Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi S6 C5 z servotronic - czasem buczy czasem nie buczy

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
Yokusti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2014, 20:56
Lokalizacja: Wrocław

Audi S6 C5 z servotronic - czasem buczy czasem nie buczy

Post autor: Yokusti » 31 paź 2019, 08:23

Opisze problem.
Audi S6 C5 z servotronic.
Problem głośnej pracy pompy po pierwsze jest bardziej zauważalny przy niskich temperaturach niż wysokich - zimą jest gorzej.

Jak zimą odpalę auto na zimnym silniku i zacznę jazdę na wprost bez zbędnych manewrów kierownica to jest powiedzmy wszystko OK pompy prawie nie słychać.
Jężeli natomiast odpalę auto na zimnym i jestem zmuszony kręcic kierownica wykonywać jakieś manewry pompa zaczyna głośniej pracować z każdym kolejnym ruchem kierownicy....chyba zauważyłem że gorzej jest jak kręce w lewą strone. Jak chwilę już pokręcę pompa zaczyna głośno pracować aż do momentu jak dojadę do pracy. Po wyłaczeniu silnika po godzinie jak odpalę i wykonuję delikatne ruchy kierownica jest cicho. Przy głośnej pracy w zbiorniczku wyrównawczym widać pęrzerze powietrza - piana.
Ostatnio wymieniłem cały pływ wspomagania wraz z czyszczeniem sitka ale chyba nic to nie dało.
Wcześniej jeszcze przed wymiana płynu słychać było podczas kręcenia kołem kierowniczym taki świst dochodzący od kolumny kierowniczej. Myślałem wcześniej, że to coś powiązane ze stykami właczników kierunkowskazów że coś ociera ale wiem że to nie to.

Co byście obstawiali maglownica czy pompa?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga