Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

OC/AC OC/AC Regeneracja reflektorów części aut superparts.pl Led Toyota Avensis felgi audi a6 milionczesci warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
SklepOpon.com
opony i felgi
Kalkulator
OC/AC
Regeneracja
reflektorów
superparts.pl
Sklepledowy.pl
Felgi aluminiowe
Części A6 C5
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[ ALL] Problem z dławieniem sie na zimnym , szarpaniem , p
Autor Wiadomość
Zajcu 

Model: A6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Rok: 1999
Skrzynia: Manual
Kod silnika: ARJ
Wysłany: 2012-11-28, 19:37   [ ALL] Problem z dławieniem sie na zimnym , szarpaniem , p

Witam panowie , czy tez macie problem po przełączeniu się na gaz przez jakies 4 minuty ze szarpie , dławi się ? zalewa silnik czytam różne fora i pisze ze niektóre silniki z grupy vag maja problem z przylewaniem na zimnym na gazie. Jeśli miał ktoś taki problem i go rozwiązał niech sie podzieli bo ja sie z tym mecze już dłuższy czas i jest dupa , powymieniane kable , swieczki , sondy , rozrzad itp auto idealnie chodzi na benie , na gazie tez ale tak po nagrzeniu sie silnika do ok 50 stopni , jest temat na lpg forum w dziale Agisa ale tam tez niewiedza jak naraziee sobie z tym poradzić... Auto moje to Audi A6 C5 2.4 manual kod silnika ARJ graty z gazu to 6 x pojedyńcze hana red , zavolak S , sterownik Agis

Warsztat Audi 

forum

Podwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2003
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Sebastian
grzemo 

Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 193KM
Rok: 1998
Kod silnika: ALG
Wysłany: 2012-11-28, 20:58   

Jest to problem zalewania i występuje w niektórych silnikach. Potrzebne jest ustawienie chwilowego zubożenia mieszanki w przedziale temperatury w której powstaje ten problem.
Ale nie wszystkie sterowniki mają taką możliwość, a sama korekta od temp gazu nie zawsze pomaga.

Zajcu 

Wysłany: 2012-11-28, 21:04   

Mam w agisie opcje wzbogacenia ale mozne tez wpisać -10 np i zuboży i to nie działa ;p

Warsztat Audi 

forum

grzemo 

Silnik: 2.8 193KM
Kod silnika: ALG
Wysłany: 2012-11-28, 21:09   

Zajcu napisał/a:
Mam w agisie opcje wzbogacenia ale mozne tez wpisać -10 np i zuboży i to nie działa ;p

To musisz zmienić na staga lub techa, mają to opanowane. :p <luzik>

grzałka 

Model: Inne
Nadwozie: Inne
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Kod silnika: AJL
Imię: Krzysztof
Wysłany: 2012-11-28, 21:10   Re: Problem z dławieniem sie na zimnym , szarpaniem , p

Zajcu napisał/a:
Witam panowie , czy tez macie problem po przełączeniu się na gaz przez jakies 4 minuty ze szarpie , dławi się ? zalewa silnik czytam różne fora i pisze ze niektóre silniki z grupy vag maja problem z przylewaniem na zimnym na gazie. Jeśli miał ktoś taki problem i go rozwiązał niech sie podzieli bo ja sie z tym mecze już dłuższy czas i jest dupa , powymieniane kable , swieczki , sondy , rozrzad itp auto idealnie chodzi na benie , na gazie tez ale tak po nagrzeniu sie silnika do ok 50 stopni , jest temat na lpg forum w dziale Agisa ale tam tez niewiedza jak naraziee sobie z tym poradzić... Auto moje to Audi A6 C5 2.4 manual kod silnika ARJ graty z gazu to 6 x pojedyńcze hana red , zavolak S , sterownik Agis

może po prostu trzeba podnieść temperaturę, przy której przełącza się z pb na lpg. wiem że to nieekonomiczne ale chyba tak powinno być żeby nie jeździć na gazie na zimnym.

Zajcu 

Wysłany: 2012-11-28, 21:14   

mam ustawione na 40 stopni xdd to jest juz duzo wiem ze podniesienie temp na 50 stopni załatwi sprawę ale chcę ugryść temat z innej strony , spróbować

Na Stagu nie maja tego opanowanego , Tech podejrzewam ze to ogarnie ale nie stag..

Warsztat Audi 

forum

grzałka 

Nadwozie: Inne
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Kod silnika: AJL
Wysłany: 2012-11-29, 07:29   

40 stopni powinno wystarczyć bo mam tak samo i jest ok, więc faktycznie problem musi być gdzie indziej

Zagór 

Model: S6 C5
Silnik: 4.2 340KM
Rok: 2001
Kod silnika: ANK
Imię: Arkadiusz
Wysłany: 2012-11-29, 09:42   

Zajcu napisał/a:
mam ustawione na 40 stopni xdd to jest juz duzo wiem ze podniesienie temp na 50 stopni załatwi sprawę ale chcę ugryść temat z innej strony , spróbować

Na Stagu nie maja tego opanowanego , Tech podejrzewam ze to ogarnie ale nie stag..

