Forum Audi A6 Klub Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

tuning audi a6 felgi audi a6 audi a6 xenon reklama Tarcze, hamulce forum audi a6 forum a6
Turboelita.pl Sklep alufelgi Express Parts Regeneracja HC Wyświetlacz LCD AZ Auto Serwis Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RomanS
2013-05-24, 20:11
[A6 C5] Awaria czujnika ABS czy kończące się klocki
Autor Wiadomość
djart 

Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Rok: 1998
Skrzynia: Tiptronic
Wysłany: 2010-05-23, 10:58   [A6 C5] Awaria czujnika ABS czy kończące się klocki

Witam all.

Wczoraj po odpaleniu na fisie pojawił się duży czerwony wykrzyknik w kółku wraz z 3ma sygnałami dźwiękowymi, oraz przy zegarach zaświeciło się na pomarańczowo kółko od ABSu - sprawdzałem na piachu ostre hamowanie i nie mam tego systemu, koła mi się blokują. Czytałem na innych forach, że padł mi streownik od ABSu, lub kończą mi się klocki, co prawda z tyłu klocki mają jeszcze jakieś 3mm, przód jest ok, a przy kończących się klockach powinien się zaświecić pomarańczowy wykrzyknik w kółeczku na górze FISa. Przeczytałem poradę aby poruszać i ewentualnie poczyścić wtyczki przy zbiorniczku płynu i przy zaciskach - tak zrobiłem. Wczołgałem sie pod auto, wytargałem wtyczki, przedmuchałem, wcisnełem na miejsce - ale tylko przód - zapłon i:
pomarańczowa kontrolka klocków się zaświecila, a po 10s czerwona duża i padł ABS.
Nie wiem czy ktoś tak miał wcześniej, ale pytanie brzmi: czy kontrolka awarii ABSu zniknie jak wymienię klocki tylne? Jakich kluczy potrzebuję żeby rozkręcić zaciski i samemu wymienić klocki?

News.A6 

Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8T 180KM
Rok: 1999
Skrzynia: Manual
Kod silnika: AJL
Imię: Jack
RomanS 

Silnik: 2.5TDI 180KM
Rok: 2000
Kod silnika: AKE
Imię: Roman
Wysłany: 2010-05-23, 11:39   

djart napisał/a:
Nie wiem czy ktoś tak miał wcześniej, ale pytanie brzmi: czy kontrolka awarii ABSu zniknie jak wymienię klocki tylne? Jakich kluczy potrzebuję żeby rozkręcić zaciski i samemu wymienić klocki?

Co to to nie :!: :-/

Klocki tylne w A6C5 nie mają żadnego wpływu na jakiekolwiek komunikaty na FIS-ie ani gdziekolwiek indziej :!:

Tam nie ma po prostu żadnych czujników <ok>

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

djart 

Silnik: 2.5TDI 150KM
Wysłany: 2010-05-23, 13:25   

dzięki za szybką odpowiedź. W poniedziałek zajade do sklepu po klocki, wymienie u znajomego i od razu podłączę pod vaga, zobaczymy co wyskoczy.

News.A6 

WeraMegane 

Silnik: 1.9TDI 115KM
Wysłany: 2010-06-05, 18:40   

czujnik od ABSu nie ma nic wspólnego z tylnimi klockami :lol: z tyłu nie ma żadnych czujnikow;/
no od płynu hamulcowego pali się ta sama co od ręcznego od ABS żółta kontrolka i pisze jak byk ABS! najprawdopodobniej poszedł czujnik :lol:
3mm to można chłopie jeszcze jeździć a jeździć :mrgreen:

WeraMegane 

Silnik: 1.9TDI 115KM
Wysłany: 2010-06-05, 21:15   

jakby coś było z płynem hamulcowym nie tak...paliłaby się ta czerwona z wykrzyknikiem;) znaczy ta od ręcznego i dodatkowo słychac taki sygnał alarmowy(pisk) zresztą w książce serwisowej jest cały opis tych kontrolek:P wystarczy zajrzeć :lol:

bler

Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 193KM
Napęd: Quattro
Wysłany: 2010-06-11, 23:19   

RomanS napisał/a:

Klocki tylne w A6C5 nie mają żadnego wpływu na jakiekolwiek komunikaty na FIS-ie ani gdziekolwiek indziej :!:

Tam nie ma po prostu żadnych czujników <ok>

Owszem są - przynajmniej u mnie. Wiem, bo jeździłem na zużytych klockach z tyłu jakiś czas i wtedy świeciła mi sie żółta kontorlka hamulców.

A ja piszę, bo własnie mam ten sam problem od wczoraj - co jakiś czas zaświeci się czerwona od hamulców i ABS oraz zapiszczy. Ponieważ dzieje się to na dziurach/zakrętach to obstawiam jakiś czujnik. Na szczeście to stary samochód i hamulce sa całkowicie mechaniczne, więc w razie czego zabraknie mi ABS :)

Stąd pytanie, oprócz czujników klocków, impulsatorów od ABS i czujnika płynu, co jeszcze znajduje się w układzie co może dawać błędy?

