Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Regeneracja reflektorów części aut superparts.pl Led Toyota Avensis felgi audi a6 milionczesci warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
Regeneracja
reflektorów
superparts.pl
Sklepledowy.pl
Tylko felgi
Części A6 C5
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewody WN i świece - wybór i wymiana
Autor Wiadomość
goly191 

Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Rok: 2002
Skrzynia: Tiptronic
Wysłany: 2011-11-25, 21:12   

pancurski napisał/a:
żeby zobaczyć jakie były wkładane na pierwszy montaż, musiałbyś zobaczyć po wyjechaniu nowym z salonu <rotfl>

nie do końca, bo auto kupiłem od kuzyna który nigdy nie zmieniał świec, ani przewodów
ja mając tą przyjemność zrobiłem to osobiście, nawet nadal te świece mam :]

Warsztat Audi 

forum

Podwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Rok: 2003
Imię: Sebastian
D4vid 

Silnik: 2.8 ALG 193KM
Rok: 1998
Skrzynia: Manual
Kod silnika: ALG
Imię: Dawid
Wysłany: 2012-05-13, 10:10   

witam chce wymienić świece i kable w swojej a6-tce

jakie polecacie ?

bo nie chce kupić jakiegoś taniego gówna

2.8 bez gazu :D

goly191 

Rok: 2002
Wysłany: 2012-05-13, 17:18   

D4vid napisał/a:
bo nie chce kupić jakiegoś taniego gówna

z pewnością zostało to już tu napisane, tylko powtórzę
BERU i pewnie nic lepszego nie da się kupić

Warsztat Audi 

forum

lemexx 

Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Kod silnika: ALF
Imię: Szczepan
Wysłany: 2012-06-10, 19:16   

witam kolegow tez mam ten problem jutro chcem wymienic sondy lambda bo wyskakuja bledy na kompie i przy okazji chcial bym tez wymienic swiece i kable co prawda u mnie pali dotyk w kazda pogode nie ma zadnych falowan czy czegos takiego przeczytalem wszysciutkie wasze posty no i zdania sa podzielone ngk i beru sam juz nie wiem chcem to wszystko powymieniac bo gaz zamontowalem tydzien temu i pali duzo tak ok 18 w miescie slyszalem ze mozna o troszeczke zmniejszyc ten wynik nawet jak sie cisnie mozecie cos poradzic co do tej wymiany czy moze najpierw sonde a pozniej te kable i swiece czy lepiej zrobic wszystko odrazu powiem wam ze fajne to auta ale kosztuja gdyz mam je od stycznia a juz 10000 wlozylem co prawda nic sie nie zepsulo ale te wymiany tych czesci masakra

grzemo 

Silnik: 2.8 193KM
Wysłany: 2012-06-10, 20:46   

Wymieniaj na razie same sondy skoro niesprawne. ?wiece w zależności ile mają nalatane. A kabli na razie nie ruszaj skoro nie ma z nimi żadnych problemów, szkoda kasy.

lemexx 

Imię: Szczepan
Wysłany: 2012-06-10, 21:01   

w takim razie zrobie kolego tak jak radzisz co do swiec to nie mam pojecia czy ktos juz je wymienial auto ma 210 nalatane i na gazie od tygodnia a co do sąd to jakie najlepiej boscha beda dobre bo w aso za jedna 790 wolaja przesada mowia ze musza sciagac z niemiec a jak zadzwonilem do berlina do autohausu to jeszcze lepiej bo 220e za sztuke masakra wiec mysle o jakis boscha za ok 350 zl nadadza sie??

Warsztat Audi 

forum

robertl79 

Rok: 2001
Kod silnika: AML
Imię: Robert
Wysłany: 2013-05-30, 14:29   

witam
kupiłem w zeszłym roku we wrześniu przewody NGK (360 zł) i niestety już padły :(
sprawdzałem wieczorem i wszystkie świecą prawie na całej długości - masakra
szukam jakiś innych może od innych samochodów z V6 pod maską
patrząc na allegro to powinny pasować od mondeo lub omegi a cena o wiele niższa - bo chyba nie ma żadnej różnicy czy to opel czy audi byle by końcówki przewodów i ich długości pasowały ale ceny niestety zależą od marki samochodu :(

wiecie może czy można tak zrobić i które przewody by ewentualnie pasowały ?

****************************************************************************************

witam ponownie
zwracam honor firmie NGK ponieważ myślałem że to wina przewodów więc kupiłem nowe przewody JANMOR PROLINE (nie kombinowałem i kupiłem dedykowane do mojego silnika) ale okazało się że nowe też świecą ;( , po rozebraniu osłon okazało się że iskra na przewody wyskakuje z cewki więc po konsultacji z mechanikiem kupiłem nową cewkę firmy ERA i się ... delikatnie mówiąc zdenerwowałem bo iskra dalej ucieka na przewody
elektryk stwierdził że skoro wymieniłem już cewkę i przewody to na pewno to będą świece więc planuję kupić nowe ale nie wiem NGK czy BERU?

mam założone świece DENSO jednoelektrodowe (kupiłem je we wrześniu razem z kablami bo w sklepie je bardzo zachwalali) i stwierdzam że nigdy więcej żadnych kombinacji skoro producent zaleca dwuelektrodowe to takie trzeba montować

czy na pewno będą to świece ?
i które polecacie ?

grzemo 

Wysłany: 2013-05-30, 19:53   

W tamtym roku musiałem wymienić przewody na wyje?dzie wakacyjnym, nagle zaczeły niedomagać i też miałem ngk z niewielkim przebiegiem. Na miejscu były dostępne na już tylko jeśli się nie mylę firmy Maxgear za 80 czy 90 pln. Zrobiłem na nich już prawie 40tys i nadal działają <szok>

starry 

Silnik: 2.4 ALF 165KM
Imię: Darecki
Wysłany: 2013-08-13, 21:35   

Ja miałem świece NGK takie jakie zaleca fabryka i kable BERU. ( to zastałem po zakupie auta, przebieg oczywiście nieznany :)) ?wiece wyglądały ok. ale po założeniu LPG po około 1kkm na wolnych obrotach przy włączonej klimie zaczynało lekko szarpać. Na początek wymieniłem świeczki na NGK takie jak fabryka każe ( 2 elektrody, tak radzili mechanicy od gazu i inni których pytałem, jedynie w sklepie gość mnie namawiał na jakieś od kosiarki za 10zł sztuka). Zrobiło się jeszcze gorzej bo na gazie nie dało się startować z pod świateł :) Na benzynie ok. Chcąc nie chcąc musiałem dokupić nowe kable ( wybrałem NGK ). Na razie zrobiłem 2kkm i jest ok. Gdyby nie LPG dalej bym jeździł na starym zestawie i pewnie jeszcze długo, ale LPG swoje prawa ma. ?eby było taniej musi być czasem trochę drożej :)

Warsztat Audi 

forum

krisker 

Model: Inne
Silnik: Inny
Rok: 2001
Imię: Krzysiek
Wysłany: 2013-08-14, 09:16   

A ja właśnie dzięki świecom NGK mam wydatki. ?wiece BKR6EK nie dojechały nawet do 30 tysięcy km i ukruszyła się porcelanka. Na szczęście nie zniszczyła gładzi, ale wbiła się w głowicę i zablokowała jeden z zaworów ssących. Dalszej jazdy oczywiście nie było, a że miałem 200km do domu, to laweta. Nawet nie wspomnę o niezrealizowanych planach urlopowych <uoee> ?eby usunąć "usterkę" trzeba było zrzucać głowicę, a jak wiadomo idą za tym dalsze prace. ?ącznie nieplanowany koszt to ponad 3000zł, z czego oczywiście nie wszystko wynika bezpośrednio z awarii, choć gdyby się nie wydarzyła, to pewnie wydatki rozłożyłyby się w czasie. Dodam, że w omedze MV6 kolegi w świecy NGK wypadła środkowa elektroda. Nie jest to jak widać odosobniony przypadek. Wracam do jednoelektrodowych boschów. Co prawda wymiana co 10 tys. km, ale będę spał spokojniej.

Inne zdanie mam o przewodach NGK. Wytrzymały 80000km i cztery lata. Upalił się jeden, a reszta nadal by służyła, gdyby można było dostać pojedyncze kabelki.

xoslox 

Model: A4 B6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Kod silnika: AVF
Imię: Kamil
Wysłany: 2013-08-14, 12:43   

A ja polecam od siebie do V6:
?wiece NGK BKR6EKUB (Made in Japan) - takie jakie producent podaje w ETKA
Przewody BOSCH 0986 356 321

Już 2 rok bezproblemowej jazdy na LPG.

