Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony i felgi Audi A6 motostacja.pl w a6klub.pl Opony samochodowe OC/AC sklep z częściami samochodowymi forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Felgi Audi A6
Części
samochodowe
Opony
samochodowe
Kup OC/AC
Express Parts
Przepływomierz
powietrza
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Gorące powietrze z nawiewów po dłuższym postoju
Autor Wiadomość
TFSI 

Model: A7 4G
Nadwozie: Inne
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1
Napęd: Quattro
Rok: 2016
Skrzynia: Automat
Imię: *
Wysłany: 2019-06-17, 12:30   Gorące powietrze z nawiewów po dłuższym postoju

Temat tyczy się A7 4G klimatyzacja 4 strefowa ale z racji tego że to ta sama klima co w A6 C7 to pytam tutaj bo w dziale dla A7 ten temat może okazać się bez odzewu.
Mam taki kłopot. Generalnie nie lubię jeździć z włączoną klimą (chłodzeniem). Dla tych dla których jest to dziwne wyjaśnię , że w większości robię krótkie odcinki po mieście i po prostu klima przeważnie nie nadąża dobrze schłodzić auta. Efekt jest taki że często łapię jakieź przeziębienia , zatoki i takie tam - włączam klimę jak już jest nie wyróba z upałami. Mój problem polega na tym że gdy np. na zewnątrz jest przyjemna temp. powiedzmy ok. 20st. to mam wyłączoną klimę i gdy wyjadę rano samochodem to wszystko jest ok do czasu jak silnik nie złapie już dobrej temperatury i gdzieś nie zostawię auta na dłużej (powiedzmy ok. 15-20 min). Po powrocie i zapaleniu slnika z kratek leci wyraźnie cieplejsze powietrze a na początku wręcz gorące i nie mogę już tej temp. zgubić i to mnie irytuje bo wystawiam rękę za okno i czuję wyraźnie chłodniejsze powietrze niż to lecące z kratek. Żeby zgubić tą temperaturę muszę włączyć klimatyzację na kilka minut i potem ją wyłączyć.
Klimatronik sprawdzony pod względem błędów - nic nie ma . Nastawy podstawowe klap zrobione wszystko OK - a auto grzeje. Byłem z tym w ASO i oni też twierdzą , że wszystko jest OK i w/g. nich niestety tak jest skonstruowana ta klimatyzacja , że nie przewidziano , że ktoś będzie jeździł bez włączonej klimy tj. chłodzenia :shock: .
Zgłębiłem temat i w torze zasilania nagrzewnicy jest pompka wymuszjąca obieg (V50) oraz elektrozawór (N82) odcinający wyjście z nagrzewnicy.
U mnie wygląda to tak , że nagrzewnica jest cały czas zasilana tzn. cały czas idzie przez nią gorący płyn czy trzeba grzać czy nie trzeba (jak nawet są upały) bo zawór N82 jest cały czas otwarty a zamykany jest tylko gdy klimatronik jest ustawiony na OFF lub jest potrzebne max. chłodzenie.
W ASO powiedziano mi , że tak to ma być i że sprawdzali w innym aucie i też jest taki objaw , że z kratek leci wyraźnie cieplejsze powietrze gdy po zagrzaniu silnika auto chwilę odstoi. Tłumaczą to zachowaniem zaworu N82 i wymuszonym obiegiem płynu przez pompę V50 po zgaszeniu silnika potrzebnym dla celów wystudzenia turbiny przez co auto stoi a płyn jest jeszcze dłuższą chwilę przepompowywany przez V50 a co za tym idzie krąży też w nagrzewnicy (tak to tłumaczą).

Moje pytanie do was czy potwierdzacie to co mi mówią w ASO co do tego co napisałem powyżej <mysli> wam też tak grzeje ?

Nie mam jak tego sprawdzić na innej A7 czy A6 a nie chce mi się wierzyć , żeby zrobili tak bzdurny patent żeby zmuszać ludzi do używania klimatyzacji jak teoretycznie temperatura na zewnątrz jest taka sama jaką mam ustawioną na klimatroniku.

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
Odpowiedz do tematu