Audi A6 / A7 Klub Polska - Forum

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony Audi A6 Opony i felgi Audi A6 motostacja.pl w a6klub.pl Opony samochodowe OC/AC sklep z częściami samochodowymi forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Opony Audi A6
Felgi Audi A6
Części
samochodowe
Opony
samochodowe
Kup OC/AC
Express Parts
Przepływomierz
powietrza
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
AUDI A6 50 TDI
Autor Wiadomość
shaqal 

Model: Q7
Zasilanie: Diesel
Silnik: Inny
Napęd: Quattro
Rok: 2016
Skrzynia: Tiptronic
Imię: DES Auto
Wysłany: 2020-01-05, 17:50   

damos napisał/a:
dueerre napisał/a:
12. Kiedy myję samochód lancą ciśnieniową - cały czas migają światła. Próbowałem z zamkniętym i otwartym centralnym zamkiem (z pilota)
W C7 wystarczy zostawić kluczyk w środku - i masz święty spokój! Nic nie mruga ani nie miga :)
Jednak C7 nie da się "zablokować" dotykowo, kiedy wykrywa klucz w środku auta - lepiej to sprawdzić w C8 :)

W ubiegłym roku jedno A8 D4 zamknęło nam się z keylessem i kluczykiem w środku, był spory problem żeby otworzyć auto, więc zostawianie kluczyka w środku to może być loteria.

Administrator 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Kod silnika: BAT
Imię: Andrzej

drifter 

Model: S6 C7
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 TFSI 450KM
Skrzynia: S-tronik
Kod silnika: CTGE
Imię: Marcin
Wysłany: 2020-01-05, 20:16   

Fajny temat, pytanie tylko, czy jego autor dalej jest nim zainteresowany.

damos 

Model: A6 C7
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Rok: 2011
Kod silnika: CGWB
Imię: Damos
Wysłany: 2020-01-05, 21:39   

Nie tylko autor czyta Forum :)

Administrator 

Flank 

Model: A6 C8
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: FWD
Rok: 2020
Imię: Piotr
Wysłany: 2020-01-05, 23:41   

Ja tez zauważyłem ten problem na myjni bezdotykowej. Co więcej podczas mycia zaczęła się nawet otwierać klapa bagażnika... Ot, sterowanie gestami :-O
Ale pozostawienie kluczyka w aucie do mnie nie przemawia.

dueerre 

Silnik: 3.0 DLZA 340KM
Rok: 2019
Skrzynia: Automat
Imię: Jacek
Wysłany: 2020-01-06, 12:41   

Flank napisał/a:

Ja tez zauważyłem ten problem na myjni bezdotykowej. Co więcej podczas mycia zaczęła się nawet otwierać klapa bagażnika... Ot, sterowanie gestami :-O
Ale pozostawienie kluczyka w aucie do mnie nie przemawia.

do mnie tez... musi byc jakis "workaround" nie wierze, ze nie mozemy umyc samochodu bez "dyskoteki" swiatel... ;-)
niestety nie chodzi tylko o klamki, bo jak myje maske i przednia szybe to tez mam sekwencje, awaryjne - switala led - awaryjne i chwila spokoju... i za moment to samo...
moze to cos z alarmem fabrycznym ?

carlos777 

Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Imię: Kristof
Wysłany: 2020-01-06, 13:15   

Wystarczy zostawić kluczyk poza zasięgiem anten keyless.
A autor tematu pewnie czyta ze zrozumieniem instrukcje obsługi auta :)

Administrator 

Pietrek78 

Silnik: 3.0 TDI 326KM
Rok: 2015
Imię: Piotr
Wysłany: 2020-01-06, 14:59   

Ja za każdym razem zostawiam kluczyk w środku.Nie ma możliwości aby auto samo się zamknęło mając kluczyk w środku.Zawsze przed myciem można wyciągnąć ten metalowy kluczyk i wrazie czego,otworzyć manualnie.

Quash 

Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Rok: 2012
Skrzynia: Automat
Imię: Tomek
Wysłany: 2020-01-06, 19:59   

Pietrek78 napisał/a:
Ja za każdym razem zostawiam kluczyk w środku.Nie ma możliwości aby auto samo się zamknęło mając kluczyk w środku.Zawsze przed myciem można wyciągnąć ten metalowy kluczyk i wrazie czego,otworzyć manualnie.

