Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony i felgi Audi A6 motostacja.pl w a6klub.pl Opony samochodowe OC/AC sklep z częściami samochodowymi forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Felgi Audi A6
Części
samochodowe
Opony
samochodowe
Kup OC/AC
Express Parts
Przepływomierz
powietrza
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[A7 C7 3.0TDI 245KM] STAGE 2
Autor Wiadomość
Myfa 

Model: Allroad C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Rok: 2013
Skrzynia: S-tronik
Kod silnika: CDUC
Imię: Piotr
Wysłany: 2019-04-17, 22:45   

Zastanawiam się nad programem w A6 allroad 3.0 TDI CDUC. Z tego co wiem ten model w standardzie ma 580nm. Jestem ciekaw jak s-tronic zniesie moment powyżej 600mn.

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
Zbichu 

Model: Inne
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 TFSI 333KM
Rok: 2014
Imię: Aftosmer
Wysłany: 2019-04-18, 12:16   

Jak S tronic w Twoim samochodzie to zniesie chciałeś zapytać. Nikt tego nie może wiedzieć. Nikt nie wie w jakim stanie jest ta skrzynia. Ja do tej pory zrobiłem 20 tkm. Ten sam silnik, ale moment 500Nm w oryginale. Zmodyfikowałem na 680Nm i uprawiam styl jazdy 01, bo ten samochód ledwo jedzie. Pomimo "pałowania" na razie nic się nie dzieje.

VAGPatrick 

Model: A7 4G
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Imię: Patrick
Wysłany: 2019-04-19, 07:44   

Myfa napisał/a:
Zastanawiam się nad programem w A6 allroad 3.0 TDI CDUC. Z tego co wiem ten model w standardzie ma 580nm. Jestem ciekaw jak s-tronic zniesie moment powyżej 600mn.

Cduc 500nm skrzynia gen1
Cdud 580nm skrzynia gen2
PP AUTO CENTER
Doposażanie|Tuning|Hamownia

AUDI AG Tomasz 

Myfa 

Model: Allroad C7
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Rok: 2013
Kod silnika: CDUC
Imię: Piotr
Wysłany: 2019-04-19, 21:09   

Domyślam się, że nikt nie powie mi czy i jak to będzie działać w moim samochodzie. Zastanawia mnie czy ktoś robił program w takim aucie. Zbichu jaki masz przebieg u siebie? Skoro u Ciebie wzrosło do 680nm to u mnie chyba będzie podobnie, mimo że startuje od 580nm.

Zbichu 

Model: Inne
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 TFSI 333KM
Imię: Aftosmer
Wysłany: 2019-04-20, 15:20   

Gdzieś już pisałem jak to wyglądało w moim aucie. Sprawdzałem jak się zachowuje skrzynia i stopniowo dawkowałem moment. Przy 720 Nm zaczęła się "ślizgać". Uznałem, że 680 Nm będzie optymalnie. Przebieg mam 250 tkm. Skrzynia była robiona. Jeżeli masz już jakiś grubszy przebieg (2013 rok to już może być nalatane) licz się z naprawą skrzyni. Program najzwyczajniej to przyspieszy. Nie można liczyć na to, że po zwiększeniu parametrów auta wzrośnie wytrzymałość jego podzespołów. Tak jak wielu pisze o tym jak im spalanie spadło dzięki podniesieniu mocy <rotfl> Przytakuję im wtedy tylko grzecznie, bo znudziło mi się już to tłumaczyć.
Odnośnie programu w Twoim samochodzie to życzę Ci, żebyś trafił na kogoś kto potrafi to zrobić na samych limiterach, a zapewniam, że nie jest to łatwą sztuką. Nie zrobić, ale znaleźć kogoś kto tak robi, albo takiego ma dostawcę pliczków. Świat tuningu to syf przepastny. Myślę, że 90% firm tuningowych robi to nie tak jak należy i wtedy skrzynia dostaje fałszywy sygnał dzieki czemu stosuje złe ciśnienia oleju i dochodzi do jej szybszego rozpiermieniczenia :)

amrif 

Model: A7 4G
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Rok: 2011
Imię: Tomek
Wysłany: 2019-11-20, 10:20   

Zbichu napisał/a:
Gdzieś już pisałem jak to wyglądało w moim aucie. Sprawdzałem jak się zachowuje skrzynia i stopniowo dawkowałem moment. Przy 720 Nm zaczęła się "ślizgać". Uznałem, że 680 Nm będzie optymalnie. Przebieg mam 250 tkm. Skrzynia była robiona. Jeżeli masz już jakiś grubszy przebieg (2013 rok to już może być nalatane) licz się z naprawą skrzyni. Program najzwyczajniej to przyspieszy. Nie można liczyć na to, że po zwiększeniu parametrów auta wzrośnie wytrzymałość jego podzespołów. Tak jak wielu pisze o tym jak im spalanie spadło dzięki podniesieniu mocy <rotfl> Przytakuję im wtedy tylko grzecznie, bo znudziło mi się już to tłumaczyć.
Odnośnie programu w Twoim samochodzie to życzę Ci, żebyś trafił na kogoś kto potrafi to zrobić na samych limiterach, a zapewniam, że nie jest to łatwą sztuką. Nie zrobić, ale znaleźć kogoś kto tak robi, albo takiego ma dostawcę pliczków. Świat tuningu to syf przepastny. Myślę, że 90% firm tuningowych robi to nie tak jak należy i wtedy skrzynia dostaje fałszywy sygnał dzieki czemu stosuje złe ciśnienia oleju i dochodzi do jej szybszego rozpiermieniczenia :)

po pierwsze to w tej skrzyni są elementy podlegające wymianom typowo eksploatacyjnym jak sprzegła. Po drugie spalanie spada po sofcie, ale nie dlatego, że jest jakoś cudownie poprawiony tylko pośrednio skutkuje oszczędniejszym sposobem jazdy.

AUDI AG Tomasz 

Odpowiedz do tematu