News.A6 

Szula298 

Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Rok: 1997
Kod silnika: AFB
Wysłany: 2010-06-12, 12:13   

bler napisał/a:
............ Wiem, bo jeździłem na zużytych klockach z tyłu jakiś czas i wtedy świeciła mi sie żółta kontorlka hamulców.

na fisie wczoraj pojawił mi sie żółte koło czy to oznacza kończące sie kloci ? przednie czy tylnie? jakie polecicie nowe? i jak długo moge jeszcze jeździć tak bez wymiany bo jutro musze jechać do Poznania a nie mam innego środka transportu... :-/
Audi A6 C5 2.5 V6 TDI
Audi A4 B5 1.9TDI
Bedzie
Audi TT 1.8T (dla żony)

wiesiek-02 

Model: A6 C6
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Rok: 2010
Kod silnika: CAHA
Imię: Wiesław
Wysłany: 2010-06-12, 13:57   

KolegoSzula298, tak jak inni koledzy napisali , czujniki są tylko w przednich kołach więc na pewno przód , a jak dopiero ci się zapaliła kontrolka to spokojnie możesz jaszcze pojechać do Poznania...

RomanS 

Silnik: 2.5TDI 180KM
Rok: 2000
Kod silnika: AKE
Imię: Roman
Wysłany: 2010-06-12, 18:44   

bler napisał/a:
RomanS napisał/a:

Klocki tylne w A6C5 nie mają żadnego wpływu na jakiekolwiek komunikaty na FIS-ie ani gdziekolwiek indziej

Tam nie ma po prostu żadnych czujników

Owszem są - przynajmniej u mnie. Wiem, bo jeździłem na zużytych klockach z tyłu jakiś czas i wtedy świeciła mi sie żółta kontorlka hamulców.

Prosze Cię o zdjęcia tylnych klocków z czujnikami :!:

W przeciwnym razie moge napisać tylko jedno: z marzeniami nie dyskutuję <ok>

Widziałeś to na własne oczy (te klocki z czujnikami) ?

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

News.A6 

bler

Wysłany: 2010-06-12, 20:46   

RomanS napisał/a:

Prosze Cię o zdjęcia tylnych klocków z czujnikami :!:

W przeciwnym razie moge napisać tylko jedno: z marzeniami nie dyskutuję <ok>

Widziałeś to na własne oczy (te klocki z czujnikami) ?

Masz rację, nie powinienm był kłapać jak jak nie widziałem na własne oczy - na jendym przeglądzie powiedzieli mi że się kończa klocki z tylu, po czym klocki faktycznie się skończyły (co widziałem) i zapaliła się lampka, wymienili na następnym przeglądzie - lampka zgasła (przegląd ogólny, więc mogli zrobić coś jeszcze o czym nie powiedzieli, ale na fakturze były klocki tył). Pytalem też czy ta lampka to od klocków z tylu (Bełtowski VW w Krakowie), powiedzieli że tak - być może też nie wiedzieli :)

W poniedziałek będę zdejmował wszystkie koła i szukał, bo wskaźniki o których tutaj mowa świecą mi się już na stałe, wtedy sprawdzę czy są czy nie, najwyżej odszczekam :)

bler

Wysłany: 2010-06-13, 13:43   

Użytkownik napisał/a:
Ja obstawiam padnięty sterownik. Klocki i czujniki nie spowodują zapalenia się tych kontrolek jednocześnie. VAG powie prawdę, tylko podłączaj komputer jak akurat usterka będzie występowała. Sprawdź błędy w sterowniku abs i w sterowniku silnika.

Właśnie dokładnie tego samego się obawiam, bo jak podłączam VAGa to mam dokładnie taki sam objaw podczas łączenia, to znaczy piszczy i zapala się na chwilę ABS i hamulec, ale to podobno tak miało być - może mam złą wersję VAGa.

markdania 

Wysłany: 2010-06-14, 18:35   

Mialem ten sam problem okazalo sie ze nie dostyk zasilania sterownika ABS poruszaj kostka ze sterownika taka duza kosta umnie nie dostyk okazal sie w gniezdzie sterownika nie we wtyczce nalezalo polutowac przerwe ktora byla i wszystko zniklo ruszajac kostka mozna czasami naprawic ten problem ale na krotko tak bylo u mnie nalezy usunac przerwe polaczenia najczescie w gniezdzie w ktore wchodzi wtyczka od ster ABS Pozdro

[ Dodano: 2010-06-14, 18:42 ]
Jeszcze jedno gdy swiecily kontr od ABS i z Fis czerwona duza i 3 syg piss to nie wejdziesz Vag brak zasilania ster Abs tak bylo u mnie po poruszaniu dosc mocnym kostka gdy gasla kontrolka jedna i druga nie bylo problemu z wejsciem a ABS vag i nie pokazywal zadnych bledow

News.A6 

bler

Wysłany: 2010-06-15, 18:11   

Odszczekuję, faktycznie u mnie też nie ma czujników klocków z tyłu - nie wiem więc jaki był związek poprzednio między tymi klockami a lampka od hamulców.

Właśnie też podejrzewam wtyczkę, narazie z zewnatrz wygląda niestety dobrze ani żaden styk nie zaśniedziały, a drze się jak się darło, od czasu do czasu (niestety nie na stałe). Spróbuję rozebrać wtyczkę albo poczekam aż się zepsuje na amen.

Szula298 

Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Rok: 1997
Kod silnika: AFB
Wysłany: 2010-06-16, 20:56   

mi już nie piszczy wymieniłem klocki z przodu i gitarka <ok>
Audi A6 C5 2.5 V6 TDI