Dokładnie, od paru lat tak myje i nigdy nic mi się nie zamknęło.

deeil 

Model: A4 B8
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Wysłany: 2020-02-11, 22:00   

carlos777 napisał/a:
Wystarczy zostawić kluczyk poza zasięgiem anten keyless.
A autor tematu pewnie czyta ze zrozumieniem instrukcje obsługi auta :)

Przyznam się, że przejrzałem chyba każdy film na temat audi a6 c8 oraz zobaczyłem kilka video polsko i angielsko języcznych z obsługi nowego systemu mmi- wydawało mi się, że to wystarczy.

Uważam też, że wydając na samochód tyle pieniędzy mam prawo zadać kilka pytań w serwisie :-) .

Samochód już jest w serwisie- na wiele pytań znalazłem w końcu odpowiedź, jednak kilka spraw pozostało dla mnie zagadką, które musi rozwikłać serwis. Jak samochód do mnie wróci zdam relację.

Poniżej wysyłam listę, którą wysłałem do serwisu.

1. Bagażnik- komfortowy dostęp, zamykanie mechanicznie ręką.

a) Gest nogą działa w 20% przypadków. Kiedy już zadziała to do końca bagażnik otwiera się w 20-30%. Zazwyczaj po prostu się unosi na 5 cm

b) Kiedy dojadę samochodem do celu wyłączam silnik (start/stop) i wychodzę z niego i zamykam drzwi. W tym momencie nie mogę otworzyć bagażnika. Muszę zamknąć całe auto i otworzyć lub guzikiem na drzwiach otworzyć klapę- nawiasem mówiąc- tym guzikiem za każdym razem otwiera się klapa do końca. Gestem (jak zadziała czyli raz na 100) otwiera się na 5 cm- z pilota również.

2. Kamera 360

Obraz się zacina, praktycznie niemożliwym jest obrót samochodu o 360 stopni- po obróceniu o 30-60 stopni obraz się zawiesza i wraca do stanu początkowego

3.Awaria

W dniu 26.11.2019 samochód zatrzymał się i wyskoczyła informacja- awaria układu napędowego. Zjechałem na bok, wyłączyłem w auto i włączyłem. Na razie działa- nie mam pojęcia co to może być. Do tej pory nie mam z tym problemu. Jednorazowa akcja.

4. Aktywacja funkcji lokalizacji antykradzieżowej

W aplikacji audi skonfigurowałem lokalizacje antykradzieżową w listopadzie. Jest tam informacja, że w ciągu 24h będzie aktywowana (jest komunikat oczekiwanie na aktywację). Minął już miesiąc i dalej nic. Obecnie nie mogę otwierać i zamykać samochodu z telefonu- komunikat o błędzie połączenia z serwerem.

5. Ostatnio nie mogłem zamknąć samochodu. Wszystkie drzwi były domknięte- bagażnik również. Musiałem wejść do samochodu i włączyć silnik wyłącznik, wyjść z samochodu i dopiero zadziałało.

6. Kiedy myję samochód lancą ciśnieniową - cały czas migają światła. Próbowałem z zamkniętym i otwartym centralnym zamkiem (z pilota)

7. Nie wiem co jest powodem- ale nalałem płyn do spryskiwaczy, (4l) użyłem go może 3 razy i wyskoczył komunikat o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy. Płyn był jeszcze przez miesiąc. Dzieje się tak cały czas. Wygląda to tak, jakby pływak pokazywał rezerwę przy ¾ pojemności.

8. Kiedy po włączeniu auta chcę nawrócić - słyszę czasem trzaski dochodzące z kół (jakby przeguby strzelały) – wydaje mi się, że to mogły być kamienie w połączeniu z niskim profilem (20”, profil 40).

9. 9.01.2020 Wyskoczył mi komunikat SOS. Wyłączenie i włączenie auta spowodowało jego wyłączenie

10. Często przy ruszaniu pojawia się dźwięk dochodzący z prawej tylnej strony, bardzo podobny do tego wydawanego przez spryskiwacze, jednak nigdzie nie widzę działania spryskiwaczy

11. Spadła mi już 2x nakładka na pedał gazu.

Na koniec muszę podzielić się z Wami pewnym spostrzeżeniem. Zawsze jeździłem dynamicznie (nie jak wariat, ale dynamicznie). Odkąd mam AUDI A6 C8 praktycznie bez przerwy korzystam z asystenta jazdy. Jeżdżę bardzo przepisowo i delikatnie. Od połowy września zrobiłem 8 tysięcy kilometrów (50/50 trasa miasto) i mam średnie spalanie na poziomie 8.6 l/100km. Ostatnio wykonałem trasę 450 km (praktycznie cały czas z asystentem) i spalanie miałem na poziomie 6.9l. Udaje mi się czasem zejść do 6.2-6.5 l. Rekord na trasie 250 km wynosi 5,8l (bez autostrady prędkość max 110 km/h). Generalnie wkręcające jest dla mnie osiąganie jak najmniejszego spalania ;-)

Ponadto samochodem jeździ mi mi się genialnie. 4x4, wyciszenie. Naprawdę świetne auto.