Ja mam 300ISA2 i przełączanie przy 30st, nic nie szarpie, nic się nie dławi, można to ogarnąć :)
Ale i tak mam plany na test LPGTecha w aucie, zobaczymy jak będzie :)

Jest S6 [C5] Avant 4.2 Quattro '01
Było A4 [B5] Avant 1.8T Quattro '97

Zajcu 

Wysłany: 2012-11-29, 10:36   

Zagór nie każdy silik w grupie VAG ma problemy z zalewaniem na zimnym na gazie , moze akurat twój nie ma ? jesli juz mial bym pchac z 8 baniek w sterownik wiązke i robote dla gościa napewno włożył bym Techa...ale tu nie o to chodzi zeby pchac kase ciągle

Warsztat Audi 

forum

Zagór 

Wysłany: 2012-11-29, 10:52   

Zajcu napisał/a:
Zagór nie każdy silik w grupie VAG ma problemy z zalewaniem na zimnym na gazie , moze akurat twój nie ma ? jesli juz mial bym pchac z 8 baniek w sterownik wiązke i robote dla gościa napewno włożył bym Techa...ale tu nie o to chodzi zeby pchac kase ciągle

Nie wiem czy mój silnik ma czy nie ma, ja w każdym bądź razie tego nie mam :)
Polecali mi STAG'a, to założyłem, teraz sobie zamówiłem na testy LPGTech'a, i jest P&P z wiązką i osprzętem STAG'a :) , Więc będę testował.
Wejdź na http://lpg-forum.pl i poczytaj, są opisy, jak z tym ludzie walczyli, i jak rozwiązali, możesz też znaleźć tam jakiegoś ogarniętego w Twojej okolicy specjalistę od Twojej instalki, podjedziesz, zapłacisz 100 i będzie lux :)

Zajcu 

Wysłany: 2012-11-29, 14:17   

kolego mam od roku konto na lpg forum napisalem na poczatku ze sa juz tematy w dziale agisa jedyny sposob jaki jest na zamontowanie emulatora czujnika temperatury , ze przez powiedzmy 5 minut czujnik bedzie fałszował realna temperature silnika powiedzmy realna jest 30 stopni a bedzie pokazywal 50 , wiec komputer nie bedzie wzbogacał przez co nie bedzie zalewac na gazie , po 2 koledzy niewiem czy wiedzicie ale w tych silnikach ( także w moim) jest wzłączone wzbogacanie mieszanki az do 40 stopni , to jest jedno a drugie jest to ze sonda lambda wlacza sie dopiero przy 40 stopniach , a pelne jej nagrzanie jest przy ok 55 stopniach , wiec to by sie zgadzało że ustawienie temp na 45 stopni przelaczania na gaz rozwiaze sprawe bo wtedy sonda juz koryguje a do 40 stopni nie koryguje.

Zagór 

Wysłany: 2012-11-29, 16:54   

Zajcu napisał/a:
kolego mam od roku konto na lpg forum napisalem na poczatku ze sa juz tematy w dziale agisa jedyny sposob jaki jest na zamontowanie emulatora czujnika temperatury , ze przez powiedzmy 5 minut czujnik bedzie fałszował realna temperature silnika powiedzmy realna jest 30 stopni a bedzie pokazywal 50 , wiec komputer nie bedzie wzbogacał przez co nie bedzie zalewac na gazie , po 2 koledzy niewiem czy wiedzicie ale w tych silnikach ( także w moim) jest wzłączone wzbogacanie mieszanki az do 40 stopni , to jest jedno a drugie jest to ze sonda lambda wlacza sie dopiero przy 40 stopniach , a pelne jej nagrzanie jest przy ok 55 stopniach , wiec to by sie zgadzało że ustawienie temp na 45 stopni przelaczania na gaz rozwiaze sprawe bo wtedy sonda juz koryguje a do 40 stopni nie koryguje.

Nie wiem, nie widziałem jak pracuje Twój silnik, ale sonda zaczyna u mnie korygować 15 sek po odpaleniu zimnego auta, po to ma grzałkę :) , Twoje sondy też raczej ją mają :)
Sprawdź kiedy zaczyna oscylować w sofcie od LPG, albo STFT vag'iem.

Warsztat Audi 

forum

Zajcu 

Wysłany: 2012-11-29, 19:50   

w sofcie tego nie sprawdze bo w agisie nie mam podlaczonej sondy do inst gazowej. Dzis mi tak powidział gość u którego serwisuje auto , a on sam pracuje w serwisie i po godzinach robi auta na swoja firme

fassi1 

Silnik: Inny
Wysłany: 2012-12-04, 23:07   

Jeśli problem jest po przełączeniu na gaz i przy normalnej jeździe to instalacja jest źle wystrojona lub wtryskiwacze szwankują.
Problem jeśli występuje to po przełączeniu np. na postoju przy głębszym depnięciu lub jadąc podszarpuje po gwałtownym odpuszczeniu pedału gazu.
Temat do opanowania z każdą instalacją gazową poprzez zastosowanie emulatora czujnika temp. silnika.
4.2 montaż http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=16943
2.4 montaż http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=15499
1.8T montaż http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=15921

Zajcu 

Wysłany: 2012-12-05, 21:32   

fassi problem wystepuje po przełączeniu do ok. 45-50 stopni nagrzzania auta , dodam ze jak się przełączy to przez jakis czas podczas deptania na postoju strzela z tłumika , czyli uboga mieszanka ? jak sie nagrzeje to nic nie strzela , a co do emmulatora to stosowałeś juz ję może ? czy jest to bezpieczne dla auta?

Warsztat Audi 

forum

Odpowiedz do tematu