl pomoc, to piszcie. Ponizej kilka zdjec

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->

Tekero 

Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Imię: Dawid
Wysłany: 2019-03-22, 18:02   

U mnie jest 24/24. Po stanie innych aut na parkingu stwierdzam, że to jedyne rozwiązanie.
Samochodem jeżdżę minimum raz w tygodniu.
Kamerę mam podłączoną pod któryś z bezpieczników po prawej stronie. a kabel poprowadzony po słupku tak że nie widać.

Zasilanie kamery (12V to 5V) po wykryciu napięcia poniżej chyba ~11V (nie pamiętam) wyłącza się tak aby nie rozładować akumulatora do takiego stopnia by samochód unieruchomic. Pobór prądu jest na tyle mały że rejestrator i tak działa przez cały czas. Nie mierzyłem zużycia prądu ale w domu działała bez problemu pod portem USB 300mA także musi być dość niskie

shaqal 

Model: Q7
Silnik: Inny
Rok: 2016
Imię: DES Auto
Wysłany: 2019-03-24, 12:07   

Nad lampką jest tyle miejsca, że można było tam zamontowac ładowarkę i resztę osprzętu.
Przewód, który "wyrósł" z lampki też można było schować w plastik pomiędzy lampką a czujnikiem deszczu/zmierzchu.

AUDI AG Tomasz 

Silnik: 4.2 335KM
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->

Odpowiedz do tematu