Proszę sobie obejrzeć przewody - naprawdę dobra jakość.

The_Gie 

Kod silnika: BDV
Imię: Grzegorz
Wysłany: 2013-08-26, 13:50   

Audi A6 C5 2.4 v6 170KM BDV + LPG, zamierzam wymienić świece na BKR6eKUB (3584), pomimo że NGK według katalogu zaleca świece do LPG "LPG 1 1496". Pytanie czy wszystko będzie ok ? Koszt LPG 1 to ponad 80zł sztuka.

Czy ktoś mógł by przedstawić procedurą wymiany świec, co należy a czego nie należy robić ? Mile widziane foto story lub film np z youtube - szukałem ale same 3.0 i 4.2
Jaką siłą należy dokręcać świece ? - czy świece NGK BKR6eKUB to świece z płaskim gniazdem czy stożkowym ?
Głowica z aluminium czy żeliwa ?

http://www.ngk.de/pl/tech...nty-dokrecenia/

Warsztat Audi 

forum

kazio234 

Silnik: 2.4 ALF 165KM
Wysłany: 2013-08-26, 19:34   

The_Gie napisał/a:
Audi A6 C5 2.4 v6 170KM BDV + LPG, zamierzam wymienić świece na BKR6eKUB (3584), pomimo że NGK według katalogu zaleca świece do LPG "LPG 1 1496". Pytanie czy wszystko będzie ok ? Koszt LPG 1 to ponad 80zł sztuka.

Czy ktoś mógł by przedstawić procedurą wymiany świec, co należy a czego nie należy robić ? Mile widziane foto story lub film np z youtube - szukałem ale same 3.0 i 4.2
Jaką siłą należy dokręcać świece ? - czy świece NGK BKR6eKUB to świece z płaskim gniazdem czy stożkowym ?
Głowica z aluminium czy żeliwa ?

Nie chciałbym być nie miły, forum jest po to żeby pomagać nawet z najprostszymi rzeczami. Jak pytasz o takie rzeczy to lepiej poproś kogoś o pomoc przy wymianie (żeby patrzył co robisz) bo narobisz więcej szkód, niż byś zapłacił za wymianę.

Głowica jest aluminiowa, a świece maja plaska podkładkę.

grzemo 

Wysłany: 2013-08-26, 20:11   

The_Gie napisał/a:
Czy ktoś mógł by przedstawić procedurą wymiany świec, co należy a czego nie należy robić ?

http://www.ngk.de/pl/tech...rukcja-montazu/
The_Gie napisał/a:
Jaką siłą należy dokręcać świece ?

maro_stg 

Model: Inne
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: RWD
Rok: 2007
Skrzynia: Automat
Imię: Marcin
Wysłany: 2013-08-26, 21:51   

krisker napisał/a:
A ja właśnie dzięki świecom NGK mam wydatki. ?wiece BKR6EK nie dojechały nawet do 30 tysięcy km i ukruszyła się porcelanka. Na szczęście nie zniszczyła gładzi, ale wbiła się w głowicę i zablokowała jeden z zaworów ssących. Dalszej jazdy oczywiście nie było, a że miałem 200km do domu, to laweta. Nawet nie wspomnę o niezrealizowanych planach urlopowych <uoee> ?eby usunąć "usterkę" trzeba było zrzucać głowicę, a jak wiadomo idą za tym dalsze prace. ?ącznie nieplanowany koszt to ponad 3000zł, z czego oczywiście nie wszystko wynika bezpośrednio z awarii, choć gdyby się nie wydarzyła, to pewnie wydatki rozłożyłyby się w czasie. Dodam, że w omedze MV6 kolegi w świecy NGK wypadła środkowa elektroda. Nie jest to jak widać odosobniony przypadek. Wracam do jednoelektrodowych boschów. Co prawda wymiana co 10 tys. km, ale będę spał spokojniej.

Inne zdanie mam o przewodach NGK. Wytrzymały 80000km i cztery lata. Upalił się jeden, a reszta nadal by służyła, gdyby można było dostać pojedyncze kabelki.

BKR6EK... ale to nie są świece dedykowane do tego silnika....
co do świec to miałem też taki przypadek, ale w BMW -urwała się elektroda i wypaliło zawór, a były to świece Bosch(przelot 10 tys. km)

Warsztat Audi 

forum

Odpowiedz do tematu