Administrator 

vagTDI 

Silnik: 3.0 TFSI 333KM
Rok: 2015
Kod silnika: CREC
Imię: Bartek
Wysłany: 2020-02-13, 02:45   

1a w C7 podobnie, 20% prob konczy sie otwarciem.
6. A6 C7 i w Mercedesach jest to samo...
8. Manewry na parkingach z kostki brukowej w 4x4 powoduja drobne halasy/przeskakiwania, w Mercedesach 4x4 albo rwd tylko przy cofaniu
Z ciaglym dolewaniem plynu do spryskiwaczy byl problem w samochodach z refrektorami ksenonowymi, w ledach nie mam tego problemu.

Punisher 

Silnik: 2.0TDI 140KM
Rok: 2008
Skrzynia: Multitronic
Kod silnika: BRE
Imię: Przemek
Wysłany: 2020-02-13, 07:25   

Płyn do spryskiwaczy może z orlenu?

TomekC8 

Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Rok: 2018
Imię: TOMEK
Wysłany: 2020-02-13, 09:55   

deeil napisał/a:
Od połowy września zrobiłem 8 tysięcy kilometrów (50/50 trasa miasto) i mam średnie spalanie na poziomie 8.6 l/100km.

Wychodzi na to, że pomiędzy naszymi autami jest dokładnie 2 litry różnicy w spalaniu. U mnie średnia z 18tys wynosi dokładnie 6,6L. Również jeżdżę dynamicznie, ale na moją korzyść przemawia fakt, że mam 204KM i brak napędu 4x4. Pewnie dlatego jest taka różnica w spalaniu. W moim aucie klapa bagażnika otwiera się góra za trzecim machnięciem nogą, a czasami zdarza się, że za pierwszym. Odnośnie ubywającego płynu do spryskiwaczy, to zwróć uwagę, czy nie masz wycieku. Opisywałem niedawno ten problem, który mnie spotkał na forum.

Administrator 

pelonek1 

Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Rok: 2011
Wysłany: 2020-02-13, 17:40   

TomekC8 napisał/a:
W moim aucie klapa bagażnika otwiera się góra za trzecim machnięciem nogą, a czasami zdarza się, że za pierwszym.

Tak czy inaczej w aucie klasy premium nie powinno tak być wg mnie.

deeil 

Model: A4 B8
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Wysłany: 2020-02-13, 23:55   

TomekC8 napisał/a:
deeil napisał/a:
Od połowy września zrobiłem 8 tysięcy kilometrów (50/50 trasa miasto) i mam średnie spalanie na poziomie 8.6 l/100km.

Wychodzi na to, że pomiędzy naszymi autami jest dokładnie 2 litry różnicy w spalaniu. U mnie średnia z 18tys wynosi dokładnie 6,6L. Również jeżdżę dynamicznie, ale na moją korzyść przemawia fakt, że mam 204KM i brak napędu 4x4. Pewnie dlatego jest taka różnica w spalaniu. W moim aucie klapa bagażnika otwiera się góra za trzecim machnięciem nogą, a czasami zdarza się, że za pierwszym. Odnośnie ubywającego płynu do spryskiwaczy, to zwróć uwagę, czy nie masz wycieku. Opisywałem niedawno ten problem, który mnie spotkał na forum.

Plyn znika w normalnym tempie. Po prostu za szybko jest info o rezerwie. Zamiast przy pozostałych 10% to wyskakuje przy 80%.

Tak. Używałem z Orlenu, tez mnie o to w serwisie pytali.

Dzisiaj trasa:

6.4l, 280km, srednia 73kmh

Punisher 

Silnik: 2.0TDI 140KM
Rok: 2008
Skrzynia: Multitronic
Kod silnika: BRE
Wysłany: 2020-02-14, 08:17   

Ten z Orlenu właśnie jest bardzo specyficzny i nawet w C6 jest ten sam problem, że czujnik go 'nie widzi' i wywala błąd

Administrator 

Odpowiedz do tematu